Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 29 Дек 2015, 10:55

hope3e3 написа:Добър ден искам да попитам относно стойностите ми на тромбоцитите които са ми 116 при стойности от 140 бременна съм в 21-ва седмица нормални ли са занижените стойности

Здравейте,
Наблюдаващият бременността Ви гинеколог е преценил показателите в тяхната взаимна свързаност
,т. е. и другите показатели от кръвната картина,които служат за преценка на съсирваемостта на кръвта.
Принципно погледнато,бременността е състояние,при което една от първите промени е тази в съ- сирваемостта на кръвта. Референтните стойности на всяка лаборатория са съобразени с физиоло- гичната норма,от която Вашето и на всички останали бременни състояние са отклонение в точно определена посока и с едничката цел - благополучно раждане на живо и здраво дете.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Валерия Иванова » 05 Яну 2016, 12:33

Здравейте. Бременна съм в 6та седмица. В началото още преди да разбера, че съм бременна пих Флажил таблетки- две вечери по 4 таблетки и слагах Флажил глобули 10 дни. Въпроса ми е има ли риск и какъв е той. Много ме е страх. Консултирах се с две гинеколожки. Едната каза', че риска е голям и ми препоръча аборт. Втората- че нямало повод за притеснение. Дозата не била голяма. Много искаме бебето, а мисълта, че нещо може да се обърка ме побърква. Благодаря предварително!!!
Валерия Иванова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Яну 2016, 12:20

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Снежана92 » 14 Яну 2016, 19:37

Здравейте! Моя въпрос се отнася за една ваксина коята се биела на бременни с резус фактор - . Аз съм с - рф а съпруга ми също е с - рф и не знам дали не трябва да ми се бие тази ваксина по време на бременоста защото моя генеколок каза че няма нужда и че се е биела след раждане ако детето е с + рф но аз съм притеснена и искам още мнения по въпроса. Това ми е първа бременост и съм в 15 гс и засега всичко е нормално. Благодаря предварително за отговора.
Снежана92
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Яну 2016, 19:27

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот yana_c » 21 Яну 2016, 09:49

Здравейте Dr Kovacheva , първо да Ви поздравя с празника - 21 .01 - професионален ден на родилната помощ и да Ви пожелая да сте здрави , щастливи ,благословени и удовлетворени от работата си . Аз ще започна от това че съм на 36 г., имам едно дете родено през 2006 , после дълго време не искахме второ дете , първата бременност беше трудна и почти през цялото време лежах в патология , първо за задържане, после беше с намалени околоплодни води , аз имам двурога матка , но в края на историята тя се роди здрава и 3 750 , . Миналата година решихме със съпруга ми да имаме второ дете , за съжаление приключи с мисед в 11 седмица. след абразиото ме посъветваха да минат 3 нормални цикъла и пак да опитаме. декември пак забременях , но отново приключи бременността в 5 г. с със спонтанен аборт, пак ме почистиха . Аз не се отказвам да имам второ дете , искам да попитам , безсмислено е да опитвам на сляпо , защото вероятността да е случайност е толкова голяма, колкото и да не е случайност това развитие на бременностите . Какви изследвания да направя предварително , които биха ме насочили къде е проблема . Също искам да кажа, че и двата пъти когато забременях , по устата ми изкочи херпес , и афти . може ли да има нещо общо с имунната система. Спин , Васерман - отр/-/, нямам гинекологични заболявания , единствено имам фибро- кистозна мастопатия . Благодаря Ви .
yana_c
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Яну 2016, 09:30

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Павлина Иванова » 25 Яну 2016, 17:18

Здравейте!
Въпроса ми е бременна ли съм ?
Преди около месец ми откриха бактерия в стомаха.Съответно ми исписаха няколко вида антибиотици зада може дасе отстрани от мен.Но имах още един проблем менструалният ми цикъл беше започнал да изчезва ако мога така даго нарека имаше продължителност 2 дена.Исписаха ми лекарства и за него.Сега вече не приемам никакви лекарства!
И сега да си доида на въпроса от няколко дена имам напрегнати и болезнени гърди осещам болки ниско доло в корема имам и предръпвания в кръста.Чувствам умора желание за сън , повдига ми се , вие ми се свят , и от време на време ме наболява главата.На 1-ви този месец ми доиде. направих си тест за бременост но резултата беше отрицателен.Много съм объркана моля помогнете! :) Знам че е потчти невъзможно да отговорите без преглед.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!!
Павлина Иванова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Яну 2016, 16:50

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 27 Яну 2016, 10:42

Валерия Иванова написа:Здравейте. Бременна съм в 6та седмица. В началото още преди да разбера, че съм бременна пих Флажил таблетки- две вечери по 4 таблетки и слагах Флажил глобули 10 дни. Въпроса ми е има ли риск и какъв е той. Много ме е страх. Консултирах се с две гинеколожки. Едната каза', че риска е голям и ми препоръча аборт. Втората- че нямало повод за притеснение. Дозата не била голяма. Много искаме бебето, а мисълта, че нещо може да се обърка ме побърква. Благодаря предварително!!!

Здравейте,
Грижливото наблюдение на плода при доказал се специалист е най-добрата тактика според мен. Прекъсването на първа бременност носи рискове,които не са по-малки от вредата от лекарствата. Имам случай на взети значително по-вредни лекарства в същия срок и завършила благополучно бременност.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 27 Яну 2016, 10:45

Снежана92 написа:Здравейте! Моя въпрос се отнася за една ваксина коята се биела на бременни с резус фактор - . Аз съм с - рф а съпруга ми също е с - рф и не знам дали не трябва да ми се бие тази ваксина по време на бременоста защото моя генеколок каза че няма нужда и че се е биела след раждане ако детето е с + рф но аз съм притеснена и искам още мнения по въпроса. Това ми е първа бременост и съм в 15 гс и засега всичко е нормално. Благодаря предварително за отговора.

Здравейте,
Ако правилно съм схванала написаното от Вас, двамата сте Rh /-/ отр.,т. е. няма как бебето да е с положителна Resus кръвногрупова система.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 27 Яну 2016, 10:49

yana_c написа:Здравейте Dr Kovacheva , първо да Ви поздравя с празника - 21 .01 - професионален ден на родилната помощ и да Ви пожелая да сте здрави , щастливи ,благословени и удовлетворени от работата си . Аз ще започна от това че съм на 36 г., имам едно дете родено през 2006 , после дълго време не искахме второ дете , първата бременност беше трудна и почти през цялото време лежах в патология , първо за задържане, после беше с намалени околоплодни води , аз имам двурога матка , но в края на историята тя се роди здрава и 3 750 , . Миналата година решихме със съпруга ми да имаме второ дете , за съжаление приключи с мисед в 11 седмица. след абразиото ме посъветваха да минат 3 нормални цикъла и пак да опитаме. декември пак забременях , но отново приключи бременността в 5 г. с със спонтанен аборт, пак ме почистиха . Аз не се отказвам да имам второ дете , искам да попитам , безсмислено е да опитвам на сляпо , защото вероятността да е случайност е толкова голяма, колкото и да не е случайност това развитие на бременностите . Какви изследвания да направя предварително , които биха ме насочили къде е проблема . Също искам да кажа, че и двата пъти когато забременях , по устата ми изкочи херпес , и афти . може ли да има нещо общо с имунната система. Спин , Васерман - отр/-/, нямам гинекологични заболявания , единствено имам фибро- кистозна мастопатия . Благодаря Ви .

Здравейте,
Благодаря за пожеланията!
Тъй като има какво да се направи,но имам и въпроси,бихте ли ми се обадили по телефона?
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 27 Яну 2016, 10:54

Павлина Иванова написа:Здравейте!
Въпроса ми е бременна ли съм ?
Преди около месец ми откриха бактерия в стомаха.Съответно ми исписаха няколко вида антибиотици зада може дасе отстрани от мен.Но имах още един проблем менструалният ми цикъл беше започнал да изчезва ако мога така даго нарека имаше продължителност 2 дена.Исписаха ми лекарства и за него.Сега вече не приемам никакви лекарства!
И сега да си доида на въпроса от няколко дена имам напрегнати и болезнени гърди осещам болки ниско доло в корема имам и предръпвания в кръста.Чувствам умора желание за сън , повдига ми се , вие ми се свят , и от време на време ме наболява главата.На 1-ви този месец ми доиде. направих си тест за бременост но резултата беше отрицателен.Много съм объркана моля помогнете! :) Знам че е потчти невъзможно да отговорите без преглед.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!!

Здравейте,
За отговора са нужни: ехография,която може и да не е категорична; кръвна проба,ако ехото не е дало категоричен резултат.
Усещанията,за които сте ми писала,могат да се дължат на различни причини,една от които е бременност или хормонални отклонения,протичащи с описаните от Вас симптоми.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот aylin.mesut@ » 28 Яну 2016, 17:02

здравейте
Аз родих преди три месеца направиха ми секцио всичко си беше нарет но имам сърбеж и много неприятна миризма . Какво ще ме посъветвате да направя или да купя нямам време за гинеколог за съжаление.Моля за помощ. Благодаря предварително
aylin.mesut@
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Яну 2016, 16:49

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта