Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Божанка Андреева » 08 Яну 2016, 23:27

Здравейте, Д-р Кисьова!
Синът ми е на 2год. и 2м. и често боледува от Ларингит. Последния път беше в началото на м. декември. Личната ни лекарка ни изписа Метил преднизолон 2бр , Аугментин, Фенистил капки. Започнах лечението , но след три дни го заведох на преглед при един въэрастен педиатър / препоръча ми го една приятелка/ . Той ни изписа Вентолин сироп, калций и Муколизин и ми каза , че не е добре да се прави Урбазон често на малки деца. От вчера 07.01.2016 отново сме с Ларингит и днес личната отново тръгна да ни изписва Урбазон и антибиотик, но този път отказах. Сега му давам Вентолин, Калций , Хомеожен за смучене таблетки. Вие какво ще ме посъветвате ? Предварително благодаря и спорен ден ви желая.
Божанка Андреева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Яну 2016, 20:55

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Иванова 89 » 23 Фев 2016, 17:04

Здравейте сина ми е на 1година, на 3месеца му откриха алергия към белтъка на кравето мляко от тогава сме на аптамил adc от известно време в акото му има черни нишки като конци на какво се дължи избягвам продукти с мляко единствено в млякото му слагам чаени бисквити но в съдържанието не пише че има мляко
Иванова 89
 
Мнения: 6
Регистриран на: 14 Авг 2015, 19:54

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Momo » 26 Фев 2016, 09:31

Здравейте,
детето ми е с алергия към Аугментин, която се прояви когато беше бебе и се обрина след първите приеми на лекарството. Сега е на 6г. и скоро беше със скаратина, без висока темп., и без обрив, само с характерно гърло, и малинов език. Пи Цефзил и на 70-мия ден от приема са обрина по цялото тяло с малки пъпчици, включително и по дланите на ръцете. Казаха ни , че това е алергия към антибиотика, но мен все не ме напуска мисълта, че това може да е обрив от скарлатината. Възможно ли е да се обрине от нея чак на 7-мия ден?
Momo
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Яну 2016, 06:49

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Биляна.Костова-Кирилова » 25 Мар 2016, 19:59

Здравейте! Имам момиче на 6 години, което от бебе е с прояви на атопичен дерматит - груба кожа и зачервяване по бузките. Сега имам второ дете, което до 6 месеца кърмих, но се наложи по медицински причини да преустановя кърменето. Малко след това и при нея се появи ха ситни пъпчици и зачервяване по бузките. Лекарят ни предписа хипоалергенно адаптирано мляко, но тя се запича от адаптираните млека и той го смени на комфорт. С какво мляко би трябвало да храня бебето според Вас и има ли храни, които следва да въведа по- късно, след като вече има проява на атопичен дерматит?
Биляна.Костова-Кирилова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Мар 2016, 19:38

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Atanasovaa » 04 Май 2016, 10:32

Здравейте д-р Кисьова. Бебето ми скоро ще навърши седем месеца. Втория месец беше с атопична кожа...казаха атопичен дерматит, но нещата за месец два се успокоиха. В края на четвъртия месец захраних с тиква, круша, ябълка, слива и банан без проблем. Сложихме първия пентаксим понеже сме назад с ваксините заради проявената атопия. Детето започна да се изрива от пюретата, които вече бях въвела. Преустанових захранването и изчаках до шести месец по препоръка на лекар. След пентаксима случайно или не се появи задна хрема, детето не можеше да диша нощем, търкаше носа, очите, дърпаше си ушите. Бяха възпалени. Изкарахме два курса с Отипакс, за носа-минахме през Тобрекс, някакви правени капки, чието име не помня, сребърни капки, Макситрол. Хремата се повлия и детето се успокои нощем. Дойде време за втори опит за захранване този път с безмлечни безглутенови каши. Давах пет дни ориз без проблем. После започнах царевица, но се обрина по лицето и спрях. Последва пентаксим втори прием като нямахме активни обриви в момента на посъавяне. Продължих с ориза като заместено хранене, но обривът пак де активира. Опитах с Елда...също. Обривът е само по лицето под формата на релефни бледи пъпки, а също и червени малки точици, които се появяват и изчезват, след което се появявят отново на друго място. Активизира се и познатат задна хрема нощем с търкане на нос, очи и уши. Как да постъпя? Скоро ставаме на седем месеца, а сме с обриви, които не утихват. Давам фенистил, но няма ефект.
Atanasovaa
 
Мнения: 6
Регистриран на: 04 Май 2016, 08:43

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Станислава.Терзийска » 29 Май 2016, 12:09

Здравейте д-р Кисйова искам да ме посъветвате какъв медикамент да използваме за синът ми на 13 години е преди известно време както бяхме на разходка в гората започна да киха,появи се и хрема,и сърбеш на очите от който му се зачервиха и подпухнала.Заведох го при педиатърката ни и тя му предписание ейриус ,като каза че това е алергична реакция от тревите.Пи сиропа 3 месеца и след това нищо повече .Снощи обаче това се случи отново само че много по страшно очната лигавица все едно беше станала двойна и ирисът на очите все едно беше потънал ,очите направо му се затвориха от отока.Какво бехте ни посъветвали да правим за да облекчим това състояние ,и възможно ли е да се справим с него завинаги?Направила съм му снимка как изглеждаше снощи.Благодаря ви предварително.
Станислава.Терзийска
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Май 2016, 11:52

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 13 Юни 2016, 17:12

кроки написа:Здравейте!
Детето ми е на 3години и 9 месеца. Миналата зима пи Сингулар, лятото почива и беше Ок. Сега за зимния период отново ни го изписаха. Паралелно с това леченио от юни три-четири месеца имаше лечение за леко увеличина трета сливица. Лечението включваше три месеца прием на Назонекс и Аериус. Сега на 17.10 приключи тримесечният прием на Назонекс и Аериус. Не знам стечение на обстоятелствата ли ер настинал ли е леко - но веднага след спирането на приема им се появи лека кашлица. Кашлицата е предимно сутрин и вечер. Възможно ли е от кортикостероидда в Назонекс нещо да му става? Не ми се иска отново на кортикостериоди, при положение, че състоянието му е стабилно, освен кашлицата от няколко дни. Не му е червено гърлото, чист е и надолу в дробовете. Ако кашлицата е в резултат от коркитостериода, какъв е начина да не започваме отново с Назонекс. Не мисля, че е алергия към Сингулара, защото го е пил и преди и сега е пил 20 дни и нищо му нямаше. Кашлицата, която е предимно сутрин и вечер, а по някога и по време на сън се появи след спиране на Назонекс и Аериус.
Благодаря!


Здравейте,
продължете само приема на Ериус.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 13 Юни 2016, 17:17

Любка Проданова написа:Здравейте! Имам един въпрос. Не мога да разбера има ли алергия и от какво и какво да предприема за моето дете, което е на 8 месеца. Още в родилния дом повръщаше като фонтан от АМ. Като започнах да го кърмя това повръщане спря. Имаше страшни колики до 6-7 месец, много често и слузести зелени акита. Никакво АМ не иска да вкуси, а където му е попаднало около устичката му става червено /бързо му изчезва после/. Забелязах, че когато го храня с пюре, което съдържа сухо мляко, пак му се зачервява около устата. От безизходица му давах вечер 1 седмица кисело мляко, след което според мен получи алергичен ларингит и му го спрях. Давам му 2 пъти пюре, 2 пъти каша на ден и от 1 седмица попара, но ме е страх да не му стане пак нещо от сиренето и маслото в нея. Някои лекари казват, че има АБКМ, но други симптоми няма. Моля дайте ми съвет. Благодаря предварително!


Здравейте,
най-добре го заведете на детски гастроентеролог, за да ви изпише подходящо мляко за вашето дете, от което да слагате и в кашите. Ако симптомите му отшумят след елиминиране на белтъка на кравето мляко, това е показателно, че детето има такава алергия. Освен това може да му се направи и кръвен тест за алергия.

Поздрави,
д-р Кисьова

поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 13 Юни 2016, 17:21

Дъбравски написа:Здравейте , имам бебе на 6 месеца , изцяло на кърма е , не даваме други добавки / адаптирано мляко /. От близо 2 месеца има слуз в изпражненията . Няма обриви или някакви други симптоми . До момента сме посетили 3-ма гастроентеролози , като мненията са - единия казва ,че бебето има алергия към белтъка на кравето мляко , другите двама отричат да има такова нещо . Въпреки това съпругата ми е на диета вече 2 месеца без млечни продукти , говеждо , какао , цитруси , шоколад , но ефект не виждаме . Пускали сме микробиология - всичко е чисто. Моля за вашето мнение . Благодаря !


Здравейте,
провеждано ли е някакво лечение. Пълна микробиология ли пуснахте? Самите изхождания какви са като консистенция и цвят?

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 13 Юни 2016, 17:25

Божанка Андреева написа:Здравейте, Д-р Кисьова!
Синът ми е на 2год. и 2м. и често боледува от Ларингит. Последния път беше в началото на м. декември. Личната ни лекарка ни изписа Метил преднизолон 2бр , Аугментин, Фенистил капки. Започнах лечението , но след три дни го заведох на преглед при един въэрастен педиатър / препоръча ми го една приятелка/ . Той ни изписа Вентолин сироп, калций и Муколизин и ми каза , че не е добре да се прави Урбазон често на малки деца. От вчера 07.01.2016 отново сме с Ларингит и днес личната отново тръгна да ни изписва Урбазон и антибиотик, но този път отказах. Сега му давам Вентолин, Калций , Хомеожен за смучене таблетки. Вие какво ще ме посъветвате ? Предварително благодаря и спорен ден ви желая.


Здравейте,
ако ларингита е тежък понякога се налага лечение и с метилпреднизолон, но най-бързо действие и лекарство подходящо за ларингита е Пулмикорт респюли. Той обаче се прилага инхалаторно, но започнат навреме може да избегне приложението на урбазон. Необходимо е да приемате и антихистамин.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта