Детска кардиология

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Re: Детска кардиология

Мнениеот Dr Anna Kaneva » 30 Юни 2016, 10:21

Вероятно всичко е ОК, но трябва да се направи 24-часов ЕКГ запис, за да се види какви са сърдечните честоти през деня, нощта и при натоварване.
Ако сте навършили 18 години, това може да се планува при кардиолозите за възрастни.

Поздлави
Доц. Кънева
Dr Anna Kaneva
 
Мнения: 20
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 08:26

Re: Детска кардиология

Мнениеот zmeiat6 » 30 Юни 2016, 22:14

благодаря ви много!!!
zmeiat6
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Юни 2016, 01:23

Re: Детска кардиология

Мнениеот bss83 » 29 Авг 2016, 11:27

Здравейте, доктор Кънева!

Бих искал да попитам следното: мъж съм, на 32 години. Имам пролапс на митралната клапа (1-ва степен). Диагнозата ми бе поставена преди около 3 години, след като през една нощ получих спонтанно сърцебиене и прилошаване (причерняване), и се наложи да посетя кардиолог и невролог. Впоследствие направих консултация и с друг кардиолог, за второ мнение, като диагнозата бе потвърдена. Понастоящем приемам Беталок ЗОК (от 50 мг), половин таблетка на ден (25 мг.), сутрин. Два пъти ми предписваха и Магнерот (от 500 мг.), за 10 дни, по една таблетка дневно. За период от около 1 година и половина, малко повече, приемах и Атаракс, тъй като мнението на невролога бе, че това се дължи на нервно напрежение. Скоро бях на профилактичен преглед, изменения няма, няма динамика. Въпросът ми е свързан с практикуването на спорт. При първоначалния преглед, както и при следващия, ми бе съобщено, че спортът не е противопоказен за мен, но без физическо претоварване, както и че за мен са подходящи аеробните спортове (плуване, тичане, колоездене и др.), но не и анаеробните (вдигане на тежести и др.). Имам желание да започна да спортувам активно, да да се занимавам с т.нар. street fitness (лицеви опори, коремни преси, набирания на лост, кофички, клекове и др., без вдигане на тежести), тъй като имам интереси в тази област, но не съм сигурен дали тези упражнения са подходящи за моето състояние. Другият вариант е свързан с упражнения на гребен тренажор, кардио уред, който наподобява академичното гребане, укрепващ сърдечно-съдовата и дихателната система, освен мускулатурата, доколкото съм запознат. Много моля, за Вашето мнение по въпроса, какво бихте ме посъветвали, какво е най-подходящо за мен? Освен това – как бих могъл да се предпазя от физическото претоварване?

Освен това - имам дете, момченце, което към момента е на 3 години и половина, педиатърът каза, че по-нататък ще бъде необходимо да направим консултация с детски кардиолог, поради дефектът, който имам, кога е най-удачно да се случи това?

Благодаря Ви много предварително!

В очакване на Вашия отговор, оставам на разположение за допълнителна информация и въпроси.

С най-добри пожелания!

Борис Стоянов
bss83
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Авг 2016, 11:05

Re: Детска кардиология

Мнениеот Dr Anna Kaneva » 30 Авг 2016, 13:11

Здравейте, мисля че на Вашите въпроси може да отговори проф. Цветана Кътова - тя се занимава активно със спорт и сърдечно-съдова система при възрастни. Като детски кардиолог съм готова да прегледам дъщеря ви ( вземете направление 3а за ехокардиография) и запишете час в болницата. Доц. Кънева
Dr Anna Kaneva
 
Мнения: 20
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 08:26

Re: Детска кардиология

Мнениеот bss83 » 30 Авг 2016, 15:02

Здравейте!

Благодаря Ви за отговора!

Относно детето - ще взема направление, след което ще запиша час за преглед.

Бих искал също така да Ви попитам имате ли представа дали е възможно да бъде направена онлайн консултация с проф. Цветана Кътова, във връзка с поставените от мен въпроси, или е необходимо да бъде записан час в болницата?

Предварително благодаря!

С пожелания за всичко най-добро!

Борис Стоянов
bss83
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Авг 2016, 11:05

Re: Детска кардиология

Мнениеот Василева 12345 » 02 Сеп 2016, 03:20

Здравейте, доктор Кънева
Моля за отговор могат ли да се употребяват едновременно Синтром и Изоптин.
Василева 12345
 
Мнения: 19
Регистриран на: 29 Авг 2016, 21:13

Re: Детска кардиология

Мнениеот gabitop » 04 Сеп 2016, 19:16

IMG_20160819_1_8.jpg
IMG_20160819_1_8.jpg (139.3 KiB) Прегледано 756 пъти
IMG_20160819_1_6.jpg
IMG_20160819_1_6.jpg (125.69 KiB) Прегледано 756 пъти
IMG_20160819_1_5.jpg
IMG_20160819_1_5.jpg (118.57 KiB) Прегледано 756 пъти

Нормално ли е да има такъв кръвоносен съд, до десния бъбрек
gabitop
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Сеп 2016, 19:00

Re: Детска кардиология

Мнениеот Dr Anna Kaneva » 07 Сеп 2016, 10:09

Да, можете да приемате изоптин и синтром.
доц. Кънева
Dr Anna Kaneva
 
Мнения: 20
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 08:26

Re: Детска кардиология

Мнениеот Seniha » 09 Яну 2017, 00:50

Здравейте бременна съм в 23 седмица при фм установиха дясна аортна дъга трябвали да си направя амниоцентеза на детски кардиалог съм чак следващата седмица не зная какво да направя моля за отговор
Seniha
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Яну 2017, 00:44

Re: Детска кардиология

Мнениеот Dr Anna Kaneva » 12 Яну 2017, 12:36

Здравейте,
Дясна аортна дъга се среща като изолирана малформация или в рамките на вродена сърдечна малформация, понякога в рамките на генетичен синдром.
Смягам, ме е добре да си направите фетална ехокардиография и уточни дали има и евентуално каква е вродената сърдечна малформация, след което случаят да се обсъди. Амниоцентезата не крие съществени рискове и може да се направи, но мисля, че резултатите се бавят и няма да се получат до 24 седмица.

Поздрави
Dr Anna Kaneva
 
Мнения: 20
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 08:26

ПредишнаСледваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта