Великите пости на 2017 по фрамарски!

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Великите пости на 2017 по фрамарски!

Мнениеот Pipilota » 03 Мар 2017, 09:48

borkova написа:Ние снощи бяхме на гуакамоле и сухарчета :smile: . А онзи ден правих тиквички, които първо ги запекох във фурната и после ги залях с една смес, която не знам дали се вписва в поста, защото в нея имаше яйца, моцарела, кашкавал.

За Сирни заговезни е ставало, по-нататък е друго.
Аз също започнах да постя, малко ми е трудно, но се справям засега, отново карам основно на филии, от тея постове съм в + на килограмите. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Великите пости на 2017 по фрамарски!

Мнениеот Monika_Spasova » 06 Мар 2017, 19:48

и аз се ключих в поста, днес бях на просо със спанак, домати и лук, много вкусно се получи, неочаквах че е така добре, за вечеря салата от маруля и боб. :) Имам и за утре.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Великите пости на 2017 по фрамарски!

Мнениеот fawla » 08 Мар 2017, 17:03

Аз мисля да го направя, не за да постя, а просто за да се причистя, не съм почнала, но може би трябва да го направя и да стартирам един пост...
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Великите пости на 2017 по фрамарски!

Мнениеот Elica » 09 Мар 2017, 11:02

Късно е да се включа в поста, но мисля да премина на по-лек режим без отношение към постенето :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Великите пости на 2017 по фрамарски!

Мнениеот Yunona » 09 Мар 2017, 14:37

Тези дни нямах никакво време за готвене и карах на салати. Много свежо се чувствам :)
Хапва ми се и нещо топло обаче и тази вечер съм замислила пълнозърнест кус-кус с нахут и леко задушени зеленчуци - тиквичка, патладжан, червена и оранжева чушка, лук и малко чесън.
Друго, което съм планирала до края на седмицата е зелен фасул яхния, супа от червена леща с кокосово мляко и пастет от белен бял боб и печени моркови за мазане на филийки :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Великите пости на 2017 по фрамарски!

Мнениеот Alex_mor » 09 Мар 2017, 14:53

Мъже приемате ли във вашия клуб? Постя за 3-ти път. Засега не съм много прилежен, все нещо ме спъва и карам и аз главно на салата и на лютеница. :lol: Досега съм изял един боб всичко на всичко.
Днес ядох зеленчукова супа, закуската ми беше мюсли, накиснати в ядково мляко и плодове. За вечеря и на мен ми се хапва нещо като хората и съм решил да си направя зелен боб, моркови, целина и чесън,омазани в малко балсамикои домати, не знам какво ще се получи, но съм решил, че ще ми е вкусно. :roll:
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Великите пости на 2017 по фрамарски!

Мнениеот Malina » 09 Мар 2017, 17:21

А всички ли в семейството постите или има някои,които си позволяват прегрешения?
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Великите пости на 2017 по фрамарски!

Мнениеот Yunona » 10 Мар 2017, 10:57

Malina написа:А всички ли в семейството постите или има някои,които си позволяват прегрешения?


Не разбрах към кого е въпросът, но да си кажа - вкъщи само аз постя. Другите просто са на по-лек режим, което е неизбежно с оглед на постното ми готвене.
Но пък у дома по принцип не ядем много месо. Два-три пъти в седмицата най-много, и то пилешко и пуешко. И два пъти риба.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Великите пости на 2017 по фрамарски!

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Мар 2017, 11:37

Yunona, след всеки твой пост стоя и се чудя, кога ли ще ме осиновиш? :mrgreen: направо ти се възхищавам на това, което правиш с тялото си, със семейството си, просто страхотни! :) Завиждам и то не само благородно, ами си завиждам баш заавистнически. У нас са идиоти, не мога да ги накарам салата да ядат... камо ли да ядат чисто месо от дъжд на вятър.. ела да ги видиш как набиват мръвки. :mad:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Великите пости на 2017 по фрамарски!

Мнениеот vanusha » 10 Мар 2017, 15:04

Абсолютно всички пости през годината ги спазвам, толкова съм свикнала с ограничаването на храната, че изобщо не ми липсва нищо.
Най-често на пролетния пост спанак, лапад, коприва, всичко с ориз, нахут,боб,леща, грах, картофени яхнии (много ги обичам). Спазвам си много строг и традиционен начин на живот. Не мога да се похваля с интересни и иновативни рецепти, ям неща, които са типични за нас.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron