Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Фев 2014, 16:08

Акнето е често срещано заболявания. Почти всеки в пубертета е имал акне, от където идва името младежки пъпки. При голяма част от хората след преминаване на пубертета настъпва спонтанно оздравяване. За съжаление невинаги преминаването на тинейджърските години е свързано с излекуване и преодоляване на проблемната кожа. При преминаване на акнето остават белези. Ето защо не бива да се чака дълго време преди да се предприеме лечение.

Акне вулгарис като заболяване, което засяга лицето създава сериозен психологичен дискомфорт, както на тинейджърите, така и на възрастните хора.

Научете повече за акнето и проблемната кожа в рубриката Здравни Проблеми - АКНЕ

Тук може да зададете въпроси касаещи грижата за кожа с акне и заедно да намерим по-добро решение!

На Вашите въпроси ще отговаря д-р Виолина Тодева - специалист по кожни и венерически болести.

Подробна информация за д-р Виолина Тодева ще откриете в справочника на Фрамар.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Georgi555 » 23 Мар 2014, 16:07

Здравейте, д-р Тодева!

Обръщам се към Вас с питане, свързано с проблемна кожа. Мъж съм, на 20 години, и до преди 6 месеца имах сравнително безпроблемна кожа. Изведнъж обаче ми се появиха няколко големи, възпалени и инати пъпки (в областта на челото и носа). Започнах да консумирам бирена мая и Пурим (Хималая), които вземах около 3 месеца. Ограничих консумацията на сладко и млечни продукти. Възпалените и болезнени пъпки спряха да се появяват, но от 2-3 месеца насам по челото и слепоочията ми се появиха малки грапавини (пъпчици) с телесен цвят, които понякога се възпаляват. Успоредно с това ми се появи и упорит пърхот. Не съм опитвал да третирам грапавините/пъпчиците с какъвто и да е продукт, защото се притеснявам да не се раздразнят повече.

Според Вас на какво може да се дължи появата на подобни образования и какви стъпки да предприема, за да се справя с тях?

Поздрави и благодарности,
Георги
Georgi555
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Сеп 2013, 20:05

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Мар 2014, 16:25

Georgi555 написа:Здравейте, д-р Тодева!

Обръщам се към Вас с питане, свързано с проблемна кожа. Мъж съм, на 20 години, и до преди 6 месеца имах сравнително безпроблемна кожа. Изведнъж обаче ми се появиха няколко големи, възпалени и инати пъпки (в областта на челото и носа). Започнах да консумирам бирена мая и Пурим (Хималая), които вземах около 3 месеца. Ограничих консумацията на сладко и млечни продукти. Възпалените и болезнени пъпки спряха да се появяват, но от 2-3 месеца насам по челото и слепоочията ми се появиха малки грапавини (пъпчици) с телесен цвят, които понякога се възпаляват. Успоредно с това ми се появи и упорит пърхот. Не съм опитвал да третирам грапавините/пъпчиците с какъвто и да е продукт, защото се притеснявам да не се раздразнят повече.

Според Вас на какво може да се дължи появата на подобни образования и какви стъпки да предприема, за да се справя с тях?

Поздрави и благодарности,
Георги

Здравейте, Georgi555!

Възможно е тези грапавини да представляват затворени комедони, които да се възпаляват периодично. По принцип е добре да използвате подходящи козметични средства, за да се премахнат комедоните и възпаленията. Използването на неподходяща козметика може дори да влоши състоянието.
Вие какво направихте с "чопленето"? Преустановихте ли го? Използвате ли локални средства върху лицето и какви?
Правите ли нещо срещу пърхота?
Ако можете изпратете снимки на засегнатите места.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Georgi555 » 23 Мар 2014, 17:32

Здравейте, д-р Тодева!

Благодаря за бързия отговор. Не чопля образованията. Миех лицето си с Avene Cleanance Wash гел, но тъй като не забелязах редуциране, а дори нарастване на броя им- започнах да мия лицето си само с хладка и студена вода. Относно пърхота- пробвах с Низорал и първоначално,може би от попадналото количество пяна и по лицето ми, грапавините по челото ми изчезнаха. Но ефектът продължи не повече от седмица. Пърхотът понамаля, но не драстично. Възможно ли е да има връзка между двата проблема? Освен това, възможно ли е бирената мая/Пурим (Хималая) да се довели до образуването на въпросните пъпчици, които нарастват? Прикачени са снимки на челото и слепоочието, но не представят реалния вид на образованията.

Благодаря много!
Георги
Georgi555
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Сеп 2013, 20:05

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Мар 2014, 18:25

Georgi555 написа:Здравейте, д-р Тодева!

Благодаря за бързия отговор. Не чопля образованията. Миех лицето си с Avene Cleanance Wash гел, но тъй като не забелязах редуциране, а дори нарастване на броя им- започнах да мия лицето си само с хладка и студена вода. Относно пърхота- пробвах с Низорал и първоначално,може би от попадналото количество пяна и по лицето ми, грапавините по челото ми изчезнаха. Но ефектът продължи не повече от седмица. Пърхотът понамаля, но не драстично. Възможно ли е да има връзка между двата проблема? Освен това, възможно ли е бирената мая/Пурим (Хималая) да се довели до образуването на въпросните пъпчици, които нарастват? Прикачени са снимки на челото и слепоочието, но не представят реалния вид на образованията.

Благодаря много!
Георги

Здравейте, Georgi555!

Едва ли причината за настоящите оплаквания се дължи на бирената мая и пурим. Със сигурност има връзка между двата Ви проблема.
Съветвам Ви да продължите да използвате измивния гел на Авен. Причината да излязат повече лезии се дължи на неговото лечебно действие. Може да комбинирате с приложение през вечер на Триакнеал. След като привикне кожата към приложението на Триакнеал може да преминете на ежедневно нанасяне. Триакнеал се аплицира в много тънък слой.
Продължете да използвате Низорал шампоан три пъти седмично с престой на пяната върху окосмената част на главата поне от 5 минути.

Използвайте най-малко месец всички продукти, за да настъпи добър ефект. След като мине този един месец може да ми пишете отново.

П.С. За Вашата сигурност съм премахнала снимките Ви!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот thhr » 25 Мар 2014, 17:52

Здравейте Д-р Тодева!
Преди около 2-3 години имах тежко акне съпроводено с подкожни папки.
Акнето го излекувах но ми останаха вдлъбнатини от подкожните папки.
Много ще сам ви благодарен ако ми кажете как да ги запълня тези вдлъбнатини :)
thhr
 
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Мар 2014, 17:14

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 26 Мар 2014, 12:11

thhr написа:Здравейте Д-р Тодева!
Преди около 2-3 години имах тежко акне съпроводено с подкожни папки.
Акнето го излекувах но ми останаха вдлъбнатини от подкожните папки.
Много ще сам ви благодарен ако ми кажете как да ги запълня тези вдлъбнатини :)

Здравейте, Thhr!

Какво използвате в момента за лечение? Можете ли да изпратите снимки, за да се ориентирам по-добре за състоянието на кожата Ви?

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот thhr » 26 Мар 2014, 13:35

Здравейте, Thhr!

Какво използвате в момента за лечение? Можете ли да изпратите снимки, за да се ориентирам по-добре за състоянието на кожата Ви?

С уважение,[/quote]


Здравейте Д-р Тодева! Изпратил съм ви снимки на violina@framar.bg (-:
thhr
 
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Мар 2014, 17:14

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 26 Мар 2014, 13:39

thhr написа:Здравейте, Thhr!

Какво използвате в момента за лечение? Можете ли да изпратите снимки, за да се ориентирам по-добре за състоянието на кожата Ви?

С уважение,

Здравейте Д-р Тодева! Изпратил съм ви снимки на violina@framar.bg (-:

Здравейте!

Използвате ли някаква козметика в момента и каква?

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Акне и проблемна кожа - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот thhr » 26 Мар 2014, 15:35

Здравейте!

Използвате ли някаква козметика в момента и каква?

С уважение,[/quote]


Здравейте!
В момента използвам само салицилов спирт с хлорнитромицин само вечер за почистване на лицето
thhr
 
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Мар 2014, 17:14

Следваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта