Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 10 Ное 2016, 11:33

alexandur.chaushev написа:Здравейте искам да попитам дали контрактубекс ще ми помогне тъй като на челото имам един мъничък белег. Преди 4 месеца стоях много време на слънце и не знам защо точно на челото на определено место по средата ми се получи някакво изгаряне, което в началото не му обръщах много внимание, но след това си ми остана така та искам да попитам дали ще може това да ми помогне ?

Здравейте!

Можете ли да приложите снимка на проблема!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот alexandur.chaushev » 12 Ное 2016, 15:43

Dr Violina Todeva написа:
alexandur.chaushev написа:Здравейте искам да попитам дали контрактубекс ще ми помогне тъй като на челото имам един мъничък белег. Преди 4 месеца стоях много време на слънце и не знам защо точно на челото на определено место по средата ми се получи някакво изгаряне, което в началото не му обръщах много внимание, но след това си ми остана така та искам да попитам дали ще може това да ми помогне ?

Здравейте!

Можете ли да приложите снимка на проблема!

С уважение,
д-р Тодева


Ето и снимка на белега :)
Прикачени файлове
15046293_1205293236210133_1659787617_n.jpg
15046293_1205293236210133_1659787617_n.jpg (35.2 KiB) Прегледано 580 пъти
alexandur.chaushev
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Ное 2016, 19:19

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Ное 2016, 11:58

alexandur.chaushev написа:
Dr Violina Todeva написа:
alexandur.chaushev написа:Здравейте искам да попитам дали контрактубекс ще ми помогне тъй като на челото имам един мъничък белег. Преди 4 месеца стоях много време на слънце и не знам защо точно на челото на определено место по средата ми се получи някакво изгаряне, което в началото не му обръщах много внимание, но след това си ми остана така та искам да попитам дали ще може това да ми помогне ?

Здравейте!

Можете ли да приложите снимка на проблема!

С уважение,
д-р Тодева


Ето и снимка на белега :)

Качеството на снимката не позволява да оставя никакъв коментар!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Nikolai Georgiev » 08 Дек 2016, 20:07

Здравейте, имам един белег от операция от 9 месеца и искам да знам дали този ДЕРМАТИКС СИЛИКОНОВ ЛИСТ 4 / 13 см. е подходящ, и колко време трябва да се носи (1-2 месеца)
Nikolai Georgiev
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Дек 2016, 20:04

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Дек 2016, 12:52

Nikolai Georgiev написа:Здравейте, имам един белег от операция от 9 месеца и искам да знам дали този ДЕРМАТИКС СИЛИКОНОВ ЛИСТ 4 / 13 см. е подходящ, и колко време трябва да се носи (1-2 месеца)

Здравейте!

Да, бихте могъл да го използвате! Продължителността на използване може да се наложи и да е по-голяма!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот мария дичитрова » 17 Дек 2016, 17:23

[quote="Dr Violina Todeva"]Тук може да зададете въпроси как да заличите белезите и стриите. Нека заедно намерим най-доброто решение!

На Вашите въпроси ще отговаря д-р Виолина Тодева - специалист по кожни и венерически болести.

Подробна информация за д-р Виолина Тодева ще откриете в справочника на Фрамар.[/quot
Здравейте д-р Тодева,
Бих искала да Ви питам, тъй като имам по лицето два три вдлъбнали белега от стискане на пъпки кои от тези кремове бихте ми препоръчали БИО ОЙЛ, СОДЕРМИКС ИЛИ СКАРЕКС?
мария дичитрова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Дек 2016, 17:13

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Дек 2016, 12:04

мария дичитрова написа:
Dr Violina Todeva написа:Тук може да зададете въпроси как да заличите белезите и стриите. Нека заедно намерим най-доброто решение!

На Вашите въпроси ще отговаря д-р Виолина Тодева - специалист по кожни и венерически болести.

Подробна информация за д-р Виолина Тодева ще откриете в справочника на Фрамар.[/quot
Здравейте д-р Тодева,
Бих искала да Ви питам, тъй като имам по лицето два три вдлъбнали белега от стискане на пъпки кои от тези кремове бихте ми препоръчали БИО ОЙЛ, СОДЕРМИКС ИЛИ СКАРЕКС?

Здравейте!

Приложете снимка на белезите, за да мога да Ви дам отговор!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот denica.nedelcheva » 11 Яну 2017, 02:18

Здравейте, аз съм момиче на 17 години. Моят проблем е малко странен. Винаги съм имала нормални младежки пъпки. До преди няколко месеца пъпките ми минаваха максимум за няколко дни и не оставаше следа. Но сега дори от най-малката пъпчица остава белег - вдлъбнат и червен. Странното е, че преди редовно си стисках пъпките, докато не ги направя на рани, но всичко зарастваше за седмица и не оставаха никакви белези.
Реших да спра да пипам лицето си, вече не съм си правила рани от месеци, но пък се случва точно обратното - от нищо ми остава петно. Освен това, вече ми излизат много по-малко пъпки, само около педиода на менструация. А преди ми излизаха всеки ден. Но проблемът ми не е свързан само с лицето и пъпките, като цяло кожата ми по цялото тяло зараства много бавно и не може да се регенерира. Една обикновена драскотина на ръката, врастнало косъмче на крака ми, и така нататък - тези нормални малки неща не могат да зарастнат по две-три седмици и остават белези от тях. Не знам защо кожата ми се промени така, не знам на какво да го отдам, цялото ми лице е вече в червени петна и знам колко трудна е борбата с тях и това ме кара да се отчайвам напълно. Преди да получа този проблем, лятото отслабнах спонтанно с 20 килограма, без диети и глад, стана от самосебе си. Възможно ли е това да е причина кожата ми да не може да изхранва раните? Също, станах много по-стриктна в почистването на лицето си - преди дори съм спяла с грим и нямах проблеми, а сега на фона на това, че използвам куп почистващи продукти съм цялата в белези. Имам нужда от мнение на какво се дължи тази промяна в кожата ми. Ако е необходимо ще добавя снимки.
denica.nedelcheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Яну 2017, 01:55

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Яну 2017, 12:02

denica.nedelcheva написа:Здравейте, аз съм момиче на 17 години. Моят проблем е малко странен. Винаги съм имала нормални младежки пъпки. До преди няколко месеца пъпките ми минаваха максимум за няколко дни и не оставаше следа. Но сега дори от най-малката пъпчица остава белег - вдлъбнат и червен. Странното е, че преди редовно си стисках пъпките, докато не ги направя на рани, но всичко зарастваше за седмица и не оставаха никакви белези.
Реших да спра да пипам лицето си, вече не съм си правила рани от месеци, но пък се случва точно обратното - от нищо ми остава петно. Освен това, вече ми излизат много по-малко пъпки, само около педиода на менструация. А преди ми излизаха всеки ден. Но проблемът ми не е свързан само с лицето и пъпките, като цяло кожата ми по цялото тяло зараства много бавно и не може да се регенерира. Една обикновена драскотина на ръката, врастнало косъмче на крака ми, и така нататък - тези нормални малки неща не могат да зарастнат по две-три седмици и остават белези от тях. Не знам защо кожата ми се промени така, не знам на какво да го отдам, цялото ми лице е вече в червени петна и знам колко трудна е борбата с тях и това ме кара да се отчайвам напълно. Преди да получа този проблем, лятото отслабнах спонтанно с 20 килограма, без диети и глад, стана от самосебе си. Възможно ли е това да е причина кожата ми да не може да изхранва раните? Също, станах много по-стриктна в почистването на лицето си - преди дори съм спяла с грим и нямах проблеми, а сега на фона на това, че използвам куп почистващи продукти съм цялата в белези. Имам нужда от мнение на какво се дължи тази промяна в кожата ми. Ако е необходимо ще добавя снимки.

Здравейте!

Да, добавете снимки! Ако ви е неудобно тук може и на е-мейла.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Anji » 07 Фев 2017, 11:47

Здравейте д-р Тодева,

Моят въпрос е свързан с белези получени от лазерно премахване на татус. След три процедури татуса започна леко да избледнява, но не напълно, въпреки това се получиха тънки изпъкнали белези. Какви са подходящите кремове за третиране на получилите се белези ? Контрактубекс, Дерматикс Ултра, Зерадерм ? Във въпросното студио препоръчваха активно мазане с Витасин, но това не помага при всеки.

Благодаря Ви, предварително.
Anji
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Фев 2017, 18:22

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта