Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 14 Яну 2015, 01:14

mamazadvama написа:Здравейте! Незнам дали въпросът ми е за този раздел, ако не е- моля да ме извините. Синът ми е на 2г. и 9м. Преди около 5 месеца му поставиха диагноза комунициращо хидроцеле. Докторът каза, че е възможно да се прибере само, но ако не стане до около 8 годишна възраст, трябва да се оперира. Прочетох доста в интернет и навсякъде твърденията са, че хидроцелето се прибира само до 1- годишна възраст. Ако го има и след тази възраст, е необходима оперативна намеса. Какво можете да ми кажете по въпроса? Да търсим ли консултация с друг лекар? Хирург или уролог? Ако наистина има нужда от операция до каква възраст трябва да се направи? Благодаря предварително!

Здравейте,
въпросът Ви е от компетентността на детски хирург.
Ако няма такъв във вашия град, свържете се с мен на на телефоните от подписа ми.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот G.K. » 26 Яну 2015, 17:58

Здравейте, аз съм момиче на 28 години. Предварително се извинявам,че въпроса ми не е точно по тази тема,но наистина не зная къде другаде да попитам за моят проблем. От самото ми раждане пъпът ми не е бил завързан правилно(или поне това ми е казвала майка ми) и представлява зеленикаво топче с диаметър 2,5 см и под повърхността му се личат множество кръвоносни съдове. Досега никога не ми е създавал никакви здравословни проблеми. Когато бях на 3 или 4 годинки ме заведоха на консултация при хирург,който каза,че е по-добре да го оставим така,защото при евентуална операция може да се засегне сънната артерия,но това е било някъде през 1990 година,а оттогава медицината напредна главоломно. Цял живот съм мечтаела да се отърва от този проблем,но ме е било срам и страх. Моля Ви кажете ми към кого да се обърна и къде. Ще Ви бъда безкрайно признателна за помощта.
G.K.
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Яну 2015, 17:42

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 26 Яну 2015, 21:39

G.K. написа:Здравейте, аз съм момиче на 28 години. Предварително се извинявам,че въпроса ми не е точно по тази тема,но наистина не зная къде другаде да попитам за моят проблем. От самото ми раждане пъпът ми не е бил завързан правилно(или поне това ми е казвала майка ми) и представлява зеленикаво топче с диаметър 2,5 см и под повърхността му се личат множество кръвоносни съдове. Досега никога не ми е създавал никакви здравословни проблеми. Когато бях на 3 или 4 годинки ме заведоха на консултация при хирург,който каза,че е по-добре да го оставим така,защото при евентуална операция може да се засегне сънната артерия,но това е било някъде през 1990 година,а оттогава медицината напредна главоломно. Цял живот съм мечтаела да се отърва от този проблем,но ме е било срам и страх. Моля Ви кажете ми към кого да се обърна и къде. Ще Ви бъда безкрайно признателна за помощта.

Отидете на преглед при хирург, но не при този, според който пъпа е свързан за "сънната артерия"!
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот gabara » 09 Фев 2015, 23:04

Здравеите!

На 28 години съм.Преди около 3 месеца след вдигане на тежест на работа,получих прерязваща болка ниско в корема и под тестисите.
След 4-5 дни взех да имам тежест и подуване на корема и болка в лявото подребрие . Отидох на преглед при хирург и той ми каза че имам ингвинална херния в ляво и няма общо с другите оплаквания.3-4 дена след това започнах да имам болка и бодежи в ляво и в дясно под ребрата,взех да изкарвам по-малко газове от обикновено,по-рядко да ходя по голяма нужда, гадене и уригване понякога.Тежест дори и след леко хапване някога. Ходих на гастроентеролог,правиха ми гастроскопия и кръвни иследвания.Казаха че няма нищо. Диагнозата беше-Синдром на раздразненото дебело черво. Въпросът ми е: дали тези оплаквания могат да бъдат свързани с хернията или е съвпадение.Преди това не съм имал оплаквания.

Благодаря предварително!
gabara
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Фев 2015, 22:05

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 10 Фев 2015, 17:35

gabara написа:Здравеите!

На 28 години съм.Преди около 3 месеца след вдигане на тежест на работа,получих прерязваща болка ниско в корема и под тестисите.
След 4-5 дни взех да имам тежест и подуване на корема и болка в лявото подребрие . Отидох на преглед при хирург и той ми каза че имам ингвинална херния в ляво и няма общо с другите оплаквания.3-4 дена след това започнах да имам болка и бодежи в ляво и в дясно под ребрата,взех да изкарвам по-малко газове от обикновено,по-рядко да ходя по голяма нужда, гадене и уригване понякога.Тежест дори и след леко хапване някога. Ходих на гастроентеролог,правиха ми гастроскопия и кръвни иследвания.Казаха че няма нищо. Диагнозата беше-Синдром на раздразненото дебело черво. Въпросът ми е: дали тези оплаквания могат да бъдат свързани с хернията или е съвпадение.Преди това не съм имал оплаквания.

Благодаря предварително!

Здравейте,
оплакванията Ви, нямат нищо общо с наличието на херния.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот silva844 » 21 Май 2015, 21:06

Здравейте, казвам се Силвия и съм от град Видин, искам да попитам как да се излекувам, преди няколко дни бях на доктор и ми каза, че имам камъни в жлъчката и е възпалена и ми каза, че не може да се лекува и съм за операция, бих искала да попитам колко е една такава операция, защото нямам платени пълни осигуровки
silva844
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Май 2015, 20:52

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 21 Май 2015, 21:50

silva844 написа:Здравейте, казвам се Силвия и съм от град Видин, искам да попитам как да се излекувам, преди няколко дни бях на доктор и ми каза, че имам камъни в жлъчката и е възпалена и ми каза, че не може да се лекува и съм за операция, бих искала да попитам колко е една такава операция, защото нямам платени пълни осигуровки

Въпросът Ви, не е за тази тема!
Моля пишете в правилната тема!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот keti77 » 05 Сеп 2015, 23:08

Здравейте,момиче на 20 години съм и имам съмнения за херния. Страдам от хроничен запек и преди около 2 месеца след продължителни напъни в тоалетната забелязах подутина в зоната между стомаха и над пъпа.След няколко часа се прибра,но не напълно. От тогава постоянно я напипвам и забелязвам,че винаги след като вдигна нещо тежко се втвърдява и подува още повече. И ако има значение само ще спомена,че в момента лекувам и предполагаем гастрит,понеже имам силни болки в стомаха. Ще се радвам,ако ми помогнете с мнение :) Поздрави
keti77
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Авг 2015, 00:53

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот стоянова76к » 08 Сеп 2015, 18:53

Здравейте.Питам по повод заболяване на майка ми.Казват и че има пъпна херния но тя вижда визуална разлика между нейната и тази на съседката.Нейното е подут корем с болка а на съседката като зурла.Знам че без преглед е трудно да се каже,но какво може да ми кафете
стоянова76к
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Сеп 2015, 18:42

Re: Херния на предната коремна стена - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 15 Сеп 2015, 17:25

стоянова76к написа:Здравейте.Питам по повод заболяване на майка ми.Казват и че има пъпна херния но тя вижда визуална разлика между нейната и тази на съседката.Нейното е подут корем с болка а на съседката като зурла.Знам че без преглед е трудно да се каже,но какво може да ми кафете

Здравейте,
без преглед, нищо конкретно не мога да Ви кажа, както нещо конкретно не разбрах от описанието ви.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Херния - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта