Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот oditing » 14 Юни 2016, 11:08

Dr Stella Yordanova написа:
oditing написа:Това означава, че бих могла да приложа един от изброените препарати без да се притеснявам?
Преди време приемах Regenovex, който е подобен вид добавка за ставите с екстракт от Новозенландска зеленоуста мида и в резултат се отключи криза, която продължи повече от два месеца с постоянни болки в ставите променящи местоположението си всеки ден. Така и не се установи причината, но се допусна връзка с Хашимотото и реакция на организма към съдържанието на медикамента.
Затова сега съм доста предпазлива и буквално се страхувам да започна нов курс с такъв препарат а е наложитено.

Благодаря ви много за консултацията!

Уважаема oditing,
Това което описвате е съвпадението на събития. Тириоидитът на Хашимото се съчетава често с някои ставни проблеми. Самият той е автоимунно заболяване, при което организма атакува собствената си щитовидна жлеза, т.е. атаката е към определен орган. При ставни болки трябва да се провери функцията на щитовидната жлеза или да се търси заболяване автоиманно заболяване, с което се съчетава.
Лекарят който Ви е назначил терапията трябва да каже кой медикамент да вземате.


Здравейте отново,
Функцията на щитовидната жлеза, както и хормоните държа винаги в норма с изследвания 3 пъти в годината.
Имам такова и от съвсем скоро и отново TSH е в норма
Установи се че съм с положително HLAB27 и се тръгна към самнение за болест на Бехтеров
CRP и утайката също са завишени и говорят за възпалителен процес, но до момента след ходене по какви ли не лекари и куп изследвания такъв не е установен
Последно си направих ЯМР на сакроилиячни става и изменения не бяха открити
а болките ми продължават и са локализирани основно в колената и дясното рамо
Незнам какво да правя от тук нататък. Единствено облекчение намирам в Кинезетерапията, която започнах да посещавам всяка седмица.
Именно от там ми препоръчаха и приема на Хондро протектор три поредни месеца
Но се боя, че това май няма да реши основната първопричина за болките ми.
Какво ще ме посъветвате да правя от тук нататък?
oditing
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Сеп 2013, 09:57

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот oditing » 14 Юни 2016, 11:15

oditing написа:
Dr Stella Yordanova написа:
oditing написа:Това означава, че бих могла да приложа един от изброените препарати без да се притеснявам?
Преди време приемах Regenovex, който е подобен вид добавка за ставите с екстракт от Новозенландска зеленоуста мида и в резултат се отключи криза, която продължи повече от два месеца с постоянни болки в ставите променящи местоположението си всеки ден. Така и не се установи причината, но се допусна връзка с Хашимотото и реакция на организма към съдържанието на медикамента.
Затова сега съм доста предпазлива и буквално се страхувам да започна нов курс с такъв препарат а е наложитено.

Благодаря ви много за консултацията!

Уважаема oditing,
Това което описвате е съвпадението на събития. Тириоидитът на Хашимото се съчетава често с някои ставни проблеми. Самият той е автоимунно заболяване, при което организма атакува собствената си щитовидна жлеза, т.е. атаката е към определен орган. При ставни болки трябва да се провери функцията на щитовидната жлеза или да се търси заболяване автоиманно заболяване, с което се съчетава.
Лекарят който Ви е назначил терапията трябва да каже кой медикамент да вземате.


Здравейте отново,
Функцията на щитовидната жлеза, както и хормоните държа винаги в норма с изследвания 3 пъти в годината.
Имам такова и от съвсем скоро и отново TSH е в норма
Установи се че съм с положително HLAB27 и се тръгна към самнение за болест на Бехтеров
CRP и утайката също са завишени и говорят за възпалителен процес, но до момента след ходене по какви ли не лекари и куп изследвания такъв не е установен
Последно си направих ЯМР на сакроилиячни става и изменения не бяха открити
а болките ми продължават и са локализирани основно в колената и дясното рамо
Незнам какво да правя от тук нататък. Единствено облекчение намирам в Кинезетерапията, която започнах да посещавам всяка седмица.
Именно от там ми препоръчаха и приема на Хондро протектор три поредни месеца
Но се боя, че това май няма да реши основната първопричина за болките ми.
Какво ще ме посъветвате да правя от тук нататък?


Пропеснах да добавя:
Всички ревматоидни маркери са ми в нормата и наличие на Ревматоиден артрид под каквато и да е форма е отхвърлена от Ревматолог
Относно възможноста за Реактивен артрит съм ходила на УНГ, Гинеколог, кожен специалист и со взимани и изследвани секрети към момента без резултат
Последно отпадна и Бехтерев след резултата от ЯМР
Взадънена улица съм какво да правя още за да се диагностицирам?

Благодаря ви много за ангажираността и съветите!
oditing
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Сеп 2013, 09:57

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 17 Юни 2016, 07:26

oditing написа:Здравейте отново,
Функцията на щитовидната жлеза, както и хормоните държа винаги в норма с изследвания 3 пъти в годината.
Имам такова и от съвсем скоро и отново TSH е в норма
Установи се че съм с положително HLAB27 и се тръгна към самнение за болест на Бехтеров
CRP и утайката също са завишени и говорят за възпалителен процес, но до момента след ходене по какви ли не лекари и куп изследвания такъв не е установен
Последно си направих ЯМР на сакроилиячни става и изменения не бяха открити
а болките ми продължават и са локализирани основно в колената и дясното рамо
Незнам какво да правя от тук нататък. Единствено облекчение намирам в Кинезетерапията, която започнах да посещавам всяка седмица.
Именно от там ми препоръчаха и приема на Хондро протектор три поредни месеца
Но се боя, че това май няма да реши основната първопричина за болките ми.
Какво ще ме посъветвате да правя от тук нататък?


Пропеснах да добавя:
Всички ревматоидни маркери са ми в нормата и наличие на Ревматоиден артрид под каквато и да е форма е отхвърлена от Ревматолог
Относно възможноста за Реактивен артрит съм ходила на УНГ, Гинеколог, кожен специалист и со взимани и изследвани секрети към момента без резултат
Последно отпадна и Бехтерев след резултата от ЯМР
Взадънена улица съм какво да правя още за да се диагностицирам?

Благодаря ви много за ангажираността и съветите![/quote]
Уважаема oditing,
Нямам достатъчно знания в тази област за да Ви насоча какво да правите. Хондропротекторът имат много малко противопоказания, каквито докдолкото разбирам Вие нямате. Не виждам причина да не приемате такава хранителна добавка. Помолете в аптеката да се запознаете със състав и показания и противопоказания на препарата като избирате конкретната добавка преди да я вземете. Така ще сте сигурна, че можете да използвате препарата.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот zlatina.braycheva » 27 Юни 2016, 13:31

Здравейте! Имам диагностициран хипотероидизъм на Хашимото. Вземам еутирокс 75.От седмица пия фемимодел. Има ли някакви противопоказания? Предварително благодаря за отговора!
zlatina.braycheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Юни 2016, 13:23

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 28 Юни 2016, 23:24

zlatina.braycheva написа:Здравейте! Имам диагностициран хипотероидизъм на Хашимото. Вземам еутирокс 75.От седмица пия фемимодел. Има ли някакви противопоказания? Предварително благодаря за отговора!

Уважаема zlatina.braycheva,
Не трябва да вземате Еутирокс и фемимодел едновременно. Еутирокс-ът трябва да се взема сутрин на гладно с вода. Приемът на Фемимодел трябва да отстои максимално - поне 30-60 мин.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот Василева 12345 » 06 Окт 2016, 23:05

Здравейте, д-р Йорданова, от много години имам тиреодит на Хашимото и се лекувах с еутирокс, като дозата ми е променяна във времето от 25 до 75 мкг. Последните хормони от м.юли са FT4 15.8 pmol/l и TSH 3,68 mIU/l. Поради открита флеботромбоза съм на Синтром, и ми казаха, че с него не трябва да употребявам еутирокс. Не зависимо, че спрях еутирокса (без да знам дали е правилно) INR е 4,82 при синтром 1/8 през ден, може ли щитовидната жлеза да влияе по този начин. Трябва ли да приемам еутирокс. Получавам сърцебиене и аритмии, повишено кръвно за които също обвиняват щитовидната жлеза. На два пъти се наложи да ми правят КТ с контраст в който има доста йод това окаазва ли влиявие.
Предварително Ви Благодаря
Василева 12345
 
Мнения: 19
Регистриран на: 29 Авг 2016, 21:13

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 09 Окт 2016, 23:25

Василева 12345 написа:Здравейте, д-р Йорданова, от много години имам тиреодит на Хашимото и се лекувах с еутирокс, като дозата ми е променяна във времето от 25 до 75 мкг. Последните хормони от м.юли са FT4 15.8 pmol/l и TSH 3,68 mIU/l. Поради открита флеботромбоза съм на Синтром, и ми казаха, че с него не трябва да употребявам еутирокс. Не зависимо, че спрях еутирокса (без да знам дали е правилно) INR е 4,82 при синтром 1/8 през ден, може ли щитовидната жлеза да влияе по този начин. Трябва ли да приемам еутирокс. Получавам сърцебиене и аритмии, повишено кръвно за които също обвиняват щитовидната жлеза. На два пъти се наложи да ми правят КТ с контраст в който има доста йод това окаазва ли влиявие.
Предварително Ви Благодаря

Уважаема Василева 12345,
Ефектът на Синтрома се потенцира от много медикаменти включително и от тиреоидните хормони. Стартиране на лечение със Синтром не е основание за спиране на заместително лечение. Няма как да се свърже заболяването Ви на щитовидната жлеза с високия INR. Трябва да се търси причина за това нарушение и да се изключи медикамента докато не се стигне до стойност на показателя, който не крие риск за живота и здравето Ви.
Тъй като сте преустановили лечението с Еутиркс, трябва да проведете изследване на TSH и FT4 за да се знае дали е необходимо да го възстановите или не. Възможно е и да се е стигнало до промяна във функцията на щитовидната жлеза, която да изисква друг вид лечение.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот gabmimi » 11 Окт 2016, 13:18

[quote="Dr Stella Yordanova"]Тук може да зададете въпроси, свързани със заболяванията хипотиреоидизъм и тиреоидит на Хашимото!
здравейте д-р Йорданова,
от 1 година съм диагностицирана с хипотиреоидизъм и тиреоидит на Хашимото.Вземам л-тироксин 50 мг и селен, по една таблетка сутрин около 2 часа преди хранене.през този период имам три изследвания ,а именно:
2015 г.-FT4-0.9 реф. с-сти 0.89 -1.76 TSH- 11.128 /реф. с-сти 0.55-4.78/
2016 г- м юни FT4-0.9 реф. с-сти 0.89 -1.76;TSH- 5.691/реф. с-сти 0.55-4.78
м.октомври FT4-0.98 реф. с-сти 0.89 -1.76 TSH- 8.657/реф. с-сти 0.55-4.78
изследването е в една и съща лаборатория/
MAT- 2015 г. 972.6 /реф. с-сти 0 -3.2/
MAT- 20156 г. >1000 /реф. с-сти <35/ изследването е в различни лаборатории затова посочвам реф. с-сти въпросът ми е трябла ли да се завиши дозата на л- тироксина на 75 мг както ми препоръча личният лекар
gabmimi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Окт 2016, 12:45

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот Василева 12345 » 11 Окт 2016, 18:46

Dr Stella Yordanova написа:
Василева 12345 написа:Здравейте, д-р Йорданова, от много години имам тиреодит на Хашимото и се лекувах с еутирокс, като дозата ми е променяна във времето от 25 до 75 мкг. Последните хормони от м.юли са FT4 15.8 pmol/l и TSH 3,68 mIU/l. Поради открита флеботромбоза съм на Синтром, и ми казаха, че с него не трябва да употребявам еутирокс. Не зависимо, че спрях еутирокса (без да знам дали е правилно) INR е 4,82 при синтром 1/8 през ден, може ли щитовидната жлеза да влияе по този начин. Трябва ли да приемам еутирокс. Получавам сърцебиене и аритмии, повишено кръвно за които също обвиняват щитовидната жлеза. На два пъти се наложи да ми правят КТ с контраст в който има доста йод това окаазва ли влиявие.
Предварително Ви Благодаря

Уважаема Василева 12345,
Ефектът на Синтрома се потенцира от много медикаменти включително и от тиреоидните хормони. Стартиране на лечение със Синтром не е основание за спиране на заместително лечение. Няма как да се свърже заболяването Ви на щитовидната жлеза с високия INR. Трябва да се търси причина за това нарушение и да се изключи медикамента докато не се стигне до стойност на показателя, който не крие риск за живота и здравето Ви.
Тъй като сте преустановили лечението с Еутиркс, трябва да проведете изследване на TSH и FT4 за да се знае дали е необходимо да го възстановите или не. Възможно е и да се е стигнало до промяна във функцията на щитовидната жлеза, която да изисква друг вид лечение.

Д-р Йорданова, по ваш съвет ми пуснаха, нови хормони резултатите са TSH 3,23 mU/l ( 0,35-4,94) и FT4 14,61 (9,01-19,05) трябва ли да започна да приемам еутирокс и в каква доза. Благодаря Ви
Василева 12345
 
Мнения: 19
Регистриран на: 29 Авг 2016, 21:13

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 11 Окт 2016, 23:43

Василева 12345 написа:Д-р Йорданова, по ваш съвет ми пуснаха, нови хормони резултатите са TSH 3,23 mU/l ( 0,35-4,94) и FT4 14,61 (9,01-19,05) трябва ли да започна да приемам еутирокс и в каква доза. Благодаря Ви

Уважаема Василева 12345,
Към момента не трябва да приемате еутирокс. ТСХ трябва да се провери отново след 1,5-3 м.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

ПредишнаСледваща

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта