Хиатална херния - онлайн консултация с хирург

Хиатална херния - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 26 Мар 2014, 22:49

Хиаталната херния е рядък вид херния, при която се установява навлизане на част от стомаха през естествен отвор на диафрагмата - хиатус.

Въпреки че много пациенти с хиатална херния нямат никакви симптоми или имат минимални оплаквания, поради потенциалните сериозни усложнения е необходимо хирургично лечение на състоянието.

Повече информация за хиатална херния, показанията и противопоказанията на техниките на хирургичното лечение може да намерите тук!

На Вашите въпроси ще отговаря: Д-р Росен Тушев



Повече информация за д-р Росен Тушев и практиката му може да научите от Справочник Фрамар или от сайта: http://www.rossentushev.com/
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хиатална херния - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Matti » 09 Май 2015, 10:50

Здравейте,

в моя случай не се касае за хиатална херния, а вероятно за шпигелова херния. Болката се появи в средата на януари внезапно.
Локализирана вляво встрани от пъпа. Живея в чужбина и решиха, че може да е черен дроб. Пуснаха кръвни изследвания, всичко беше в норма.

След това ми акзаха да изчакам да видим дали няма да мине от само себе си. Не мина. За мен беше много трудно да я я обасня, защото никога не съм изпитвала нещо подобно - понякога усещам, че е като тежест, понякога все едно имам балон, понякога е като "мравучкане", а друг път все едно ме боли реброто. Търпима е. И не се влияе от това дали съм се хранила, дали стоя права, натоварвам се, или съм в покой. Т.е. няма конкртна причина, която да предизвиква болката.

Бях за две седмици в България и ми направиха изследване с ехограф, не откриха нищо. Направиха ми рентгеново изследване с бариева каша на стомах, хранопровод и дванадесетопръстник - нищо.
Решиха, че е стрес и да си почивам. Ден преди да се върна отново тук се консултирах с бившия си личен лекар в БГ и той ми каза, че това е Шпигелова херния. За съжаление летях на следвашия ден и нямах възможност за консултция с коремен хирург.

От това, което прочетох тази херния е много рядка и се диагностицира трудно. Според гореописаните симптоми, възможно ли е да се касае за херния?
Възможно ли е да не се види на ехограф?
Има много малко информация за този вид херния и съм объркана.

Благодаря Ви предварително за отговора.
Matti
 
Мнения: 7
Регистриран на: 09 Май 2015, 10:11

Re: Хиатална херния - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 09 Май 2015, 14:25

Здравейте,
почти съм сигурен, че не става въпрос за каквато и да е херния, за Шпигелова да не говорим!
Без преглед няма как да Ви поставя диагноза.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хиатална херния - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Matti » 09 Май 2015, 16:36

Благодаря Ви за бързия отговор.
разбирам, че няма как да ми се постави диагноза по Интернет, но ще бъда в България след 3 месеца.


От година и половина работя по-тежка работа, а съм доста слаба.
Фактът, че отхвърляте херния по-скоро ме притеснява, отколкото успокоява.
Matti
 
Мнения: 7
Регистриран на: 09 Май 2015, 10:11

Re: Хиатална херния - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 10 Май 2015, 11:21

Matti написа:Благодаря Ви за бързия отговор.
разбирам, че няма как да ми се постави диагноза по Интернет, но ще бъда в България след 3 месеца.


От година и половина работя по-тежка работа, а съм доста слаба.
Фактът, че отхвърляте херния по-скоро ме притеснява, отколкото успокоява.


Когато се приберете, заповядайте на преглед.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хиатална херния - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Светослав Митев » 14 Авг 2015, 10:49

Здравейте,
от направената ми епикриза се вижда,че имам голяма параезофагеална херния на стомаха. Възможно ли е това да е и причина за продължителна, вече втори месец, диария?
Благодаря Ви.
Светослав Митев
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Авг 2015, 10:44

Re: Хиатална херния - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 18 Авг 2015, 14:39

Светослав Митев написа:Здравейте,
от направената ми епикриза се вижда,че имам голяма параезофагеална херния на стомаха. Възможно ли е това да е и причина за продължителна, вече втори месец, диария?
Благодаря Ви.

Здравейте,
хиаталната херния не е причина за диария.
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хиатална херния - онлайн консултация с хирург

Мнениеот anna.nedelceva » 03 Май 2016, 11:24

Здравейте!Имам херния Хиаталис аксиалис.Беше ми открита миналата година през месец май с остро кървене . От скоро имам чести остри болки и чувство за задържане на храна в гърлото . Моля ви да ми кажете как да облекчавам болките, какви лекарства да пиа. Диагнозите са ми поставени в Пирогов. Мисля че бяхте вие и доктор Николов. Имам и доброкачествени новообразувания на сигмоидална част на колона и дивертикули без перфорация и абсцес
anna.nedelceva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Май 2016, 10:04

Re: Хиатална херния - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 13 Май 2016, 11:41

anna.nedelceva написа:Здравейте!Имам херния Хиаталис аксиалис.Беше ми открита миналата година през месец май с остро кървене . От скоро имам чести остри болки и чувство за задържане на храна в гърлото . Моля ви да ми кажете как да облекчавам болките, какви лекарства да пиа. Диагнозите са ми поставени в Пирогов. Мисля че бяхте вие и доктор Николов. Имам и доброкачествени новообразувания на сигмоидална част на колона и дивертикули без перфорация и абсцес

Заповядайте на преглед. Принципно, хиаталната херния се оперира, с медикаменти, лечение не се постига.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хиатална херния - онлайн консултация с хирург

Мнениеот keriq » 10 Окт 2016, 22:16

Здравейте, искрено се надявам, че тук ще открия отговор за моето състояние. Живея в Германия и мога да си позволя преглед при всякакъв специалист и да си направя всяко едно изследване , но за съжаление това не ми помогна с нищо. Истината я намерих тук в пространството в ровене на медицински статии, форуми и т.н. 5 години беше ходене по мъките , 4 пъти влизах в болница да ме изследват за болести , коя от коя по-страшна, направиха ми почти всички възможни изследвания и накрая винаги ме изписваха със заключение , че нищо ми няма. Личният ми лекар вече вдигна ръце и се предаде. Принудих се сама да търся , вкарвах симптомите ,които имам и така от страница на страница стигнах до истината , в момента в който видях снимка на болен ,все едно се видях себе си. Установих , че е синдром на Кушинг и така и излезе. 2014 год. ме оперираха и ми отстраниха лявата надбъбречна жлеза. За 4 месеца се нормализирах напълно , резултатите бяха много добри и се успокоих напълно. Но 6 месеца след операцията се почувствах много зле, получих разстройство придружено с много силни болки , които предизвикваха повръщане. Странното беше , че когато повръщах , повръщах храната , която бях поела така ,както си беше , без онзи кисел вкус , просто вкус на храна. Седмица по-късно влязох пак в болница , защото нямах никакво подобрение. 12 дни бях в болницата , направиха ми гастроскопия, също така и колоноскопия, но както винаги всичко беше нормално, всъщност проблемът е бил в това , имунната ми система още не е била възстановена и трябваше да взема няколко ударни дози кортизол , който бях спряла. Както и да е след около месец всичко се нормализира. Но тогава вече започнаха другите проблеми , първоначално ми беше трудно преглъщането. Колкото и малка да беше храната , колкото и добре да беше сдъвкана просто не можех да я преглътна , засядаше на гърлото и направо ме задушаваше и при преминаването надолу беше придружено с адска болка, даже и глътка вода трудно преглъщах, личният лекар каза , че може да се дължи след гастроскопията и не е нещо тревожно. След около седмица отмина, но вече започна подуването , колкото и малко да хапвах, коремът ми се подуваше и чувствах огромна тежест, вече изяждам почти 3 пъти по-малко , от колкото преди, но е все същото. До сега беше само тежест и дискомфорт , но от известно време вече ми става зле , това се получава най-вече през нощта събуждам се като пияна , вие ми се свят и имам чувството ,че сърцето ще ми излезне, а и сякаш се събуждам от липса на въздух имам чувството ,че корема (или храната) ми притискат дробовете и сърцето. Вече започвам да си меря пулса при такива случаи и е винаги около 109-116. Сигурна съм ,че всичко е от храната , защото пробвах два дни хапвах към 12 на обяд по една филийка със някакъв колбас или кашкавал и един плод, след което не приемам повече никаква храна , само вода и спя нормално без проблем , но хапна ли малко към 18-19 часа и ми става пак зле. Говорих с моя доктор, но той ми каза ,че преди 1година са ми правени гастроскопията и колоноскопия и не трябва да имам никакви притеснения. Изписа ми Pantoprazol 40мг , трябвало да го пия 6 седмици и ако нямало ефект щял вече да види. Ефект няма никакъв от лекарството единственият начин да не ми е зле е като не се храня. Пиша в тази тема , защото доста от симптомите ги имам. Преди имах ужасни киселини , но от известно време изчезнаха , имам болки в гърба и от скоро се събуждам с храна в устата , просто се връща обратно , но това се случва само ако съм се хранила преди да си легна. Писах малко по-подробно, но не знам дали има връзка с хормоните и другото ми заболяване. Ще съм благодарна за всеки един отговор и най-вече да ме посъветвате към какъв специалист да се обърна
keriq
 
Мнения: 5
Регистриран на: 14 Дек 2014, 18:45

Следваща

Назад към Херния - онлайн консултация с хирург

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта