Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот shishkov12 » 14 Дек 2016, 17:52

Здравейте и благодаря за бързия отговор, понеже съм в малък град и няма дерматолог тук, може ли да ми предложите примерно лечение? Също така повечето пъпки при допир ме болят много а вече изпробвах почти всичко и голямо подобрение няма, надявам се да ми помогнете. Поздрави!
shishkov12
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Ное 2016, 22:03

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Дек 2016, 11:42

shishkov12 написа:Здравейте и благодаря за бързия отговор, понеже съм в малък град и няма дерматолог тук, може ли да ми предложите примерно лечение? Също така повечето пъпки при допир ме болят много а вече изпробвах почти всичко и голямо подобрение няма, надявам се да ми помогнете. Поздрави!

Здравейте!

За съжаление няма как онлайн да ви препоръчам лекарства! Това противоречи на лекарската праяктика!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Celal » 18 Дек 2016, 21:39

Здравейте. Имам акне от 5 клас, вече съм 10 клас. Още тогава ходих на кожен изписа ми сапуна и лосиона на Acne Out, но нямаше никакъв ефект. 8 клас ходих на друг кожен изписа ми на la roche posay effaclar duo, biotrade sebomax, зинерит, и някакъв спирт пак без ефект имах алергия от зинерита. В 9 клас ходих на козметик да ми почисти лицето пак ходих на кожен изписа ми лосиона Acne out, Azax, Даверцин. И пак няма ефект повече се влошава и съм с мазна кожа.
20161218_202911.jpg
20161218_202911.jpg (39.22 KiB) Прегледано 282 пъти

20161218_203147.jpg
20161218_203147.jpg (39.15 KiB) Прегледано 282 пъти

20161218_203206.jpg
20161218_203206.jpg (41.59 KiB) Прегледано 282 пъти
Celal
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Дек 2016, 21:13

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Дек 2016, 12:48

Celal написа:Здравейте. Имам акне от 5 клас, вече съм 10 клас. Още тогава ходих на кожен изписа ми сапуна и лосиона на Acne Out, но нямаше никакъв ефект. 8 клас ходих на друг кожен изписа ми на la roche posay effaclar duo, biotrade sebomax, зинерит, и някакъв спирт пак без ефект имах алергия от зинерита. В 9 клас ходих на козметик да ми почисти лицето пак ходих на кожен изписа ми лосиона Acne out, Azax, Даверцин. И пак няма ефект повече се влошава и съм с мазна кожа.

Здравейте!

От това, което виждам на снимките смятам че е необходимо да се проведе лечебен курс. Само козметичните средства няма да дадат резултат. Консултирайте се отново с кожен лекар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот mmitreva » 20 Дек 2016, 22:57

Здравейте, д-р Тодева! Благодаря ви за отговора на моя въпрос. Сега проблем има приятелят ми. По лицето му от години се появяват гнойни пъпки, който го болят и се надуват ужасно. Локализирани са само от ляво и дясно на устата. Другаде няма такива пъпки. Кожата му е мазна, но като цяло чиста. Появяват се, надуват се (той ги стиска понякога и изтича гной, но иначе спадат от самосебе си) и изчезват за около месец, след това процеса се повтаря. Сега едната много се е надула. Ходил е на кожен лекар, който му е изписал някакво мазило, но то не помага въобще. Прилагам снимки в мейл към вас.
mmitreva
 
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Окт 2016, 12:58

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Дек 2016, 10:48

mmitreva написа:Здравейте, д-р Тодева! Благодаря ви за отговора на моя въпрос. Сега проблем има приятелят ми. По лицето му от години се появяват гнойни пъпки, който го болят и се надуват ужасно. Локализирани са само от ляво и дясно на устата. Другаде няма такива пъпки. Кожата му е мазна, но като цяло чиста. Появяват се, надуват се (той ги стиска понякога и изтича гной, но иначе спадат от самосебе си) и изчезват за около месец, след това процеса се повтаря. Сега едната много се е надула. Ходил е на кожен лекар, който му е изписал някакво мазило, но то не помага въобще. Прилагам снимки в мейл към вас.

Здравейте!

Според мен от това, което виждам на снимките има нужда от антибиотично лечение през устата! Съветвам Ви отново да посетите лекуващия, за да прецени състоянието в динамика! Съветвам Ви да не се прави това с изстискването, защото е много опасно!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот vill321 » 22 Дек 2016, 09:32

Здравейте,
Интересувам се безопасна ли е постоянната употреба на бензоил пероксид, става въпрос за леко до умерено акне, момче на 18 години съм.
От въпросния продукт имам отлични резултати, заедно с него използвам хидратиращ крем на Акне Аут и слънцезащитен крем, с който предпазвам кожата от хиперпигментации.

Притеснението ми идва от там, че на места съм попадал на статии за това, че бензоил пероксид причинява рак на кожата.
Има ли опасност?
vill321
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Дек 2016, 09:05

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Дек 2016, 12:06

vill321 написа:Здравейте,
Интересувам се безопасна ли е постоянната употреба на бензоил пероксид, става въпрос за леко до умерено акне, момче на 18 години съм.
От въпросния продукт имам отлични резултати, заедно с него използвам хидратиращ крем на Акне Аут и слънцезащитен крем, с който предпазвам кожата от хиперпигментации.

Притеснението ми идва от там, че на места съм попадал на статии за това, че бензоил пероксид причинява рак на кожата.
Има ли опасност?

Здравейте!

По принцип е безопасно приложението на бензоил пероксид и не се развива резистентност, но като се постигне контрол би могло да се замени и с други средства за контрол на акне!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Tanq92 » 09 Яну 2017, 11:19

Здравейте Д-р Тодева ,

От около месец ми излизат постоянно пъпчици по лицето, предимно гнойни ( с бели връхчета ). Направи ми впечатление, че излизат на едни и същи места , особено на брадичката.
Имам проблем със стомаха ( хроничен гастрит ) и преди 2 седмици ми направиха изследване и откриха helicobacter pylori. Тази седмица ще ми направят фиброгастроскопия и ще започна лечението.
Възможно ли е тази бактерия да причинява появата на гнойни пъпки ? И ако е така каква козметика трябва да използвам?
Благодаря Ви предварително.
Tanq92
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Яну 2017, 11:05

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Яну 2017, 12:10

Tanq92 написа:Здравейте Д-р Тодева ,

От около месец ми излизат постоянно пъпчици по лицето, предимно гнойни ( с бели връхчета ). Направи ми впечатление, че излизат на едни и същи места , особено на брадичката.
Имам проблем със стомаха ( хроничен гастрит ) и преди 2 седмици ми направиха изследване и откриха helicobacter pylori. Тази седмица ще ми направят фиброгастроскопия и ще започна лечението.
Възможно ли е тази бактерия да причинява появата на гнойни пъпки ? И ако е така каква козметика трябва да използвам?
Благодаря Ви предварително.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта