Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот mimiv » 12 Ное 2015, 21:05

Здравейте, д-р Ковачева,

от месец и половина вече се боря с вагинални инфекции и нямам резултат. Всичко започна с много силен сърбеж и течение, чак подсичане с кръв. Резултат - 2 вида гъбички кандида - крузей и албиканс и анаеробни бактерии. Лечение - Макмирор таблетки и глобули. Осезаемо подобрение, но си остана един лек дискомфорт и от време на време сърбеж. Втора микробиология - гъбички кандида крузей и кандида глабрата масово. Лечение - канестен, микомакс. Подобрение съвсем минимално, клонящо към никакво. Трета микробиология - стрептококи агалактиае (не съм сигурна точно как се пише) масово и кандида глабрата масово. Лечение - Сумамед, Микомакс, Полижинакс. Вече завърших лечението, но мисля, че отново няма 100-процентов резултат, защото отново усещам дискомфорт, сърбеж и парене. Секс по време на целия период съм правила само два пъти и то с презерватив - от около 3 седмици изобщо не съм и не мисля и да правя. Изследванията са проведени в една лаборатория, а лечението при един гинеколог. Отчаяна съм вече от всичко това. Какво мога да направя в тази ситуация? Как се лекува такава инфекция? Има ли изход? :cry: Ще ходя отново на гинеколог, разбира се, но ще ми бъде много полезно да видя и още едно професионално мнение.

Благодаря за отделеното време!
mimiv
 
Мнения: 10
Регистриран на: 25 Сеп 2013, 00:55

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот sladur122 » 14 Ное 2015, 14:57

Здравейте, д-р Ковачева, имам малко притеснения от 2 месеца насам.Преди да ми дойде цикълът, приятелят ми свърши в мен. На втория ден ми дойде, но за кратко, същото е и този месец, но ми се гади и имам кафеникаво зацапване, правих си тест, отрицателен е и често ходя по малка нужда, не зная какво да правя, възможно ли е да е цветна бременност? Благодаря Ви предварително!
sladur122
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Ное 2015, 13:40

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 18 Ное 2015, 12:38

Alice написа:Здравейте д-р Ковачева,

вече година и половина страдам от нарушения в менструалния си цикъл. Първоначално ми идваше на 50-55 дни, в последствие периодът се съкрати на приблизително 40-45. След всяка менструация продължаваше зацапване, с продължение около седмица до десет дни (самата менструация - 4-5 дни). В този период ми бяха предписвани дуфастон и фемикур, без видимо влияние. Дуфастон приемах в периода на цикъл над 50 дена, без ефект, цикълът се съкрати след време, от самосебе си. Фемикур не даде никакъв резултат. В последствие започнах прием на противозачатъчни Джаз, (използвала съм препарата и преди, отново по лекарско предписание, без никакви оплаквания) След започването на приема се появи зацапване около началото на овулацията, което се засилваше, продължаваше до менструация и се сливаше с нея. В единия от месеците зацапването приключи непосредствено преди дните за менструация, която така и не започна. Първите три месеца отдавах кървенето на адаптивен период, при липсата на менструация отидох отново на преглед, с нормален резултат от цитонамазка и без никакви открития от ехограф/цялостено посещение. При липса на отговор от гинекологична гледна точка се насочих към ендокринолог, пуснахме изследвания и се установи леко завишение на TSH. Беше ми изписан еутирокс 25 микрограма, веднъж дневно, успоредно с противозачатъчните. Приемам го втора седмица. Днес е единайсти ден от месечния ми цикъл и кървенето се появи отново. Всеки път бива съпроводено от болки, подобни на менструални, но по-леки. ТSH ще изследваме отново след месец и половина, а от последния ми гинекологичен преглед е минал едва месец. Да насроча ли нов преглед? На какво може да се дължи проблемът и защо не се повлиява от предприетите мерки? През целия период на зацапвания и нередовен цикъл не съм имала никакви изменения в цитонамазка. Имам открит щам 16 на ЧПВ, при профилактични изследвания, който никога не е имал проявление. Възможно ли е той да е причината, въпреки нормалната цитонамазка? Лекуващите ми лекари знаят за него и следят състоянието ми, не са го посочвали като фактор при кървенето. На 24 години съм, винаги съм била с проблемен цикъл, но никога в такива измерения. До сега не съм имала абнормална цитонамазка/колпоскопия, нито някакво установено гинекологично заболяване.

Благодаря предварително за отделеното време!

Здравейте,
Нека да отделим нещата по рубрики. Не можете да наричате нормално наличието на ЧПВ,който и да е щам и особено 16 и още няколко,които на нашата географска ширина се нуждаят от незабавно действие. Дори и на колпоскопа да не са констатирани изменения! Твърдението Ви,че ЧПВ няма прояви,си е заблуждение - между "Нямам оплаквания" и "Нямам проблеми" има огромна разлика,особено при наличие на вирусен причинител на инфекция.
По отношение на хормоналния цикъл. Вече сте във възрастов период,когато цикълът показва относително постоянство и повторяемост. Зацапването в края на менструацията се е нуждаело от прецизиране,а не от гестагени,особено пък в началото на всеки цикъл . Ако правилно съм разбрала това,което сте ми написала,разбира се.
Хормоналната регулаторна ос в организма се е "коригирала" по някаква причина - дали спонтанно или под влияние на прилаганото лечение,не може да се прецени без подходящи изследвания.
Промените в TSH са свързани както с функцията на щитовидната жлеза,така и с яйчниковата. Повече,отколкото пациентите предполагат. Дали е подходящо съчетанието точно на този контрацептивен препарат с лечението на ендокринния проблем; дали изобщо е показано съчета- ние с контрацептив,а не с друг вид препарат; дали и от какво лечение се нуждае хормоналният цикъл - все въпроси,които са задължителни за отговор при състоянието,което сте ми описали. Тъй като всеки случай е строго индивидуален,невъзможно ми е да изброя дори най-често срещаните възможности за лечение. Особено,ако не зная резултатите от конкретен набор изследвания.Възможно е да се окаже,че лечението на ендокринния проблем /стига да е доказан по категоричен начин като траен/ е напълно достатъчно.
Двата проблема - хормонален и инфекциозен,нямат пряка връзка,но са сериозни сами по себе си.Ако решите,мога да се заема и с двата. Ако,разбира се,нямате избран гинеколог,който да искате да го направи.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 18 Ное 2015, 12:58

dani_st написа:Здравейте, д-р Ковачева!
С риск да се повторя, но ще ви помоля може ли да ми изброите кои точно полови хормони да изследвам във връзка с нередовен цикъл и засилен косопад, тъй като ще си ги плащам аз и разбира се на кой ден се от МЦ се правят, ще ви бъда признателна. Аз така или иначе трябва да отида на гинеколог, защото този месец цикъла ми беше ден и половина и то доста оскъден.Но искам поне като направя изследванията, че да ги покажа и тях. Иначе личната лекарка ми даде направление за кожен/не е използвано още/ и затова едва ли ще ми даде и за гинеколог. Благодаря!

Здравейте,
Нека се изясним за това,което сте подчертали като най-важно - плащането. Вие си плащате винаги, само че понякога е кеш,а друг път - каса. Не е тук мястото да обяснявам защо по медиите или на други места нещата изглеждат и звучат неадекватно,нелогично и по още множество не особено лицеприятни начини. Най-важното е,че всеки лекар работи по начин, който импонира на него самия и така е по цял свят,а не само в нашата територия.Мога да кажа как е при мен.
Пациентката идва за отговори: има ли проблем; ако да - какъв; какво трябва,за да се дока- же,че именно този е проблемът и да се прецизират параметрите му;как се лекува/отстранява; колко и какви методи за това има - % на успеваемост в конкретния случай; мнението на лекаря, ако той има такъв,кой би избрал;ЧАК ТОГАВА идва въпросът колко би ни струвало,а след него и способите БЕЗ ДА СЕ ПРОМЕНЯ НИВОТО,как да се намали цената. В съображение на първо място "идват" квалификацията,но и манталитета /всички сме различни/ на лекаря,но и на па- циента,защото Вие не отивате на гинеколог,четейки табелките по улицата,по която се разхож-дате,а си търсите подходящ за вашите убеждения.
Стремежът Ви да знаете какво да искате,когато отидете при избрания от Вас,е разбираем по горе посочените причини. Но се надявам,че няма колека,който да не знае дните,в които стойностите на резултатите са подходящи за интерпретация. Колкото до видовете хормони,ко- ито да се изследват,само гинегологът,който ще прави изследванията,може да каже какво точно му е нужно за конкретната ситуация,при конкретния пациент и за конкретния проблем.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 18 Ное 2015, 13:09

sabohy написа:Здравейте, по мое желание помолих гинеколога си да ми изпише противозачатъчни и ми бяха изписани Джаз. Преди също съм пила, но други. ОТ 2 седмици насам ги пия, главата ме боли постоянно, имам сърцебиене, след като цикълът ми свърши ту имам, ту нямам тъмно кафяво зацапване, редовно ми пада кръвното и въобще още един куп оплаквания. Въпросът ми е, тъй като искам да прекратя изцяло приема на тези хапчета, мога ли да го направя сега когато остават още 10 таблетки(и ако да, какво мога да очаквам), или трябва да ги пия до края на опаковката?

Здравейте,
Изпийте ги до края. И без това имате някакъв проблем - дали чисто технически или от медика- мента,ще реши гинекологът Ви след подходящите изследвания.
Принципно контрацепцията /особено хормоналната/ се нуждае от много добра ориентация на гинеколога по отношение на конкретната пациентка - състояние,манталитет /навици,начин на реагиране при поява на проблем в хода на лечението и т. н./,както и добър набор от възможни методи и препарати за целта. Повечко години личен опит са много ценни и при тези ситуации.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 18 Ное 2015, 13:30

mimiv написа:Здравейте, д-р Ковачева,

от месец и половина вече се боря с вагинални инфекции и нямам резултат. Всичко започна с много силен сърбеж и течение, чак подсичане с кръв. Резултат - 2 вида гъбички кандида - крузей и албиканс и анаеробни бактерии. Лечение - Макмирор таблетки и глобули. Осезаемо подобрение, но си остана един лек дискомфорт и от време на време сърбеж. Втора микробиология - гъбички кандида крузей и кандида глабрата масово. Лечение - канестен, микомакс. Подобрение съвсем минимално, клонящо към никакво. Трета микробиология - стрептококи агалактиае (не съм сигурна точно как се пише) масово и кандида глабрата масово. Лечение - Сумамед, Микомакс, Полижинакс. Вече завърших лечението, но мисля, че отново няма 100-процентов резултат, защото отново усещам дискомфорт, сърбеж и парене. Секс по време на целия период съм правила само два пъти и то с презерватив - от около 3 седмици изобщо не съм и не мисля и да правя. Изследванията са проведени в една лаборатория, а лечението при един гинеколог. Отчаяна съм вече от всичко това. Какво мога да направя в тази ситуация? Как се лекува такава инфекция? Има ли изход? :cry: Ще ходя отново на гинеколог, разбира се, но ще ми бъде много полезно да видя и още едно професионално мнение.

Благодаря за отделеното време!

Здравейте,
Резултат има,но причинителите са такива,че не би могъл да постигнат в рамките на един цикъл терапия. Кандида глабрата поначало се нуждае от изследвания за прецизиране на лечението. Нуждае се и от индивидуална дозировка на медикаментите. Принципно е много по-неподатлива на обичайните методи за лечение.
Наличието на тези два типа /от четирите на този вид гъбичка/ може да има за първопричина и нещо от бита или пък извън инфекциозната проблематика. Още повече,че и бактериалният причинител е доста устойчив на лечение. Там също е нужен специфичен подход при изследва- нията и терапията. Старото му наименование е Бета хемолитичен стрептокок от група Б и колегите знаят,че има разлика в лабораторната му и клинична чувствителност на медикамен- ти,което пък допълнително усложнява нещата.
Ситуацията е доста сериозна,защото острата фаза /сърбеж и течение/ може да е била предшествана от хроничен ход на едно възпаление,чиито причинители се менят по различни причини. Когато острата фаза бъде овладяна,изследванията и лечението трябва да продължат до окончателно саниране на влагалището откъм патогенни микроорганизми,а не да се прекратят след като нямате оплаквания. Когато сме сигурни,че няма опасност от рецидив /има си начини да се докаже и това състояние/,се прилагат методите за възстановяване и укрепва- не на влагалищната биоценоза. Последната дума е най-трудна за обяснение на популярен език.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот Dr Kovacheva » 18 Ное 2015, 13:33

sladur122 написа:Здравейте, д-р Ковачева, имам малко притеснения от 2 месеца насам.Преди да ми дойде цикълът, приятелят ми свърши в мен. На втория ден ми дойде, но за кратко, същото е и този месец, но ми се гади и имам кафеникаво зацапване, правих си тест, отрицателен е и често ходя по малка нужда, не зная какво да правя, възможно ли е да е цветна бременност? Благодаря Ви предварително!

Здравейте,
Има значително по-точен кръвен тест,а и ехографското изследване е задължително. Успех!
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот dani_st » 18 Ное 2015, 16:51

Dr Kovacheva написа:
dani_st написа:Здравейте, д-р Ковачева!
С риск да се повторя, но ще ви помоля може ли да ми изброите кои точно полови хормони да изследвам във връзка с нередовен цикъл и засилен косопад, тъй като ще си ги плащам аз и разбира се на кой ден се от МЦ се правят, ще ви бъда признателна. Аз така или иначе трябва да отида на гинеколог, защото този месец цикъла ми беше ден и половина и то доста оскъден.Но искам поне като направя изследванията, че да ги покажа и тях. Иначе личната лекарка ми даде направление за кожен/не е използвано още/ и затова едва ли ще ми даде и за гинеколог. Благодаря!

Здравейте,
Нека се изясним за това,което сте подчертали като най-важно - плащането. Вие си плащате винаги, само че понякога е кеш,а друг път - каса. Не е тук мястото да обяснявам защо по медиите или на други места нещата изглеждат и звучат неадекватно,нелогично и по още множество не особено лицеприятни начини. Най-важното е,че всеки лекар работи по начин, който импонира на него самия и така е по цял свят,а не само в нашата територия.Мога да кажа как е при мен.
Пациентката идва за отговори: има ли проблем; ако да - какъв; какво трябва,за да се дока- же,че именно този е проблемът и да се прецизират параметрите му;как се лекува/отстранява; колко и какви методи за това има - % на успеваемост в конкретния случай; мнението на лекаря, ако той има такъв,кой би избрал;ЧАК ТОГАВА идва въпросът колко би ни струвало,а след него и способите БЕЗ ДА СЕ ПРОМЕНЯ НИВОТО,как да се намали цената. В съображение на първо място "идват" квалификацията,но и манталитета /всички сме различни/ на лекаря,но и на па- циента,защото Вие не отивате на гинеколог,четейки табелките по улицата,по която се разхож-дате,а си търсите подходящ за вашите убеждения.
Стремежът Ви да знаете какво да искате,когато отидете при избрания от Вас,е разбираем по горе посочените причини. Но се надявам,че няма колека,който да не знае дните,в които стойностите на резултатите са подходящи за интерпретация. Колкото до видовете хормони,ко- ито да се изследват,само гинегологът,който ще прави изследванията,може да каже какво точно му е нужно за конкретната ситуация,при конкретния пациент и за конкретния проблем.


Д-р Ковачева, първо искам да се извиня ако съм ви обидила без причина от моя страна. С това което подчертах исках единствено да си спестя на мен един гинекологичен преглед.
Исках да ги съчетая на един път заедно с изследванията, пък и така щях да имам малко повече информация, и събеседването по проблема ми с доктора щеше да е по-лесно(по аз така си мисля).
Още един път Ви се извинявам ако съм ви обидила или засегнала.
dani_st
 
Мнения: 8
Регистриран на: 28 Сеп 2015, 08:24

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Lidiq_87 » 20 Ное 2015, 23:57

Здравейте,
Можете ли да ми кажете, тези резултати от хистология, означават ли, че имам предпоставки за развиване на туморни кисти : 1321-Компактни късчета от ендометриум- жлезите са в ранна секреторна фаза, на места гъсто разположени с тенденция за кистична дилатация. Оток на стромата Възможно е да се касае за недостатъчност на секреторната фаза.
На 28 години съм, имам 2 нормални раждания.
До абразио се стигна, след като цикълът ми се зачести( на 18-20 дни) и имах силни болки през първите дни от цикъла, като напъни при раждане( е може би по- слаби, но усещането беше такова). На ехограф ми откриха 2 миомни възелчета и за по- сигурно, понеже и двамата ми родители са имали злокачествени заболявания, решихме да направим абразио, а по време на процедурата ми откриха и премахнаха 3 полипа.
Благодаря за отделеното време.
Lidiq_87
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Ное 2015, 23:32

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Shu » 22 Ное 2015, 12:30

Здравейте,

Появи ми се парене при ходене до тоалетна и личната лекарка ме изпрати на изследвания урина. Резултата е повишени левкоцити и голямо количество бактерии. Междувременно паренето стана постоянно поради, което посетих гинеколог. Изписа ми макмирор за вагинални гъбички по 1 всяка вечер и на 7 дни микосист.
Започнах приема в сряда, а днес вече е неделя и ефекта е 0. Все още не мога да спя от парене, даже мога да кажа, че когато сложа глобулката става в пъти по зле. Ходенето до тоалетна също е кошмар.
Shu
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Ное 2015, 12:23

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта