Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот nadia.djanova » 20 Яну 2017, 13:40

д-р Тодева, изпратих снимки на показаната поща. Благодаря, отново
nadia.djanova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Яну 2017, 13:05

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Яну 2017, 12:14

nadia.djanova написа:Здравейте, д-р Тодева, от около десет години имам един кожен проблем...първоначално засягаше само безименния пръст на лявата ръка със зачервяване и сърбеж и леко лющене на моменти.Тогава личната лекарка ми даде Елоком, с който нещата се тушираха но явно временно, защото се появяваше на моменти и аз намазвах, от което минаваше. С времето установих, че сърбежът и зачервяването се появяват от препарати, киселини–допир с лимон,домат, суров картоф,прах за пране ит.н.Преди година и 8 месеца, по време на втората ми бременност сърбежите се разрастнаха.Сега обхващат пространствата между пръстите на лява ръка и част от дясната.Миналата година посетих дерматолог, изписа ми Адерма крем, който изобщо не подейства, след което мазах с Липобаза,Юсерин, сребърна вода, бебешки кремове, Родопско чудо без резултат.Дерматолога каза, че явно кожата ми е привикнала към Елоком,тъй като само той оправя положението ми.Изписа ми Елидел крем, но за него четох лоши отзиви-че предизвиква изгаряне и рак на кожата и не го взех, от притеснение да не си добавя нов проблем. Преди Коледа нещата станаха още по-зле.Можете ли да ми кажете нещо наистина ефикасно , което да не е кортикостероид.Ще приложа снимка.Ще съм ви много благодарна, ако успеете да ми препоръчате нещо, защото ръцете ме сърбят ужасно силно, до болка, понякога с изсушаване и болезнено нацепване на кожата,а есента ще се връщам на работа от майчинството–учителка по рисуване съм, и работя с ръцете си.Иска ми се да реша този неприятен проблем.Благодаря предварително.

Здравейте!

От това, което виждам на снимките, смятам че във Вашия случай се касае за контактен алергичен дерматит. В случая е много важно да се уточни причината за проблема и да промените вашето поведение и хигиенно-диетичен режим! Периода на майчинството за съжаление е много рисков за обостряне на подобен тип оплаквания! За съжаление не мога да посоча конкретен продукт, който сам да реши проблема. Отношение имат много фактори!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Mimizatatata » 08 Фев 2017, 13:47

Здравейте,
Искам да попитам при наличие на екзема по кожата на ръцете/пръстите на ръцете може ли да се прави маникюр, или поне само да се лакират ноктите с обикновен лак. Лакът влияе ли на екземата?
Mimizatatata
 
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Фев 2016, 16:32

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот denis 4321 » 12 Мар 2017, 11:17

здрвеите казвам се денис на 23 сам поъавихамисе нъакакви папки по пениса по основата на пенисас 4ервени без бъл врах са не сарбъат не болъат а не сам имл полов контакт около 2 години поъавиха се преди около 5 месеца приличат на бенки но са червени благодаръа предварително ще чкам отговор че сам мн притеснен
denis 4321
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Мар 2017, 10:51

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Мар 2017, 16:55

Mimizatatata написа:Здравейте,
Искам да попитам при наличие на екзема по кожата на ръцете/пръстите на ръцете може ли да се прави маникюр, или поне само да се лакират ноктите с обикновен лак. Лакът влияе ли на екземата?

Здравейте!

Зависи от проблема! Каква е причината за Вашата екзема? Ако можете приложете снимки!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Мар 2017, 17:04

denis 4321 написа:здрвеите казвам се денис на 23 сам поъавихамисе нъакакви папки по пениса по основата на пенисас 4ервени без бъл врах са не сарбъат не болъат а не сам имл полов контакт около 2 години поъавиха се преди около 5 месеца приличат на бенки но са червени благодаръа предварително ще чкам отговор че сам мн притеснен

Здравейте!

Не мога да се ориентирам само по описание! Изпратете снимки или посетете лично специалист?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Таня.Иванова » 01 Апр 2017, 10:50

Здравейте!Детенцето ми е на 3 години.От миналата година имаше една малка пъпчица която преличаше на брадавица малкия я разчопли и се получи на мястото нещо като екзема.Ходихме на дерматолог изписани Локоид липокрем и правена паста с цинк и козметика отначало му мина и пак се появи като се разпострани навсякаде по тялото ву има на бедрата на лактите но не са толкова раздразнени като на ръката му. Мазах го и със гентавицин маз оправя се и пак му излизат.
Таня.Иванова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Апр 2017, 10:38

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Силвия.Йорданова1 » 07 Апр 2017, 15:03

Здравейте д-р Тодева.Преди 10 дни получих контактен дерматит от лейкопласт.Получих отток и мехури на пръста Ходих на лекар и ми изписа Бетадерм за мазане и Аксеф за пиене.Сега оттока спадна, но се образува твърда и удебелена кожа с жълтеникав цвят това пречи на подвижноста на пръста не мога да го свивам. Това нормално ли е и какво бихте ми препоръчали Благодаря
Силвия.Йорданова1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Апр 2017, 14:47

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Май 2017, 15:42

Таня.Иванова написа:Здравейте!Детенцето ми е на 3 години.От миналата година имаше една малка пъпчица която преличаше на брадавица малкия я разчопли и се получи на мястото нещо като екзема.Ходихме на дерматолог изписани Локоид липокрем и правена паста с цинк и козметика отначало му мина и пак се появи като се разпострани навсякаде по тялото ву има на бедрата на лактите но не са толкова раздразнени като на ръката му. Мазах го и със гентавицин маз оправя се и пак му излизат.

Здравейте!

Извинявам се за късния отговор! Надявам се, че проблемът е решен! Ако имате някакви притеснения ми пишете отново и приложете снимка!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Май 2017, 15:42

Силвия.Йорданова1 написа:Здравейте д-р Тодева.Преди 10 дни получих контактен дерматит от лейкопласт.Получих отток и мехури на пръста Ходих на лекар и ми изписа Бетадерм за мазане и Аксеф за пиене.Сега оттока спадна, но се образува твърда и удебелена кожа с жълтеникав цвят това пречи на подвижноста на пръста не мога да го свивам. Това нормално ли е и какво бихте ми препоръчали Благодаря

Здравейте!

Извинявам се за късния отговор! Надявам се, че проблемът е решен! Ако имате някакви притеснения ми пишете отново и приложете снимка!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта