Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Мар 2017, 11:19

Emanuela написа:
Dr Violina Todeva написа:
Emanuela написа:Здравейте! Може въпроса ми да ви се стори незначителен,но проблема ми наистина влияе ужасно много на самочувствието ми ,така че възнамерявам да го задам..Имам комбинирана към мазна и проблемна кожа,на която напоследък се опитвам да обръщам огромно внимание..след месец прекаран в постоянна грижа,миене всеки ден забелязах че кожата ми почна да лъщи изключително много..преди не съм имала такъв проблем и е ужасно защото се получава дори и когато кожата ми е току-що почистена..искам да попитам според вас на какво се дължи това и как мога да го предотвратя? Благодаря за отделеното време предварително!

Здравейте!

Каква козметика използвате? Каква Ви е професията и на колко години сте? Ако желаете може да приложите снимки!

С уважение,
д-р Тодева

На 16 години съм..използвах доста различни козметики в този период,но съм почти сигурна,че проблема ми започна след като почнах всекидневно да почиствам лицето си с продукт на Garnier- pure active intensive exfobrusher,с накрайник четка..но дори след като замених продукта с различна почивстваща козметика проблемът не изчезна :/...радвам се за отделеното време :)

Ако желаете приложете снимки на е-мейла! Споделете и какво използвате към момента!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Мар 2017, 11:25

vqra.radeva написа:
20170130_070627.jpg
20170130_070448.jpg
20170130_070556.jpg
Здравейте, бихте ли ми казали това пъпки от акне ли са и с какво да ги мажа? От 2 месеца пия витамикс за коса, кожа и нокти,но няма ефект.

Здравейте!

Само гърба ли е засегнат? Имате ли някакви заболявания или други здравословни проблеми?
Извинявам се за забавянето на отговора!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Мар 2017, 11:35

dessislava.hristova написа:Здравейте! Кожата ми е смесена,леко се бели в момента и е чувствителна около бузите.имам следи от прекарано акне и неравномерен тен-там,където съм имала пъпки/комедони. Крем Афромин е ли подходящ?

Здравейте!

Ако имате предвид ахромин би могло да го използвате. Съветвам ви да използвате редовно и фотопротектор, защото той е ключов за по-траен ефект и да не се засилва наличната пигментация.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Мар 2017, 11:38

Александра.Стаматова написа:
Александра.Стаматова написа:Здравейте Д-р Тодева!

Когато бях на 16-17 ми се появиха пъпките и преди това ги имаше ,но бяха по-малко и излизаха само преди цикъл .Но от тогава горе-долу ги имам постоянно,а преди цикъл излизат още повече и с гнойни връхчета ,имам и черни точки .В началото не обръщах особено внимание ,мислех ,че е краткотрайно ,и че се дължи на пубертета. Но вече съм на 21 и това си е все така .Освен по лицето ги имам още по раменете ,гърдите и дори по гърба .Понякога започват да ме сърбят и често ги разранявам и им истисквам белите връхчета.Ползвах Garnier Pure Active Exfobrusher известно време ,но не получих подобрение и не знам какво да правя.Бихте ли ми помогнали, предварително благодаря!

Здравейте!

Имате ли някакви здравословни проблеми? Приемате ли лекарства по някакъв повод? Какво използвате към момента? Цикълът редовен ли е?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Мар 2017, 11:40

Дарина Василева написа:Д-р Тодева, здравейте!Имам нужда от вашата помощ.Проблемът започна преди пет години, когато родих дъщеря си! Започнаха да ми излизат гнойни пъпки,и подкожни! В момента лицето ми е в ужасно състояние- пори като кратери, червени петна, белези.Вече незнам какъв крем да ползвам! Помогнете ми

Здравейте!

Имате ли някакви здравословни проблеми? Приемате ли лекарства по някакъв повод? Какво използвате към момента? Цикълът редовен ли е? Можете ли да приложите и снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Мар 2017, 11:53

shadow1993 написа:Здравейте, незнам дали това е правилната, но се надявам да ми помогнете!

Проблема ми е , че от около година започнаха да ми излизат пъпки в окосмената част на главата. В началото са червени петна, после стават по големи и с гнойни връхчета, понякога болят и сърбят. Все още не съм ходил на лекар и не съм взимал нищо за да се спрявя с тях, но последно време ми се струва, че стават повече. Кожата на главата ми се омазнява много бързо и понякога няколко пъти дневно си мия косата, в такъв случай намаляват драстично. Един ден да не измия косата и след 2-3 дена започват да се появяват пак... та може ли, да дадете някакви насоки, какав лекар да посетя, дали е от омазняването на косата...

Благодаря предварително!

Здравейте!

Съветвам Ви да посетите кожен лекар. Добре е да се направят и изследвания!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот vqra.radeva » 15 Мар 2017, 16:08

Dr Violina Todeva написа:
vqra.radeva написа:
20170130_070627.jpg
20170130_070448.jpg
20170130_070556.jpg
Здравейте, бихте ли ми казали това пъпки от акне ли са и с какво да ги мажа? От 2 месеца пия витамикс за коса, кожа и нокти,но няма ефект.

Здравейте!

Само гърба ли е засегнат? Имате ли някакви заболявания или други здравословни проблеми?
Извинявам се за забавянето на отговора!

С уважение,
д-р Тодева


Здравейте отново, имам по гърба , между гърдите, по корема, по лицето. Някъде са като бели и черни точки, другаде са като червени петна, има и доста големи пъпки на места, неравности и белези. Не се сещам за заболяване, което да доприснася за състоянието в момента.
vqra.radeva
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Апр 2016, 15:32

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Мар 2017, 15:24

vqra.radeva написа:
Dr Violina Todeva написа:
vqra.radeva написа:
20170130_070627.jpg
20170130_070448.jpg
20170130_070556.jpg
Здравейте, бихте ли ми казали това пъпки от акне ли са и с какво да ги мажа? От 2 месеца пия витамикс за коса, кожа и нокти,но няма ефект.

Здравейте!

Само гърба ли е засегнат? Имате ли някакви заболявания или други здравословни проблеми?
Извинявам се за забавянето на отговора!

С уважение,
д-р Тодева


Здравейте отново, имам по гърба , между гърдите, по корема, по лицето. Някъде са като бели и черни точки, другаде са като червени петна, има и доста големи пъпки на места, неравности и белези. Не се сещам за заболяване, което да доприснася за състоянието в момента.

Здравейте!

Може да опитате с акникеър за гърди и гръб. Използвайте 3 месеца. След един месец ми пишете отново!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот vqra.radeva » 16 Мар 2017, 16:18

Здравейте отново, имам по гърба , между гърдите, по корема, по лицето. Някъде са като бели и черни точки, другаде са като червени петна, има и доста големи пъпки на места, неравности и белези. Не се сещам за заболяване, което да доприснася за състоянието в момента.[/quote]
Здравейте!

Може да опитате с акникеър за гърди и гръб. Използвайте 3 месеца. След един месец ми пишете отново!

С уважение,
д-р Тодева[/quote]
А за лицето от него ли да ползвам също? ( понеже все пак то е най-видимо и повече ме притеснява) Благодаря ви, до скоро !!!
vqra.radeva
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Апр 2016, 15:32

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Мар 2017, 17:06

vqra.radeva написа:Здравейте отново, имам по гърба , между гърдите, по корема, по лицето. Някъде са като бели и черни точки, другаде са като червени петна, има и доста големи пъпки на места, неравности и белези. Не се сещам за заболяване, което да доприснася за състоянието в момента.

Здравейте!

Може да опитате с акникеър за гърди и гръб. Използвайте 3 месеца. След един месец ми пишете отново!

С уважение,
д-р Тодева[/quote]
А за лицето от него ли да ползвам също? ( понеже все пак то е най-видимо и повече ме притеснява) Благодаря ви, до скоро !!![/quote]
Трябва да видя поне снимки и на лицето, за да преценя!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта