Гинекологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот tatiwa » 30 Апр 2014, 12:37

Здравейте Д-р Михнев!
Правена ми е лапароскопия в Италия прес 2008 г ,преведена и легалезирана-диагнозата ми е:Хронични тазови болки.Пиша Ви точно какво е написано в епикризата.:"матка с нормален размер обвита с разпространено покритие от воални слепвания с тазовата стена и със сигма ректума.Свръзките изглеждат напълно прикачени към тазовата част и към задната част на матката.Дясната тръба е завита и включена в слепване със стената на матката.Лявата тръба е център на множество слепвания с маточната стена,разпознава се фибринна тъкан,която обаче не е свързана с тръбата.Черния дроб е център на слепвания като струни на цикулка с диафрагмата.".Интересува ме дали ще може да се възползвам от ФОНД-а АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ,защото една лекарка ми каза,че с тази епикриза не мога да участвам за безплатно ин витро. :(
tatiwa
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Апр 2014, 12:18

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 01 Май 2014, 18:20

tatiwa написа:Здравейте Д-р Михнев!
Правена ми е лапароскопия в Италия прес 2008 г ,преведена и легалезирана-диагнозата ми е:Хронични тазови болки.Пиша Ви точно какво е написано в епикризата.:"матка с нормален размер обвита с разпространено покритие от воални слепвания с тазовата стена и със сигма ректума.Свръзките изглеждат напълно прикачени към тазовата част и към задната част на матката.Дясната тръба е завита и включена в слепване със стената на матката.Лявата тръба е център на множество слепвания с маточната стена,разпознава се фибринна тъкан,която обаче не е свързана с тръбата.Черния дроб е център на слепвания като струни на цикулка с диафрагмата.".Интересува ме дали ще може да се възползвам от ФОНД-а АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ,защото една лекарка ми каза,че с тази епикриза не мога да участвам за безплатно ин витро. :(

Здравейте,
съветвам Ви да се обърнете за консултация към българска ин-витро клиника, където ще Ви консултират какви са възможностите и ще Ви посъветват как е най-добре да постъпите.
Поздрави,
Ваш д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

anti-tpo , prolaktin

Мнениеот Lalili » 02 Май 2014, 15:11

Уважаеми докторе, имам следния въпрос - как влияе Аnti-TPO на забременяването ? Ако стойността е доста над допустимата ,какво трябва да се предприеме? (измерван е и LH - 2,32).
А така също при висок пролактин какво трябва да се направи ? Пила съм лекарства за пролактина ,но дава само временно понижение. Нямам кисти- поне това се вижда на ултразвука. Имам правена операция преди 13 години от мозъчен тумор-ляво темпорално, да не би това да влияе на хипофизата ??? Минах през доста лекари и само ми се предписват хормонални лекарства без да има диагностика... Благодаря Ви предварително !!!
Lalili
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Апр 2014, 17:03

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот pepina1 » 06 Май 2014, 21:06

казаха ми че имам запушен цервикален канал а в същото време ми взеха секрет от него това възможно ли е
pepina1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Май 2014, 20:59

Re: anti-tpo , prolaktin

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 07 Май 2014, 12:33

Lalili написа:Уважаеми докторе, имам следния въпрос - как влияе Аnti-TPO на забременяването ? Ако стойността е доста над допустимата ,какво трябва да се предприеме? (измерван е и LH - 2,32).
А така също при висок пролактин какво трябва да се направи ? Пила съм лекарства за пролактина ,но дава само временно понижение. Нямам кисти- поне това се вижда на ултразвука. Имам правена операция преди 13 години от мозъчен тумор-ляво темпорално, да не би това да влияе на хипофизата ??? Минах през доста лекари и само ми се предписват хормонални лекарства без да има диагностика... Благодаря Ви предварително !!!

Здравейте,
съветвам Ви да се обърнете към специалист по стерилитет, най-добре отидете в специализирана клиника, където ще се подходи комплексно към Вашия проблем и ще се направи пълна диагностика. На тази база ще бъде предприето необходимото, за да забременеете. Желая Ви успех!
Поздрави,
Ваш д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот nqmadatikaja » 12 Май 2014, 01:27

Добър ден!
Преди 3 седмици бях на гинеколог (горе-долу когато бях в овулация) и всички изследвания бяха нормални, нямах и киста - с две думи всичко беше наред.След посещаването на гинеколога на другия ден ми се наложи пътуване в чужбина за 10 дена.Но днеска вече е 7мият ден от закъснението на цикъла ми. Имах сексуални контактни но бяха безопасни, отпада варианта да съм бременна. Напоследък съм под доста голям стрес но това достатъчна причина ли е за закъснението на цикъла ми? На 23 съм
nqmadatikaja
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Май 2014, 01:14

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 13 Май 2014, 11:29

nqmadatikaja написа:Добър ден!
Преди 3 седмици бях на гинеколог (горе-долу когато бях в овулация) и всички изследвания бяха нормални, нямах и киста - с две думи всичко беше наред.След посещаването на гинеколога на другия ден ми се наложи пътуване в чужбина за 10 дена.Но днеска вече е 7мият ден от закъснението на цикъла ми. Имах сексуални контактни но бяха безопасни, отпада варианта да съм бременна. Напоследък съм под доста голям стрес но това достатъчна причина ли е за закъснението на цикъла ми? На 23 съм

Здравейте,
не се тревожете, всичко Ви е наред. Нормално е при смяната на сезоните, пътуване, стрес и т.н. да има отклонение от обичайното време на идването на менструацията.
Поздрави,
Ваш д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот BloodyGoddess » 18 Май 2014, 01:15

Здравейте,
Бих искала да попитам дали е възможно някои жени да са по-податливи на вагинални гъбички и ако да защо се случва това и как може да се предотврати?
Според Вас всекидневното измиване добре ли е или не за микрофлората и какви измиващи средства бихте препоръчали (интимни гелове, бебешки сапуни)?
И понеже доста жени се вълнуват от въпроса за бялото течение може ли да разясните какъв вид течение е нормално да има една напълно здрава жена, трябва ли да има изобщо, възможно ли е в някои ситуации да няма проблем, но да се появи такова?

Благодаря за отделеното време и за това, че сте един от малкото готови да споделят опита си онлайн!

Поздрави :)
BloodyGoddess
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Май 2014, 01:00

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 18 Май 2014, 20:20

BloodyGoddess написа:Здравейте,
Бих искала да попитам дали е възможно някои жени да са по-податливи на вагинални гъбички и ако да защо се случва това и как може да се предотврати?
Според Вас всекидневното измиване добре ли е или не за микрофлората и какви измиващи средства бихте препоръчали (интимни гелове, бебешки сапуни)?
И понеже доста жени се вълнуват от въпроса за бялото течение може ли да разясните какъв вид течение е нормално да има една напълно здрава жена, трябва ли да има изобщо, възможно ли е в някои ситуации да няма проблем, но да се появи такова?

Благодаря за отделеното време и за това, че сте един от малкото готови да споделят опита си онлайн!

Поздрави :)

Здравейте,
да, има жени, които са по-податливи на гъбични инфекции. Профилактиката е в повишаване на имунитета, избягване на тестени и сладки храни, консумация на повече истинско кисело мляко, носене на памучно бельо, използване на превръзки с памучно покритие, по-честа смяна на превръзките по време на цикъл, постоянен сексуален партньор и т.н.
Ако сте податлива на гъбички, най-добре за тоалет да използвате само вода.
Има напълно нормално течение - неговата консистенция, количество и цвят са зависими от различните фази на месечния цикъл.
Поздрави,
Ваш д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Гинекологични заболявания

Мнениеот BloodyGoddess » 19 Май 2014, 01:29

А какво бихте казали за профилактика при ходенето на море, трябва ли да се прави нещо по-специално и същите ли неща се отнасят и за басейните?
BloodyGoddess
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Май 2014, 01:00

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта