Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот shishkov12 » 16 Ное 2016, 22:06

Добър вечер, д-р Тодева!
Имам акне от 14 годишен, а сега съм на 16, през лятото нямам почти никакви пъпки, но дойде ли есен бузите ми стават целите, ходих няколко пъти на дерматолог, който ми предписа скъпи лекарсва, от които нямаше никаква полза. От известно време започнах да се лекувам сам, сутрин и вечер си мия лицето със специален гел с розова вода, вечер слагам Panoxyl 10% също, пъпките почти напълно изчезват и след 3-4 дни се появяват на абсолютно същите места, дори и да се изтискат, след раната те излизат пак там, искам да ви попитам за някакъв съвет?
shishkov12
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Ное 2016, 22:03

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот стояновамими » 16 Ное 2016, 22:56

Здравейте !
Обръщам се към Вас с голямо отчаяние страдам от някакво много упорито акне . Като цяло пъпките са на скулите и областта на бузите много са болезнени големи зачервени и когато се опитам да ги изстискам нищо не се получава болезнени топчета са от които после остават ужасни белези почиствам лицето си с тоалетно мляко старая се да е почистено винаги добре и да не го пипам с ръце . Но се притеснявам че проблема може да е вътрешен .
С уважение М.
стояновамими
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Ное 2016, 22:43

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Alex_8724 » 24 Ное 2016, 11:53

Здравейте, цикълът ми е редовен, незнам да имам някакво заболяване, нямам пъпки другаде по тялото ми, но аз си мисля че някак си окосмяването по лицето ми се засили, но пък майка ми твърди че нямало такова нещо и че съм си внушавала. ходих при една дерматоложка, но също нищо не каза, а ми отговори че всичко било на нервна почва, което не мисля че така. мазала съм е с какво ли не, дори антибиотик съм пила, сега си мажа само пъпките с бензоил пероксид. моля ви да ми дадете съвет как да постъпя, защото вече се отчайвам.Благодаря ви!
IMG_0438.JPG
IMG_0438.JPG (45.73 KiB) Прегледано 399 пъти

IMG_0437.JPG
IMG_0437.JPG (56.49 KiB) Прегледано 399 пъти
Alex_8724
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Ное 2016, 12:50

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Дек 2016, 12:28

shishkov12 написа:Добър вечер, д-р Тодева!
Имам акне от 14 годишен, а сега съм на 16, през лятото нямам почти никакви пъпки, но дойде ли есен бузите ми стават целите, ходих няколко пъти на дерматолог, който ми предписа скъпи лекарсва, от които нямаше никаква полза. От известно време започнах да се лекувам сам, сутрин и вечер си мия лицето със специален гел с розова вода, вечер слагам Panoxyl 10% също, пъпките почти напълно изчезват и след 3-4 дни се появяват на абсолютно същите места, дори и да се изтискат, след раната те излизат пак там, искам да ви попитам за някакъв съвет?

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Дек 2016, 12:33

стояновамими написа:Здравейте !
Обръщам се към Вас с голямо отчаяние страдам от някакво много упорито акне . Като цяло пъпките са на скулите и областта на бузите много са болезнени големи зачервени и когато се опитам да ги изстискам нищо не се получава болезнени топчета са от които после остават ужасни белези почиствам лицето си с тоалетно мляко старая се да е почистено винаги добре и да не го пипам с ръце . Но се притеснявам че проблема може да е вътрешен .
С уважение М.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Дек 2016, 12:37

Alex_8724 написа:Здравейте, цикълът ми е редовен, незнам да имам някакво заболяване, нямам пъпки другаде по тялото ми, но аз си мисля че някак си окосмяването по лицето ми се засили, но пък майка ми твърди че нямало такова нещо и че съм си внушавала. ходих при една дерматоложка, но също нищо не каза, а ми отговори че всичко било на нервна почва, което не мисля че така. мазала съм е с какво ли не, дори антибиотик съм пила, сега си мажа само пъпките с бензоил пероксид. моля ви да ми дадете съвет как да постъпя, защото вече се отчайвам.Благодаря ви!
IMG_0438.JPG

IMG_0437.JPG

Здравейте!

От снимките, които виждам смятам, че акнето все още има някаква активност и ще трябва да се проведе лечение. Съветвам Ви след като не ви е помогнал колегата, когото сте посетила потърсете друг специалист, за да се започне терапия!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот mmitreva » 13 Дек 2016, 21:31

Dr Violina Todeva написа:
mmitreva написа:
mmitreva написа:Здравейте, доктор Тодева! Жена на 27 години съм. Преди около 2 години през месец април, започнаха да ми излизат по челото ситни пъпчици без върхове или зачервявания, от които кожата стои релефна и груба, не ме сърбят. По цялото чело са до линията на косата. Ходих на дерматолог, който ми каза, че е слънчева алергия, но не ми предписа и не ми каза нищо, личната ми лекарка също потвърди това. И така всяка година около април-май ми излизаха тези пъпчици и от самосебе си после се махаха. Но тази година след като излязоха през обичайното време не се махнаха. Вече е краят на октомври, а те още стоят. Кожата ми е мазна в Т-зоната, почиствам я с мицеларна вода на гарниер. Вечер нанасям крем за хидратиране с матиращ ефект на гарниер пак. Не слагам фон дю тен. През лятото нанасях слънцезащитен продукт при всяко излизане от вкъщи. Не приемам лекарства освен ясмин, който пия от 7 години. Прилагам снимка. Благодаря Ви!


Да допълня само, че преди цикъл като че ли стават малко повече тези пъпчици, правили са ми изследване на хормоните и всичко е в норма.

Здравейте!

Каква козметика прилагате?

С уважение,
д-р Тодева


Прилагах от доста време (преди да избият тези пъпчици) клийн енд клиър против черни точки, крем за мазна кожа и мицеларна вода на гарниер. Сега от 1 месец и малко ползвам на Авен измиващ гел за кожа с несъвършенства и крем на биодерма за мазна кожа, но няма подобрение. Даже сега пак съм в период, в който пъпчиците са много!
mmitreva
 
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Окт 2016, 12:58

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот shishkov12 » 14 Дек 2016, 03:20

Заповядайте и благодаря за отговора.
Screenshot_2016-12-14-02-16-50.png
Screenshot_2016-12-14-02-16-50.png (83.92 KiB) Прегледано 338 пъти

Screenshot_2016-12-14-02-16-43.png
Screenshot_2016-12-14-02-16-43.png (102.93 KiB) Прегледано 338 пъти
shishkov12
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Ное 2016, 22:03

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Дек 2016, 11:51

mmitreva написа:
Dr Violina Todeva написа:
mmitreva написа:Здравейте, доктор Тодева! Жена на 27 години съм. Преди около 2 години през месец април, започнаха да ми излизат по челото ситни пъпчици без върхове или зачервявания, от които кожата стои релефна и груба, не ме сърбят. По цялото чело са до линията на косата. Ходих на дерматолог, който ми каза, че е слънчева алергия, но не ми предписа и не ми каза нищо, личната ми лекарка също потвърди това. И така всяка година около април-май ми излизаха тези пъпчици и от самосебе си после се махаха. Но тази година след като излязоха през обичайното време не се махнаха. Вече е краят на октомври, а те още стоят. Кожата ми е мазна в Т-зоната, почиствам я с мицеларна вода на гарниер. Вечер нанасям крем за хидратиране с матиращ ефект на гарниер пак. Не слагам фон дю тен. През лятото нанасях слънцезащитен продукт при всяко излизане от вкъщи. Не приемам лекарства освен ясмин, който пия от 7 години. Прилагам снимка. Благодаря Ви!


Да допълня само, че преди цикъл като че ли стават малко повече тези пъпчици, правили са ми изследване на хормоните и всичко е в норма.
Здравейте!

Каква козметика прилагате?

С уважение,
д-р Тодева


Прилагах от доста време (преди да избият тези пъпчици) клийн енд клиър против черни точки, крем за мазна кожа и мицеларна вода на гарниер. Сега от 1 месец и малко ползвам на Авен измиващ гел за кожа с несъвършенства и крем на биодерма за мазна кожа, но няма подобрение. Даже сега пак съм в период, в който пъпчиците са много!

Здравейте!

Съветвам Ви да замените крема на Биодерма с Триакнеал на Авен. Ако след един месец няма подобрение посетете лично дерматолог, за да се назначи допълнително лечение!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Дек 2016, 11:57

shishkov12 написа:Заповядайте и благодаря за отговора.

Здравейте!

Видях приложените снимки и смятам, че имате нужда от лечение! Само козметиката няма да е достатъчна да решите проблема си!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта