Екзема - FAQ, мнения, въпроси, коментари

Re: Екзема - FAQ, мнения, въпроси, коментари

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Апр 2011, 19:02

zwezda написа:След 3 дни мазане с крем състоянието на кожата се подобри- остана само малък участък на груба кожа с малко люспички.
Има ли значение какъв крем за ръце използвам за по-бързото оздравяване?

Добре е да уточните какъв е кремът, който използвате. Ако е кортикостероиден се използва за кратък период от време и се спира постепенно. След това остава използването само на омекотяващ крем за ръце. Използването на крем за ръце е препоръчително. В зависимост от професията е възможно да е необходимо приложение на защитен крем сутрин и възстановяващ крем вечер. Такива са на медицинската козметика Ексципиал - протект и рипеър. Много добри продукти за ръце има и на други медицински козметики като Еуцерин, Ла рош и Авен.
При Вас също е показано провеждане на алергологично тестуване.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема - FAQ, мнения, въпроси, коментари

Мнениеот zwezda » 04 Апр 2011, 22:17

Благодаря
zwezda
 
Мнения: 52
Регистриран на: 31 Мар 2011, 22:15

Re: Екзема - FAQ, мнения, въпроси, коментари

Мнениеот zwezda » 27 Апр 2011, 21:58

Мога ли да си направя алергологични тестове по здравна каса или трябва да си ги плащам сама?
zwezda
 
Мнения: 52
Регистриран на: 31 Мар 2011, 22:15

Re: Екзема - FAQ, мнения, въпроси, коментари

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Апр 2011, 21:34

zwezda написа:Мога ли да си направя алергологични тестове по здравна каса или трябва да си ги плащам сама?

Здравейте!

Извън болничното лечение кожните алергичните тестове не се поемат от здравната каса. В болнично лечение има клинични пътеки, по които могат да се направят такива тестове.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема - FAQ, мнения, въпроси, коментари

Мнениеот zwezda » 30 Апр 2011, 20:49

За да ми ги направят в болница трябва ли екземата ми да е активна. Благодарение на Вашите съвети тя затихна.
zwezda
 
Мнения: 52
Регистриран на: 31 Мар 2011, 22:15

Re: Екзема - FAQ, мнения, въпроси, коментари

Мнениеот Dr Violina Todeva » 01 Май 2011, 18:42

zwezda написа:За да ми ги направят в болница трябва ли екземата ми да е активна. Благодарение на Вашите съвети тя затихна.

Здравейте!

Алергологичното тестуване се провежда, когато се постигне контрол на заболяването. Ето защо, за да е правилен резултата е важно изследването да се направи, когато утихнат или по-добре като преминат напълно оплакванията.

Клиничните пътеки в клиниките по кожни заболявания не покриват безплатно алергологично тестуване. То може да бъде направено само ако клиниката разполага с подобни реактиви и състоянието го позволява.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема - FAQ, мнения, въпроси, коментари

Мнениеот zwezda » 08 Май 2011, 20:36

Мога ли да използвам кератолин или нахтхерцен с 8% урея за дисхидропичната си екзема?
zwezda
 
Мнения: 52
Регистриран на: 31 Мар 2011, 22:15

Re: Екзема - FAQ, мнения, въпроси, коментари

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Май 2011, 15:32

zwezda написа:Мога ли да използвам кератолин или нахтхерцен с 8% урея за дисхидропичната си екзема?


Здравейте!

Може да използвате тези препарати, съдържащи урея, за които питате. Те дори ще подпомогнат за по-бързото възстановяване на кожата и за намаляване на залющването, което е част от преминаването на екземата.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема - FAQ, мнения, въпроси, коментари

Мнениеот eli » 13 Май 2011, 15:25

Здравейте!
Моят въпрос е следния: Съпругът ми, до преди 2 дни беше на антибиотик- Левофлоксацин 500мг., но понеже неможа да издържи да не си пийне 2-3 ракийки :twisted: , по време на лечението с антибиотика му излезна екзема на челото. Та въпросът ми е, този вид екземи получени от паралелен прием на антибиотик с алкохол с какво трябва да се мажат или при всички екземи лечението е едно и също?
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Екзема - FAQ, мнения, въпроси, коментари

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Май 2011, 15:41

eli написа:Здравейте!
Моят въпрос е следния: Съпругът ми, до преди 2 дни беше на антибиотик- Левофлоксацин 500мг., но понеже неможа да издържи да не си пийне 2-3 ракийки :twisted: , по време на лечението с антибиотика му излезна екзема на челото. Та въпросът ми е, този вид екземи получени от паралелен прием на антибиотик с алкохол с какво трябва да се мажат или при всички екземи лечението е едно и също?

Здравейте!

Ще Ви помоля да опишете по-подробно кожния обрив - само челото ли засяга, цвят на обрива, форма, има ли залющване или друга характеристика. Има ли други обриви и по тялото, както и типа кожа.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron