Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 19 Яну 2016, 10:57

Посетете дерматолог, възможно е да е контактен дерматит или дори псориазис. Не изглежда да е кандидоза.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот kalinka_malinka » 26 Яну 2016, 16:21

Здравейте,
Имам нужда от Вашата помощ относно състоянието на майка ми. От месец при изхождане казва, че има кръв. Ходи на гастроентеролог, предписаха и лечение, но ефект за съжаление няма никакъв. Преди няколко години и правиха колпоскопия и и казаха, че няма нищо притеснително. За нея изследването беше изключително мъчително и не ми се иска да и го причиняваме отново. Знам, че е възможно да се направи и с пълна упойка, но се притеснявам, защото има стеноза на клапата.
Сега ще ходи на гинеколог да я види и той, защото предния път преди изследването, АГ-то и каза, че при шевовете след раждането има някакво срастване, но не знам за какво точно става въпрос.
Притеснена съм и дори не знам към какъв лекар да се обърна! Ще съм благодарна, ако ме насочите! Лек ден!
kalinka_malinka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Яну 2016, 16:13

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 27 Яну 2016, 11:11

kalinka_malinka написа:Здравейте,
Имам нужда от Вашата помощ относно състоянието на майка ми. От месец при изхождане казва, че има кръв. Ходи на гастроентеролог, предписаха и лечение, но ефект за съжаление няма никакъв. Преди няколко години и правиха колпоскопия и и казаха, че няма нищо притеснително. За нея изследването беше изключително мъчително и не ми се иска да и го причиняваме отново. Знам, че е възможно да се направи и с пълна упойка, но се притеснявам, защото има стеноза на клапата.
Сега ще ходи на гинеколог да я види и той, защото предния път преди изследването, АГ-то и каза, че при шевовете след раждането има някакво срастване, но не знам за какво точно става въпрос.
Притеснена съм и дори не знам към какъв лекар да се обърна! Ще съм благодарна, ако ме насочите! Лек ден!


Добре е да се извърши отново изследване на дебелото черво. Вижте трета и четвърта възможност. http://hemoroidi.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE% ... D0%B0.html
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот SvilenaAnkova87 » 30 Яну 2016, 22:08

Здравейте, обръщам се към вас с надежда да ми помогнете или поне да ме насочите към какъв специалист да се обърнем. Става въпрос за майка ми, тя е на 50 год. и от няколко месеца се оплаква от тежест в опашна кост и ректум. Първоначално личния лекар я насочи към ортопед ( има стара травма на опашката след падане). Направиха ренген, там се оказа, че има леко разместена опашна кост, която е зараснала накриво, ортопеда й изписа нагревки и предполагаема диагноза- частична дискова херния- ефект нямаше.
От там я пратиха на невролог- той не видя неврологичен проблем. От там на гинеколог, той видя някаква течност зад матката и изписа антибиотици. След лечение се оказа, че възпалението, което видя гинеколога е намаляло. Тежестта в ануса не изчезна -ту се обостря, ту намалява- казва, че все едно има тапа на дупето. Отиде на хирург- направи й преглед с ръка - каза, че не вижда проблем с ануса и ректума.
Няма кръв в изпражненията, или запек и диария. Казва че фекалиите са тънки.Направихме няколко ПКК- всичко е перфектно.Да споделя, че има хемороиди, вътрешни и външни, освен това преди години прекара тежка операция, в резултат на преплетени черва и всички органи според лекарите й са сраснали.
Извинявам се за подробните описания, но съм притеснения и моля за съвет към какъв специалист да се обърнем да обобщя симптомите- тежест в ануса и дискомфорт в кръста, тънки изпражнения, усещане за тапа в ануса. Болката не е с постоянна интензивност. Благодаря предварително !
SvilenaAnkova87
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Яну 2016, 21:54

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 04 Фев 2016, 12:24

По-скоро за гастроентеролог.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот dilyana.hristova » 20 Фев 2016, 19:32

Здравейте ! Преди около 2 седмици бях на операция в лицево-челюстна хирургия. Стрес, антибиотици...Дадоха ми антибиотик Клиндамицин, който приемах 5 дни, а преди самата операция още толкова . Преди около 3-4 дена започнах да усещам само и единствено лек сърбеж най вече в аналната област и и по малко към гениталите(само външно). Няма кръв, няма болка, няма нищо. На какво може да се дължи този сърбеж(не е непоносимо, но е неприятно)? Благодаря, предварително !
dilyana.hristova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Фев 2016, 19:27

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот ivanov123 » 10 Мар 2016, 01:06

Аз съм момче на 30г от град София...
Миналата година незнам с кой акъл пробвах анален секс и се появиха сърбеж и газове.. и някак си се появиха хемороиди, аз се панирах, защото почнах да чета в интернет че така се образува рака на ануса и ректума.. често получавам зачервявания около ануса, който отминават за седмица някаде..също така получавам газове (пардене) по хода на правото черво...
днес бях на колоноскпия и ме притеснява факта, че посотоянно испускам газове(пардене) и имам промени в изхождането...понякога със кръв

Ендоскопска находка:
около 15 см терм илеум б.о. Колон лигавица б.о.
Фоликуларна реакция в ректума и еденична хиперпластична лезия 1-2мм
Полипи не се видяха. Малки вътрешни хемороиди

Бихте ли ми препорачали какво да правя
ivanov123
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Мар 2016, 22:29

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот d.petrov » 13 Мар 2016, 17:31

Здравейте, искам напоследък чух и четох на няколко места за възможноста да се хване рак на ануса от анален секс и искам да попитам дали действително това е така? В поечето статии ставаше въпрос за смяна на партноьори и тн., но мен ме интересува ако единствено правя с жена си и тя с мен и то винаги с кондом/пръст/секс играчка, възжмоно ли е да хване рак само от честото проникване, след като вече няма от кой да се заразим и двамата?

Попаднах на този откъс:
So what’s the connection between HPV, anal sex and anal cancer? When our cells get infected with HPV, the virus can change the way our cells grow. If you have the kind of HPV that can cause cancer, and you have it for a long time, sometimes the virus can make tiny changes to your DNA. When that happens, the changes to your DNA can make your cells grow in ways they’re not supposed to and they become cancerous.

И неразбирам дали става въпрос, че ако хванеш определен папиломен вирус трябва да спреш да правиш анален секс за да не хванеш рак или не трябва да правиш с много партноьри и без кондом, защото ако се зарази с този вирус, ще хванеш рак след време без значение дали правиш секс или не?

Благодаря предварително.
d.petrov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Мар 2016, 17:21

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Слънце » 14 Мар 2016, 03:27

Здравейте,живея в чужбина и не мога да дойда на преглед,но искам да чуя мнението ви относно проблема ми.Вътре в началото на ануса имам три-четири топченца,може би с големина на брадавица,който ме сърбят много особено вечер и нощем,тъй като се чеша около ануса,кожата там е станала суха и загрубяла.От няколко години живея с този проблем ,ще съм много благодарна на някакъв съвет за облекчаване на сърбежа и предположение на какво би могло да се дължи.
Слънце
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Ное 2015, 12:24

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот NewageLu(NewAge) » 22 Мар 2016, 00:31

Здравейте!
Имам външни хемороиди, много подобни на тези http://www.crhsystem.com/wp-content/upl ... lapsed.png
Не ме болят и не кървят. Показват се навън при изхождане.

Нямам медицинска осигуровка, доходите ми са под минималните за България и е невъзможно посещението и лечението в болница.

Търся начин да се излекувам сам. Моля ви, дайте ми съвет.

Благодаря предварително!
NewageLu(NewAge)
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Мар 2016, 00:21

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта