Екзема - FAQ, мнения, въпроси, коментари

Re: Екзема - FAQ, мнения, въпроси, коментари

Мнениеот zwezda » 13 Май 2011, 19:07

Моя приятелка ми препоръча да използвам дермазин за моята дисхидротична екзема. Тя имала и се излекувала много бързо. Да го пробвам ли? Той е малка тубичка (поне така изглежда в сайта ви) и ще ми е много удобен за носене в чантата и да го използвам по- често.
zwezda
 
Мнения: 52
Регистриран на: 31 Мар 2011, 22:15

Re: Екзема - FAQ, мнения, въпроси, коментари

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Май 2011, 22:08

zwezda написа:Моя приятелка ми препоръча да използвам дермазин за моята дисхидротична екзема. Тя имала и се излекувала много бързо. Да го пробвам ли? Той е малка тубичка (поне така изглежда в сайта ви) и ще ми е много удобен за носене в чантата и да го използвам по- често.

Здравейте!

Не Ви съветвам да го използвате, едва ли Дермазин е излекувал дисхидротичната екзема на Вашата приятелка, освен, ако не е била в резултат на инфекция (с гъбички или бактерии) или изобщо да не се е касаело за дисхидротична екзема. Добре е да се консултирате с дерматолог, възможно е във Вашия случай дисхидротичната екзема да е в контекста на друго заболяване, но за да се изключи това трябва да се направят някои изследвания.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема - FAQ, мнения, въпроси, коментари

Мнениеот funda » 27 Май 2011, 13:42

Имам ухапване от медуза и стои на едни мехурчета, с какво трябва да го мажа?
funda
 
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Апр 2011, 20:52

Re: Екзема - FAQ, мнения, въпроси, коментари

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Май 2011, 10:53

funda написа:Imam uhapvane ot meduza i stoi na edni mehurcheta? s kakvo trqbva da go maja?

Здравейте!

По принцип след ухапване от медуза най-важно е да се приложи правилна първа помощ - измиване с подсолена вода, компреси със сода или оцет. След като вече е преминал първия етап на отстраняване на жилещите клетки на медузата и въпреки това са се появили мехурчета може да приложите локален кортикостероид и системен антихистамин. Все пак е добре да посетите лекар и да Ви прегледат, защото е възможно да имате и белези на инфекция или системни прояви и това да изисква друг вид лечение.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: разширени вени с дерматит

Мнениеот koprivska » 25 Юни 2011, 11:00

Здравейте,искам да попитам дали има лечение на моят проблем.Аз съм на 34г, но от18годишна страдам от разширени вени,силно изразени в областа на глезените,коленете и вътрешната страна на бедрата.При топло време вечер изпитвам тежест в краката или по точно ги чувствам толкова тежки сякаш местя трупи .От около 1година се появи сърбеж в областа около глезена върху една от вените,вследствие на който мястото започна да се зачервявя и да образува коричка, а и да се разширява.Проблема се прехвърли и на другия крак.Личния лекар ми исписа "Фусикорт" от който дерматита се повлиява временно ,но не изчезва напълно.Моля,за консултация и съвет.
koprivska
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Юни 2011, 10:38

Re: разширени вени с дерматит

Мнениеот Dr Violina Todeva » 26 Юни 2011, 12:00

koprivska написа:Здравейте,искам да попитам дали има лечение на моят проблем.Аз съм на 34г, но от18годишна страдам от разширени вени,силно изразени в областа на глезените,коленете и вътрешната страна на бедрата.При топло време вечер изпитвам тежест в краката или по точно ги чувствам толкова тежки сякаш местя трупи .От около 1година се появи сърбеж в областа около глезена върху една от вените,вследствие на който мястото започна да се зачервявя и да образува коричка, а и да се разширява.Проблема се прехвърли и на другия крак.Личния лекар ми исписа "Фусикорт" от който дерматита се повлиява временно ,но не изчезва напълно.Моля,за консултация и съвет.

Здравейте, Копривска!

Проблемът, който се появява на кожата определено е свързан с разширените вени и се нарича стазен дерматит.

За да се подобри състоянието на венозната система на долните крайници е желателно да спазвате и определен режим - да не стоите дълго изправени или седнали. Ако работата Ви е свързана със стоене на едно място трябва да се стремите на всеки половин до един час да направите няколко обиколки или ако е възможно дори да вдигнете крака на бюрото. Правете повече разходки, качвайте се по стълби, за да се стимулира естественото движение на кръвта във вените.

В ранните стадии на заболяването обикновено се използват Dioket, Detralex, Phlebodia, а при съчетаване и с нарушение в лимфния дренаж и Endotelon. Също така се правят еластокомпресивни превръзки с еластичен бинт и се носят специални чорапи.

Съветвам Ви да посетите съдов хирург, за да може да Ви назначи необходимите изследвания и подходящо лечение и ако е необходимо ще Ви посъветва за оперативна интервенция, ако е необходима. За да се повлияе състоянието на кожата, трябва да се лекува проблемът с вените. Ако не се лекува венозната недостатъчност рискувате да се влоши състоянието на кожата. Дори биха могли да се появят улкуси.

По принцип Фуцикорт би могъл да се използва за подобни оплаквания. Въпроса ми към Вас е от колко време прилагате Фуцикорт? Защото, ако все още го използвате не е желателно да спирате изведнъж приложението му.

Препоръчително е да се вземе микробиологично изследване. До голяма степен лечението би могло да се определи и от това дали ще се изолира микроорганизъм.

Обикновено върху образуваната коричка се предпочита приложение на чист антибиотичен крем - Dermazin, Vita-Merfen. Неприятният момент е, че не се знае под коричката, колко дълбока е раничката. На незасегнатата кожа е желателно да прилагате емолиент - овлажняващ кожата крем без активен състав - Cold creme, Lipikar или др. Ако състоянието на кожата изисква този емолиент би могъл да се редува с приложение на локален кортикостероид.

При оформен улкус (язва на кожата) е добре да се правят превръзки от специалист.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема - FAQ, мнения, въпроси, коментари

Мнениеот smilinglady » 04 Авг 2011, 20:55

Здравейте.
От 3 години имам зачервяване на крака. Ще приложа снимка. Бих искала да помоля да ме насочите с какво бих могла да мажа. Не искам кортикостероиди, а по скоро кремчета от рода на авен, юсерин, а-дерма и други. Успокоява ми се от цинковата мас, но не изчезва. Ще съм блАГОДАРНА НА ЕВЕНТУАЛЕН ОТГОВОР.
http://meameamea.snimka.bg/other/ekzema-na-kraka.608835.24356102
smilinglady
 
Мнения: 6
Регистриран на: 04 Авг 2011, 20:51

Re: Екзема - FAQ, мнения, въпроси, коментари

Мнениеот The_The_Ramone » 04 Авг 2011, 21:08

Сърби ли? И аз имам подобни, адски сърбеж...
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Екзема - FAQ, мнения, въпроси, коментари

Мнениеот smilinglady » 04 Авг 2011, 22:11

Моето не сърби. Просто с годините се размножава.
smilinglady
 
Мнения: 6
Регистриран на: 04 Авг 2011, 20:51

Re: Екзема - FAQ, мнения, въпроси, коментари

Мнениеот smilinglady » 05 Авг 2011, 18:08

Здравейте.
От 3 години имам зачервяване на крака. Ще приложа снимка. Бих искала да помоля да ме насочите с какво бих могла да мажа. Не искам кортикостероиди, а по скоро кремчета от рода на авен, юсерин, а-дерма и други. Успокоява ми се от цинковата мас, но не изчезва. Ще съм блАГОДАРНА НА ЕВЕНТУАЛЕН ОТГОВОР.
http://meameamea.snimka.bg/other/ekzema-na-kraka.608835.24356102
smilinglady
 
Мнения: 6
Регистриран на: 04 Авг 2011, 20:51

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта