Flixotide за астма, някой ползвал ли е?

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Flixotide за астма, някой ползвал ли е?

Мнениеот tochica. » 07 Сеп 2015, 22:33

Предписаха на малкия ми син този медикамент.

Някой от форума има ли опит с препарата, и ако да - наблюдават ли се странични ефекти? Вентолин спрей ни подейства, но не бяха задоволителни резултатите. От другата седмица почваме с този, но ми се искаше да събера малко впечатления от други, сблъсквали се с него.

Благодаря!
Аватар
tochica.
 
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Авг 2015, 01:02

Re: Flixotide за астма, някой ползвал ли е?

Мнениеот Lollipop » 08 Сеп 2015, 09:39

Не съм използвала подобно лекарство, за щастие. Но мога ли да попитам как се стигна до диагнозата астма? :roll: На колко годинки е детето?
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Flixotide за астма, някой ползвал ли е?

Мнениеот tochica. » 08 Сеп 2015, 12:26

Lollipop написа:Не съм използвала подобно лекарство, за щастие. Но мога ли да попитам как се стигна до диагнозата астма? :roll: На колко годинки е детето?

На 10. От 4-годишен има пристъпи, които лекарите вярват, че са провокирани от алергия. Направихме тест за алергии, съответно показа, че не е препоръчително да консумира млечни продукти и мед. Променихме изцяло хранителния му режим и ограничихме пристъпите му до минимум, но пак има частични проявления, които потискаме с помпичка.

Мислех за алтернативна медицина и хомеопатия.
Аватар
tochica.
 
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Авг 2015, 01:02

Re: Flixotide за астма, някой ползвал ли е?

Мнениеот svetlozara » 08 Сеп 2015, 12:53

Алергичните пристъпи разбирам, че не са астма, след като хранителния му режим е променен. Инхалациите с физиологичен разтвор не помагат ли в такива случаи, все пак ако деетто реално няма заболяване, а само алергия необходимо ли е използването на медикаменти?
Идеята за хомеопатията е добра, но е трудно май да се намери качествен хомеопат.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Flixotide за астма, някой ползвал ли е?

Мнениеот tochica. » 18 Сеп 2015, 15:18

Направихме едноседмичен курс с инхалации с физиологичен разтвор. Облекчава го за момента.

Колкото до хомеопатията - аз лично не съм попадала на квалифициран и кадърен човек. Ако можете да ми препоръчате някого, ще бъде прекрасно!
Аватар
tochica.
 
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Авг 2015, 01:02

Re: Flixotide за астма, някой ползвал ли е?

Мнениеот S_Milenska » 19 Сеп 2015, 10:32

В кой град си? За София не знам кой може да е, чувала съм само онзи известния Михайлов, знам, че при него часовете са с месеци напред, защо не пробвате?
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Flixotide за астма, някой ползвал ли е?

Мнениеот tochica. » 07 Окт 2015, 12:32

S_Milenska написа:В кой град си? За София не знам кой може да е, чувала съм само онзи известния Михайлов, знам, че при него часовете са с месеци напред, защо не пробвате?

В София сме. За Михайлов не съм чувала. Мисля, че беше някой си Борисов, който ми препоръчаха, но нямам конкретен контакт, а и не помня името...
Аватар
tochica.
 
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Авг 2015, 01:02

Re: Flixotide за астма, някой ползвал ли е?

Мнениеот silver933 » 07 Окт 2015, 12:55

Потърси в справочника на фрамар. :) Иначе Михайлов е онзи известния, който го дават по телевизиите :) http://spravochnik.framar.bg/%D0%BC%D0% ... 0%BE%D0%B2 Ето ти контакт с него. :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Flixotide за астма, някой ползвал ли е?

Мнениеот BeenieGal » 07 Окт 2015, 13:49

tochica. написа:
S_Milenska написа:В кой град си? За София не знам кой може да е, чувала съм само онзи известния Михайлов, знам, че при него часовете са с месеци напред, защо не пробвате?

В София сме. За Михайлов не съм чувала. Мисля, че беше някой си Борисов, който ми препоръчаха, но нямам конкретен контакт, а и не помня името...

За Праматарова съм чувала много добри отзиви, но никога не съм опирала до такива лекари... надявам се да не се налага... успех с разрешаването на проблемите :idea:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Flixotide за астма, някой ползвал ли е?

Мнениеот tochica. » 13 Окт 2015, 12:08

Благодаря ви! :)
Аватар
tochica.
 
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Авг 2015, 01:02


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта