Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 08 Яну 2016, 11:55

tdinova написа:Здравейте!

На 20 .12.2015 ми бе направена операция за лечение на анална фисура чрез дилатация.
На 5 .1. 2016 при прегледа лекарят ми каза, че фисурата е затворена - това се виждаше на екрана
при направената от него аноскопия.
Но мен все още много ме боли при допир - след изхождане парещо и продължително.
Моля , кажете ми нормално ли е това?
Какви обезболяващи да приемам?


Дора


Не е нормално. Най-вероятно продължавате да имате фисура. Аналната дилатация не е най-доброто лечение на аналната фисура.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Асгарди » 05 Фев 2016, 15:50

Докрор Матев здравейте , след ректоскопия ми беше поставяна диагноза остра анална фисура .Хирурга , при когото ходя иска да ме подложи на нещо , не ми обясни точно , правило се с пълна упойка , мажела се фисурата и те така.обаче искам да пробвам да я излекувам , имам я от месец и нещо , не кърви в момета , само имам сърбеж , лек бодеж (това нормално ли е за фисура)
Поръчах си вашия мехлем.гастроенеролога провел ми ректоскопията ви препоръча. Ако намерите свобоно време , ще ми отоговорите ли , как да се мажа , колко пъти и най-важното колко дълго.
Поздрави и бъдете здрави!

пс.на 28години съм , жена.
Асгарди
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Фев 2016, 15:38

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 08 Фев 2016, 10:57

Асгарди написа:Докрор Матев здравейте , след ректоскопия ми беше поставяна диагноза остра анална фисура .Хирурга , при когото ходя иска да ме подложи на нещо , не ми обясни точно , правило се с пълна упойка , мажела се фисурата и те така.обаче искам да пробвам да я излекувам , имам я от месец и нещо , не кърви в момета , само имам сърбеж , лек бодеж (това нормално ли е за фисура)
Поръчах си вашия мехлем.гастроенеролога провел ми ректоскопията ви препоръча. Ако намерите свобоно време , ще ми отоговорите ли , как да се мажа , колко пъти и най-важното колко дълго.
Поздрави и бъдете здрави!

пс.на 28години съм , жена.


Здравейте, симптомите са като за зарастваща фисура. Маже се в ануса преди и след изхождане. Ако не минава след 2вседмици, заповадайте за преглед.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Асгарди » 09 Фев 2016, 22:30

Благодаря ви за бързия отговор , решила съм дори да имам подобрение , да ви посетя , за да сме сигурни , че всичко е нормално.Лека вечер.
Асгарди
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Фев 2016, 15:38

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 10 Фев 2016, 10:40

Заповядайте, добре е да запазите час предварително.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот vgeorgieva63 » 11 Фев 2016, 00:57

здравейте д-р Матев. Преди 3 години ми оперирахте анална фисура. От няколко дни съм с парене и щипане
след изхождане. Възможно ли е да е рецидив. Мажа с долопрокт, засега кървене няма.
vgeorgieva63
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Дек 2012, 13:16

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот vgeorgieva63 » 11 Фев 2016, 08:50

[quote="vgeorgieva63"]здравейте д-р Матев. Преди 3 години ми оперирахте анална фисура. От няколко дни съм с парене и щипане
след изхождане. Възможно ли е да е рецидив. Мажа с долопрокт, засега кървене няма, има дискомфорт, които не бих нарекла точно болка.]
vgeorgieva63
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Дек 2012, 13:16

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 11 Фев 2016, 10:12

vgeorgieva63 написа:
vgeorgieva63 написа:здравейте д-р Матев. Преди 3 години ми оперирахте анална фисура. От няколко дни съм с парене и щипане
след изхождане. Възможно ли е да е рецидив. Мажа с долопрокт, засега кървене няма, има дискомфорт, които не бих нарекла точно болка.]


Здравейте, вероятността за рецидив е минимална. Има и други причини за такива оплаквания. Опитайте с лоринден ц за мазане.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Асгарди » 12 Фев 2016, 17:47

Асгарди написа:Докрор Матев здравейте , след ректоскопия ми беше поставяна диагноза остра анална фисура .Хирурга , при когото ходя иска да ме подложи на нещо , не ми обясни точно , правило се с пълна упойка , мажела се фисурата и те така.обаче искам да пробвам да я излекувам , имам я от месец и нещо , не кърви в момета , само имам сърбеж , лек бодеж (това нормално ли е за фисура)
Поръчах си вашия мехлем.гастроенеролога провел ми ректоскопията ви препоръча. Ако намерите свобоно време , ще ми отоговорите ли , как да се мажа , колко пъти и най-важното колко дълго.
Поздрави и бъдете здрави!

пс.на 28години съм , жена.


Здравейте докторе , това бяха моите оплаквания , отговорихте ми , но само да уточним , мога да дойда към 5-6 март на преглед(тогава ще мога да се измъкна от работа) ще станат към месец мазана с мехлема ви , много ли ще е ако се мажа до тогава с него?за сега , събрежа почти изчезна , няма нищо общо , с което беше , болка при изхождане няма , но бодежа се обажда , не така силен , но напомнящ за себе си.Благодаря ви отново и бъдете здрав.
Асгарди
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Фев 2016, 15:38

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 15 Фев 2016, 10:27

Асгарди написа:
Асгарди написа:Докрор Матев здравейте , след ректоскопия ми беше поставяна диагноза остра анална фисура .Хирурга , при когото ходя иска да ме подложи на нещо , не ми обясни точно , правило се с пълна упойка , мажела се фисурата и те така.обаче искам да пробвам да я излекувам , имам я от месец и нещо , не кърви в момета , само имам сърбеж , лек бодеж (това нормално ли е за фисура)
Поръчах си вашия мехлем.гастроенеролога провел ми ректоскопията ви препоръча. Ако намерите свобоно време , ще ми отоговорите ли , как да се мажа , колко пъти и най-важното колко дълго.
Поздрави и бъдете здрави!

пс.на 28години съм , жена.


Здравейте докторе , това бяха моите оплаквания , отговорихте ми , но само да уточним , мога да дойда към 5-6 март на преглед(тогава ще мога да се измъкна от работа) ще станат към месец мазана с мехлема ви , много ли ще е ако се мажа до тогава с него?за сега , събрежа почти изчезна , няма нищо общо , с което беше , болка при изхождане няма , но бодежа се обажда , не така силен , но напомнящ за себе си.Благодаря ви отново и бъдете здрав.



Радвам се , че сте по-добре. Заповядайте за консултация , когато Ви е удобно. Запазете предварително час. 0888395060
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта