Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Теодора.Дюлгерова » 01 Ное 2016, 20:56

Здравейте!
От една седмица имам зачервяване на корема не сърби,не боли,съвсем случайно след баня го забелязах.Направи ми впечатление,че не изчезва.Може ли да ми кажете какво е направила съм снимка.
Прикачени файлове
IMG_0173.JPG
IMG_0173.JPG (131.7 KiB) Прегледано 455 пъти
Теодора.Дюлгерова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Ное 2016, 20:52

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Теодора.Дюлгерова » 01 Ное 2016, 21:01

Забравих да добавя, отстрани е леко подуто ,а по средата по-вдлъбнато. Снимката е направена мн отблизко,някъде към 1 см е широко.
Теодора.Дюлгерова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Ное 2016, 20:52

Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот maya.dines » 06 Ное 2016, 21:24

Здравейте, майка ми е много стресирана заради алергичния обрив, с който се бори вече месеци наред. Обривите са по тялото и са като червени петна, няма никакви по лицето. Лекари и предписват гелове, лекарства, мехлеми, но нищо не помага. Имам съмнения, че обривите се дължат на комбинация от лекарства, които тя приема, но личната и лекарка и казва, че те са предписани от специалист и няма какво да направи. Към кого да се обърне за преразглеждане на всички лекарства, които приема и може би да спре някои от тях? Толкова е стресирана, че дори и не се храни пълноценно, мисли че е от храна и че дори и плод да приеме, ще се обрине. Надявам се да ми дадете съвет.
maya.dines
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Ное 2016, 21:14

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Ное 2016, 10:34

Теодора.Дюлгерова написа:Здравейте!
От една седмица имам зачервяване на корема не сърби,не боли,съвсем случайно след баня го забелязах.Направи ми впечатление,че не изчезва.Може ли да ми кажете какво е направила съм снимка.

Здравейте!

Качеството на снимката не ми позволява да видя какъв е проблема!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Ное 2016, 10:39

maya.dines написа:Здравейте, майка ми е много стресирана заради алергичния обрив, с който се бори вече месеци наред. Обривите са по тялото и са като червени петна, няма никакви по лицето. Лекари и предписват гелове, лекарства, мехлеми, но нищо не помага. Имам съмнения, че обривите се дължат на комбинация от лекарства, които тя приема, но личната и лекарка и казва, че те са предписани от специалист и няма какво да направи. Към кого да се обърне за преразглеждане на всички лекарства, които приема и може би да спре някои от тях? Толкова е стресирана, че дори и не се храни пълноценно, мисли че е от храна и че дори и плод да приеме, ще се обрине. Надявам се да ми дадете съвет.

Здравейте!

Съветвам Ви да посетите кожен лекар като предоставите цялата информация за лекарствата, които приема. Ако желаете може да се обадите и да запазите час! Бихте могли да посетите и алерголог!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Камелия.Митева » 15 Ное 2016, 02:14

Здравейте д-р Тодева на 24 години съм и от началото на лятото започнаха да ми илизат на дясната ръка ма пръста малки люспички ,които м сърбяха адски много в началото. С течение на времето спря ( работих като сервитьорка и понякога като барман и сърбежа започваше след допир с препарати и вода) . След което тези люспички се появиха по целият ми пръст и между пръста,след посещение на дерматалог ми казаха,че имам така наречената професионална екзема. Сега мисля,че нещата доста са се влушили ще прикача снимка . Тъй като вече не работя си мислих ,че ще мине ,но дори не мога да се изкъпя или да се измия като хората боли ме и ме сърби след допир до вода ,а за сапун обикновен не съм използвала ( само с бочко се мия) ,шампоаните ми са на биодерма ,за да не ми дразнят пръстя . Не се чувствам пълмоценна и е ужасно ... Благодаря ви за отговора :)
Камелия.Митева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Ное 2016, 02:04

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Дек 2016, 12:02

Камелия.Митева написа:Здравейте д-р Тодева на 24 години съм и от началото на лятото започнаха да ми илизат на дясната ръка ма пръста малки люспички ,които м сърбяха адски много в началото. С течение на времето спря ( работих като сервитьорка и понякога като барман и сърбежа започваше след допир с препарати и вода) . След което тези люспички се появиха по целият ми пръст и между пръста,след посещение на дерматалог ми казаха,че имам така наречената професионална екзема. Сега мисля,че нещата доста са се влушили ще прикача снимка . Тъй като вече не работя си мислих ,че ще мине ,но дори не мога да се изкъпя или да се измия като хората боли ме и ме сърби след допир до вода ,а за сапун обикновен не съм използвала ( само с бочко се мия) ,шампоаните ми са на биодерма ,за да не ми дразнят пръстя . Не се чувствам пълмоценна и е ужасно ... Благодаря ви за отговора :)

Здравейте!

Ако проблемът е актуален приложете снимка!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот toli » 25 Дек 2016, 14:45

Здравейте, на баща ми на ръката от китката до мишниците от вътрешната страна се появиха червени петна с мухурчета.Мажи се с ФЕНИСТИЛ крем и пие капки пак ФЕНИСТИЛ.Тези мехурчета прегоряха и сега е в това полужение на снимката .Ако може да ми кажите как да продлажи лечението .Мерси и весела коледа.
Прикачени файлове
image-0-02-05-3dabc785513ebb69b5887928b2597a8c92603a5355dbf5feedbaf1d71f3a31f9-V.jpg
image-0-02-05-3dabc785513ebb69b5887928b2597a8c92603a5355dbf5feedbaf1d71f3a31f9-V.jpg (95.85 KiB) Прегледано 336 пъти
toli
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Дек 2016, 14:22

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Дек 2016, 12:41

toli написа:Здравейте, на баща ми на ръката от китката до мишниците от вътрешната страна се появиха червени петна с мухурчета.Мажи се с ФЕНИСТИЛ крем и пие капки пак ФЕНИСТИЛ.Тези мехурчета прегоряха и сега е в това полужение на снимката .Ако може да ми кажите как да продлажи лечението .Мерси и весела коледа.

Здравейте!

Качеството на снимката не ми дава възможност да направя коментар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот nadia.djanova » 20 Яну 2017, 13:29

Здравейте, д-р Тодева, от около десет години имам един кожен проблем...първоначално засягаше само безименния пръст на лявата ръка със зачервяване и сърбеж и леко лющене на моменти.Тогава личната лекарка ми даде Елоком, с който нещата се тушираха но явно временно, защото се появяваше на моменти и аз намазвах, от което минаваше. С времето установих, че сърбежът и зачервяването се появяват от препарати, киселини–допир с лимон,домат, суров картоф,прах за пране ит.н.Преди година и 8 месеца, по време на втората ми бременност сърбежите се разрастнаха.Сега обхващат пространствата между пръстите на лява ръка и част от дясната.Миналата година посетих дерматолог, изписа ми Адерма крем, който изобщо не подейства, след което мазах с Липобаза,Юсерин, сребърна вода, бебешки кремове, Родопско чудо без резултат.Дерматолога каза, че явно кожата ми е привикнала към Елоком,тъй като само той оправя положението ми.Изписа ми Елидел крем, но за него четох лоши отзиви-че предизвиква изгаряне и рак на кожата и не го взех, от притеснение да не си добавя нов проблем. Преди Коледа нещата станаха още по-зле.Можете ли да ми кажете нещо наистина ефикасно , което да не е кортикостероид.Ще приложа снимка.Ще съм ви много благодарна, ако успеете да ми препоръчате нещо, защото ръцете ме сърбят ужасно силно, до болка, понякога с изсушаване и болезнено нацепване на кожата,а есента ще се връщам на работа от майчинството–учителка по рисуване съм, и работя с ръцете си.Иска ми се да реша този неприятен проблем.Благодаря предварително.
nadia.djanova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Яну 2017, 13:05

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта