Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 13 Апр 2014, 15:36

Тук може да зададете въпроси, свързани със заболяванията хипотиреоидизъм и тиреоидит на Хашимото!


Повече информация за д-р Йорданова можете да откриете в справочника на Фрамар.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокрин

Мнениеот danche_bg » 16 Юни 2014, 14:19

Здравеите, д-р Йорданова!
преди месец при профилактичен преглед на щитовидната жлеза с ехограф установиха, че има нарушена функция. След направени изследвания резултатите бяха следните:
TSH - 8,33
FT4 -11,4
FT3 - 6,76
TAT- 618
MAT - 600
поставиха ми диагноза болест на Хашимото. Един месец пих Еутирокс 25 мг и отново си направих изследвания. Резултатите този път са:
TSH - 2,23 и Anti TPO повече от 1092. Лекарката ми каза да продължа Еутирокс в същата доза и есента отново да си направя изследвания.
Искам да попитам нормално ли е след приемане на Еутирокс антителата да продължават да се увеличават и това не е ли признак за нещо друго?
danche_bg
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Юни 2014, 14:07

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокрин

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 18 Юни 2014, 17:28

danche_bg написа:Здравеите, д-р Йорданова!
преди месец при профилактичен преглед на щитовидната жлеза с ехограф установиха, че има нарушена функция. След направени изследвания резултатите бяха следните:
TSH - 8,33
FT4 -11,4
FT3 - 6,76
TAT- 618
MAT - 600
поставиха ми диагноза болест на Хашимото. Един месец пих Еутирокс 25 мг и отново си направих изследвания. Резултатите този път са:
TSH - 2,23 и Anti TPO повече от 1092. Лекарката ми каза да продължа Еутирокс в същата доза и есента отново да си направя изследвания.
Искам да попитам нормално ли е след приемане на Еутирокс антителата да продължават да се увеличават и това не е ли признак за нещо друго?

Уважаеми danche_bg,
Предписаната Ви терапия има за цел да замести намалената функция на щитовидната жлеза.
Антителата имат значение за поставяне на диагнозата. Тяхната стойност не се очаква да се намали от лечението.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокрин

Мнениеот 701111 » 19 Юни 2014, 15:39

Здравейте, от април 2012 съм с хипотиреоидизъм tsh беше 42. От тогава се отключи и клинична депресия с присъщи вегетативни симптоми - много неприятни. няма да ги обяснявам. За тези 2 години съм качила 28 кг. Искам да попитам защо не изчезва депpeсията и ще възвърна ли качените килограми. Освен това кафето и цигарите трябва ли дасе спрат. Благодаря предварително!
701111
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Юни 2014, 15:14

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокрин

Мнениеот 701111 » 19 Юни 2014, 15:50

Извинете, забравих да попитам как могат да се намалят стойностите на антителата
701111
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Юни 2014, 15:14

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокрин

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 20 Юни 2014, 19:01

701111 написа:Здравейте, от април 2012 съм с хипотиреоидизъм tsh беше 42. От тогава се отключи и клинична депресия с присъщи вегетативни симптоми - много неприятни. няма да ги обяснявам. За тези 2 години съм качила 28 кг. Искам да попитам защо не изчезва депpeсията и ще възвърна ли качените килограми. Освен това кафето и цигарите трябва ли дасе спрат. Благодаря предварително!

Уважаеми 701111,
Провеждате ли лечение за установения Ви хипотиреоидизъм? Изследвали ли сте ТСХ по-скоро и ако да какви са стойностите му?
Няма как да намалите стойностите на антителата. Това не е цел на лечението. Цел на лечението е да е достигне еутиреоидно състояние за да няма симптоми на хипотиреоидизъм.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот jani_sp » 07 Юли 2014, 10:56

Здравейте, имам открит хипотиреоидизъм през 2010г., пия еутирокс от 50мг. Това е дозата, която поддържа ТSH-то ми в нормални граници.Еутирокса ми ускорява пулса и приемам пропранолол от 20мг. сутрин и вечер по половин. Дали има някаква друга алтернатива, (тъй като не съм привърженик на лекарствата) която да намаля пулса ми.
jani_sp
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Юли 2014, 10:47

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот Dasy » 07 Юли 2014, 13:26

Здравейте, д-р Йорданова! От няколко години имам диагностициран синдром на Хашимото. Единственото ми оплакване е стягане в областта на шията. TSH хормона винаги ми е бил в норма, при последното изследване - 2.07, единствено антителата са ми повишени МАТ - 94. ендокринологът ,каза,че не се налага лечение, след като TSH е в норма. Но аз се притеснявам за антителата, че са над нормата. Бихте ли ме посъветвали Вие ,трябва ли да се прилага лечение при повишените антитела. Единствено през зимният сезон за около 2-3 месеца вземам Цефасел 1000.
Благодаря Ви предварително за отговора и хубаво лято!
Dasy
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Юли 2014, 13:16

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот vanessa » 07 Юли 2014, 21:59

Здравейте, имам проблем със забременяването. TSH e в нормата, но имам завишени МАТ на 78. Може ли това да е причина да не забременея и по какъв начин ми пречат тези антитела на една евентуална бременност? Може ли да ме посъветвате нещо, за което благодаря!
vanessa
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Юли 2014, 21:41

Re: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 09 Юли 2014, 19:19

vanessa написа:Здравейте, имам проблем със забременяването. TSH e в нормата, но имам завишени МАТ на 78. Може ли това да е причина да не забременея и по какъв начин ми пречат тези антитела на една евентуална бременност? Може ли да ме посъветвате нещо, за което благодаря!

Уважаема vanessa,
Има проучвания, които показват, че пациентки с налични антитиреоидни антитела и в частност анти ТРО (МАТ)може би имат по-голяма честота на проблеми с бременността.
Трудно е да отговоря на въпроса Ви. Не мисля, че установени леко над нормата МАТ могат да бъдат причина за проблема Ви. Трябва да се проведат насочени изследвания за търсене на причина за безплодието в семейството.
Пациентки с повишени антитела трябва да се проследяват за тиреоидна дисфункция.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1260
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Следваща

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron