Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 13 Юни 2016, 17:29

Иванова 89 написа:Здравейте сина ми е на 1година, на 3месеца му откриха алергия към белтъка на кравето мляко от тогава сме на аптамил adc от известно време в акото му има черни нишки като конци на какво се дължи избягвам продукти с мляко единствено в млякото му слагам чаени бисквити но в съдържанието не пише че има мляко


Здравейте,
заведете го на детския гастроентеролог, при който сте записани, защото най-вероятно реагира на храна, която съдържа мляко или на друга храна, която сте дали и трябва да се уточни.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 13 Юни 2016, 17:32

Momo написа:Здравейте,
детето ми е с алергия към Аугментин, която се прояви когато беше бебе и се обрина след първите приеми на лекарството. Сега е на 6г. и скоро беше със скаратина, без висока темп., и без обрив, само с характерно гърло, и малинов език. Пи Цефзил и на 70-мия ден от приема са обрина по цялото тяло с малки пъпчици, включително и по дланите на ръцете. Казаха ни , че това е алергия към антибиотика, но мен все не ме напуска мисълта, че това може да е обрив от скарлатината. Възможно ли е да се обрине от нея чак на 7-мия ден?


Здравейте,
без да съм видяла обрива не мога да кажа дали е алергичен или от скарлатината, но и двата варианта са възможни.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 13 Юни 2016, 17:59

Биляна.Костова-Кирилова написа:Здравейте! Имам момиче на 6 години, което от бебе е с прояви на атопичен дерматит - груба кожа и зачервяване по бузките. Сега имам второ дете, което до 6 месеца кърмих, но се наложи по медицински причини да преустановя кърменето. Малко след това и при нея се появи ха ситни пъпчици и зачервяване по бузките. Лекарят ни предписа хипоалергенно адаптирано мляко, но тя се запича от адаптираните млека и той го смени на комфорт. С какво мляко би трябвало да храня бебето според Вас и има ли храни, които следва да въведа по- късно, след като вече има проява на атопичен дерматит?


Здравейте,
след като бебето ви има проблеми с изхожданията млякото комфорт е подходящо за него. Трябва с всяка храна да подхождате внимателно, като я въвеждате постепенно. Ще отложите включването на говеждо, агнешко и телешко месо. Това, че има атопичен дерматит не означава, че ще реагира на определени храни, но все пак ще внимавате с алергизиращите храни и ще ги въвеждате малко по-късно от обичайното.

Поздрави,
д-р Кисьов
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот E.Stancheva » 15 Юни 2016, 09:55

Здравейте, Д-р Кисьова

детенцето ми е на почти три години. От есента всеки месец прави нещо като пристъпи. Както играе и нищо му няма започват да му свирят гърдите при вдишване и издишване и да диша учестено. Два пъти когато се получи това свирене първо имаше хрема два три дена. След слагането на капки когато си мислехме, че е отшумяла изведнъж започва това свирене. Всичките пъти след като се получитова свирене и учестено дишане лекарката му слага инжекция метилпреднизолон и след това правим инхалации с вентолин два три дена.
Последния път когато това се случи отидохме и при пневмолог. Изписа ни сироп вентолин , инхалации пулмикорт и сироп за отхрачване солволан. При второто ни ходене на контролния преглед ни каза инхалациите пулмикорт да ги правим една година.
Много ли е нова време за инхалации на това лекарство? Каква ще е реакцията на тялото слид като го спрем, ако ги правим една година?
Според детската ликърка е алергична реакция. Не знам от какво е. На три годинки може ли да му направим тестове за алергия?
Благодаря ви за отговорите придварително.
E.Stancheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Юни 2016, 09:34

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 17 Юни 2016, 12:20

E.Stancheva написа:Здравейте, Д-р Кисьова

детенцето ми е на почти три години. От есента всеки месец прави нещо като пристъпи. Както играе и нищо му няма започват да му свирят гърдите при вдишване и издишване и да диша учестено. Два пъти когато се получи това свирене първо имаше хрема два три дена. След слагането на капки когато си мислехме, че е отшумяла изведнъж започва това свирене. Всичките пъти след като се получитова свирене и учестено дишане лекарката му слага инжекция метилпреднизолон и след това правим инхалации с вентолин два три дена.
Последния път когато това се случи отидохме и при пневмолог. Изписа ни сироп вентолин , инхалации пулмикорт и сироп за отхрачване солволан. При второто ни ходене на контролния преглед ни каза инхалациите пулмикорт да ги правим една година.
Много ли е нова време за инхалации на това лекарство? Каква ще е реакцията на тялото слид като го спрем, ако ги правим една година?
Според детската ликърка е алергична реакция. Не знам от какво е. На три годинки може ли да му направим тестове за алергия?
Благодаря ви за отговорите придварително.


Здравейте,
по описанието, което сте направили, най-вероятно вашето дете прави пристъпи на обратима бронхообструкция, на алергична основа. Поради тези пристъпи трябва да се започне контролираща терапия с монтелукст и евентуално инхалаторен кортикостероид, какъвто е пулмикорта. Ако се налага да приема по-дълго време пулмикорт, няма да му навреди, но е добре да го заведете на детски пулмолог, които да му назначи терапията и да го проследи. Периодът за приложението на Пулмикорта зависи от клинично повлияване на детето и състоянието му. Може да се направят кръвни тестове на вашето дете за най-честите алергени.

поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Деси-Стани.Илчеви » 29 Ное 2016, 19:13

Здравейте,имам дете на 9 месеца. От 1седмица има зачервяване и лющене около устата.Какво може да е?
Деси-Стани.Илчеви
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Ное 2016, 19:05

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 02 Дек 2016, 12:50

Деси-Стани.Илчеви написа:Здравейте,имам дете на 9 месеца. От 1седмица има зачервяване и лющене около устата.Какво може да е?


Здравейте,
най-вероятно има леко възпаление на кожата. Препоръчвам ви да използвате УРИАЖ ВЪЗСТАНОВЯВАЩ БЕБЕ КРЕМ ПЕРИ ОРАЛ ЗА ЗОНАТА ОКОЛО УСТАТА.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Д-р Галина Кисьова - въпроси свързани с вашето бебе и де

Мнениеот fato89 » 09 Яну 2017, 11:19

Здравейте синат ми е почти на 2 г близо от 2 месеца киха първо начално по 7-8 пъти на ден водихме на лекар изписахани Инфлуцид корузалия ериус nux vomica ефект никакъв. Същото време го лекувах ме от настинка добави още осцилускокцинум тогава намали сега пак почна да киха 3-5 на ден може ли да е сериозно
fato89
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Яну 2017, 11:11

Re: Д-р Галина Кисьова - въпроси свързани с вашето бебе и де

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 01 Апр 2017, 21:42

fato89 написа:Здравейте синат ми е почти на 2 г близо от 2 месеца киха първо начално по 7-8 пъти на ден водихме на лекар изписахани Инфлуцид корузалия ериус nux vomica ефект никакъв. Същото време го лекувах ме от настинка добави още осцилускокцинум тогава намали сега пак почна да киха 3-5 на ден може ли да е сериозно


Здравейте,
трябва да давате по продължително време сиропа ериус.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Алергии при деца - онлайн консултация с Детски лекар

Мнениеот кала » 07 Май 2017, 16:02

Здравейте, синът ми е на 18м,имаше зачервено гърло,диария и кандида и го вкараха в болница,лекуват го с Ксимебак,Нистатин,капки Финестил,докато течеше NaCl започна обрив на вратът,после гърди,корем,на следващия ден стигна до слабините,сложиха урбазон,обривът ту изчезва,ту се появява през час два,това са червени малки точки с неправилна форма,на втория ден станаха леко релефни,пак изчезнаха и така...в болница съм ,тук алерголог няма,не знаят какво е ,предполагат алергия,но не предполагат каква и от какво,почивни дни са,ако можете да ме насочите и посъветвате нещо или да предположите нещо,ако имаше как щях да кача снимка. благодаря.
кала
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Май 2017, 18:17

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта