Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Дек 2016, 12:42

sissbg написа:Здравейте , от 3-4 месеца на мъжът ми му се появяват червени петънца или по ското точици по главичката на пениса съпроводени със лек сърбеж и по някога има лека болка при забелване ( като все едно кожата изсъхва и се нацепва ) . От началото , когато се появи проблема му дадох микомакс 2 таблетки и му предписаха паста Дактарот да се маже по 2 пъти на ден . Симптомите изчезнаха за изестно време , но когато спре да се маже те пак се появяват . Ходихме и при друг лекар ,който изписа паста Канестен и Бенаптен и пак по същия начин докато се маже няма проблем и когато спре симптомите пак се появяват след известно време . Избягва да се мие със сапун от последните 2 месеца , но в последно време ми прави впчеталение , че след баня не се подсушава добре , а съм чувала , че гъбичките виреят във влажна среда , както и след като симптомите изчезнат той спира да се маже или го прави много рядко докато те пак не се появят . Можете ли да ми дадете съвет от какво може да е и какво е редно да се прави за да не се появява проблема след , като симптомите отминат . Много се притеснявам , защото мислим да започнем опити за забременяване и мисля , че това ще ни попречи . В момента той е в чужбина и няма как да посети лекар . Ще съм много благодарна , ако ми дадете съвет .

Здравейте!

От описанието ви, смятам че е уместно вие да направите микробиологично изследване на вагинален секрет, защото най-вероятно си прехвърляте инфекцията. Нека и той да направи микробиологичен тест като се върне в българия.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот denislav » 25 Дек 2016, 22:58

Здравейте, понеделник (19.12) ходих до личния лекар и той ми изписа антибиотик 3 хапчета на ден през 8 часа всяко, защото бях с температура и болки в гърлото. В петък (23.12) свърших с приема на антибиотик и в този ден бях забелязал, че имам едни червени точици по-главичката на члена и затова в същата вечер го измих, защото не знаех какво да направя друго. На другия ден все едно бяха изчезнали тези точици или бяха приели друга форма, но пак си личеше, че имаше нещо. И днес на коледа :(, забелязах, че имам едно такова бяло нещо по-главичката(май смегма се наричаше) и веднага отидох да го измия/да го махна, махнах го и след 1,2 часа видях, че главичката ми и кожичката, която е най-близо до нея са зачервени и малко по-трудно го забелвам. Имах лек сърбеж само първият ден, когато видях тези червени точици, т.е на 23.12 и също нямам лоша миризма. Какво трябва да направя в най-скоро време? Не съм свикнал да говоря с родителите ми за такива неща.
Момче съм на 16 години.

Весели празници :)
denislav
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Дек 2016, 22:30

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Дек 2016, 12:11

denislav написа:Здравейте, понеделник (19.12) ходих до личния лекар и той ми изписа антибиотик 3 хапчета на ден през 8 часа всяко, защото бях с температура и болки в гърлото. В петък (23.12) свърших с приема на антибиотик и в този ден бях забелязал, че имам едни червени точици по-главичката на члена и затова в същата вечер го измих, защото не знаех какво да направя друго. На другия ден все едно бяха изчезнали тези точици или бяха приели друга форма, но пак си личеше, че имаше нещо. И днес на коледа :(, забелязах, че имам едно такова бяло нещо по-главичката(май смегма се наричаше) и веднага отидох да го измия/да го махна, махнах го и след 1,2 часа видях, че главичката ми и кожичката, която е най-близо до нея са зачервени и малко по-трудно го забелвам. Имах лек сърбеж само първият ден, когато видях тези червени точици, т.е на 23.12 и също нямам лоша миризма. Какво трябва да направя в най-скоро време? Не съм свикнал да говоря с родителите ми за такива неща.
Момче съм на 16 години.

Весели празници :)

Здравейте!

Най-вероятно са гъбички и ще е добре да посетите лекар, за да предпише лечение! Бихте могъл да посетите дори личния лекар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот mesel » 02 Яну 2017, 13:15

Здравейте имам силен сърбеж около скротума и долната част на пениса, имам също така и пъпчици по главата на пениса.
Ходих на лекар 2 пъти каза, че няма нищо тревожно, но сърбежът продължава. Минаха около месец и половина.
mesel
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Яну 2017, 13:02

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Яну 2017, 12:10

mesel написа:Здравейте имам силен сърбеж около скротума и долната част на пениса, имам също така и пъпчици по главата на пениса.
Ходих на лекар 2 пъти каза, че няма нищо тревожно, но сърбежът продължава. Минаха около месец и половина.

Здравейте!

Само от описанието не мога да кажа какъв е проблема! Съветът ми е след като не преминават оплакванията да посетите отново лекуващия ви лекар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот rumen.uzhdrin » 03 Яну 2017, 13:52

Здравейте. Имам кандида 5+ в областта на ануса. След лечение с дактакорт клотримазол си остава паренето и зачервяването точно около ануса. След преглед с хирург проктолог каза начална форма на хемороидална болест. Пия детралекс месец. Мажа се с крем предписан от кожен лекар и ползвам цикатридина свещички. Паренето си остава като чувство и видимо има зачервяване леко. Изпъкнали хемороиди почти не се виждат тр напъване че леко да се види нещо. Та проблема ми е след антибиотици 2 пих в комбинация и стрес. Пролетта. И досега не се оправям. Дали са гъбички хемороиди или нещо друго? Сърбеж нямам.
rumen.uzhdrin
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Яну 2017, 13:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Яну 2017, 12:32

rumen.uzhdrin написа:Здравейте. Имам кандида 5+ в областта на ануса. След лечение с дактакорт клотримазол си остава паренето и зачервяването точно около ануса. След преглед с хирург проктолог каза начална форма на хемороидална болест. Пия детралекс месец. Мажа се с крем предписан от кожен лекар и ползвам цикатридина свещички. Паренето си остава като чувство и видимо има зачервяване леко. Изпъкнали хемороиди почти не се виждат тр напъване че леко да се види нещо. Та проблема ми е след антибиотици 2 пих в комбинация и стрес. Пролетта. И досега не се оправям. Дали са гъбички хемороиди или нещо друго? Сърбеж нямам.

Здравейте!

За съжаление не мога да Ви отговоря без преглед!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Nikolova1234 » 15 Мар 2017, 13:41

Здравейте. Преди няколко дни с приятеля ми си правихме изследвания. Оказа се, че аз имам Кандида+бактериална вагиноза, но неговите изследвания са абсолютно чисти. Възможно ли е той да няма нищо, при положение, че правим секс само без презерватив?
Nikolova1234
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Мар 2017, 13:38

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Мар 2017, 15:56

Nikolova1234 написа:Здравейте. Преди няколко дни с приятеля ми си правихме изследвания. Оказа се, че аз имам Кандида+бактериална вагиноза, но неговите изследвания са абсолютно чисти. Възможно ли е той да няма нищо, при положение, че правим секс само без презерватив?

Здравейте!

Напълно възможно е!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Гъбички - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Лаза » 19 Мар 2017, 21:13

Здравейте,др Тодева!
Преди около 20 дни забелязох неравност(грапавина) по лигавицата на бузата ми.Не ме сърби нито боли,прилича на обрив с бели удължени връхчета.На другата буза имам 2-3 такива но тях не ги усещам грапави с езика.Не знам дали е важно но се появиха след 8 дневна диета на плодове и зеленчуци.Имам диабет тип 2,хронични гастрит и колит.
Според вас има ли място за притеснение,какви изследвания да направя и какъв специалист да търся.
Прилагам снимка.
Благодаря ви!
Прикачени файлове
IMG_20170319_194927-001.jpg
IMG_20170319_194927-001.jpg (268.27 KiB) Прегледано 402 пъти
Лаза
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Юни 2016, 21:14

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта