Хомеопатия за деца

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Ирония.Съвременна » 16 Мар 2017, 23:44

Благодаря Ви за отговора! Всичко добро от нас!
Ирония.Съвременна
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Мар 2017, 23:43

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Neli85 » 09 Апр 2017, 16:17

Здравейте! Тук ми препоръчват мляко от магаре за да подсиля имунната защита на 9 месечния си син. Вие знаете ли нещо за това мляко мога ли да го давам и колко време и по колко всеки ден. казаха ми, че не е нужно да се сварява предварително, но честно казано незнам....
Neli85
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Яну 2017, 19:22

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 11 Апр 2017, 06:22

Здравейте Neli85,
Нямам опит с това мляко , но и не очаквам някакви резултати.
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот tonison » 25 Май 2017, 12:20

Здравейте, д-р Янакиев
От доста време имам проблем със сина ми и много ще се радвам да ми помогнете. Сина ми е на 1,9г. когато беше на 1,5г. получи диария, оказаха се гъбички кандида, вследствие от тях обаче се появи и бактерия ешерихия коли.Лекувахме гъбичките с фунгостатин, а бактерията с бисептол. Всичко започна да се възстановява малко по малко, но се разболя и му се уголемиха сливиците. Изписаха ни зинат, след като го изпи започна пак разстройство и отново му пуснахме изследвания. След тези изследвания се оказа,че пак има гъбички и отново пи фунгостатин. Гъбички в момента няма, нито бактерия, но се притеснявам, че изпражненията не са както трябва и са кашави. До преди това детето ми не е получавало алергии, а сега забелязвам че от някои храни го избива на разстройство.Ходи веднъж или максимум 2 пъти дневно, но кашаво и много се притеснявам.Давах му пробиотик ентерик екол на лактофлор, сега му го смених с био култ адванс по препоръка на гастроентеролог.Моля ви дайте ми някакъв съвет какво да направя! Благодаря ви предварително!
tonison
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Май 2017, 11:54

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 25 Май 2017, 18:19

Здравейте,
Явно всичките тези проблеми, които са свързани с гастроинтестиналния тракт се дължат на приема на антибиотиците.
Получила се е дисбактериоза.
Препоръчвам Ви : продължете пробиотика, който е назначен от Вашия лекар. Давайте на детето Туя 30 сн - по 5 гран сутрин /за изчистване / и Гастрокинд - 3 пъти по 1 таблета за един месец.
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот tonison » 25 Май 2017, 20:49

Благодаря ви много за бързия отговор! Ще давам това, което сте ми написали и дано вече всичко е наред. Желая ви всичко най-добро!
tonison
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Май 2017, 11:54

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот senerosman » 31 Май 2017, 15:42

Здравейте.искам да попитам инфлуцид можели да се дава за подсилване на имунната система?в момента давам дентокинд можели заедно с нея и имунокинд да давам.детето е на 2г3мес.благодаря
senerosman
 
Мнения: 8
Регистриран на: 05 Ное 2016, 15:53

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 04 Юни 2017, 06:47

Здравейте,
Да, може да давате по 1 таблета на ден Инфлуцид за да предпазите детето от актуалните летни вируси.
Добавете и пробиотик.
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Vali » 21 Юни 2017, 09:46

Здравейте д-р Янакиев!
Синът ми е на 7,5 години с диагноза серозен отит. Няма болки в ушите, но слуха е намален доста.
През 2016 г. отстранихме трета сливица с надеждата, че може да се оправи, но уви. В началото на 2017 г. му направиха парацентеза. В началото беше добре, но 2-3 месеца след това пак се намали слуха.
Тъй като има алергия към плесени един от лекуващите лекари каза, че най-вероятно те са причина и за отита.
От края на април сме на лечение с Nasonex, Allergodil и Zyrtec по схема.
Така също около 2 месеца му давах Лимфомиозот и надуваше назални балони.
В момента отново се оплаква, че не чува добре.
Бихте ли ми препоръчали някакво хомеопатично лечение?
Благодаря предварително!
Vali
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Юни 2017, 09:10

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот egeninska » 23 Юни 2017, 16:53

Здравейте, д-р Янакиев.
Имам дъщеря на 2 г. и 6 месеца. февруари тази година изкарахме вирус от детската градина, който се усложни в пневмония. Направихме и алергична реакция, която не се разбра дали е от антибиотиците в болницата или вентолина и бяхме 7 дни на Урбазон. От това боледуване почти постоянно сме с хрема. Секретите варират от бистри до зелени. Водих я на специалист УНГ и се лекувахме с Ciloxan, Xyzal, Prospan , Калциев глюконат и Цинабсин. Изследван гърлен и носен секрет - чист. Овладяхме положението със секрета и спряхме кашлицата, но детето започна да спи с отворена уста и да похърква понякога от уголемена трета сливица. Сутрин има много лош дъх в устата и езика е бял, леко обложен. В момента пием Imunotrofina, коризалия и инфлуцид.
Може ли да и давам още нещо и какво бихте препоръчали вие в случая?
Детето е високо 92 см. и тежи 12,5 кг. Не скърца със зъби, любимата и поза за спане е по корем. Поти се доста докато спи. Имаше доста дълго колики и е с установена някаква степен на лактозна непоносимост. не е от буйните деца, когато й вземат играчката, започва да плаче. Не се сприятелява лесно и не играе със всички деца. Когато иска нещо започва да плаче, да стиска юмруци и да се тресе, да хвърля разни неща. Голям инат е.
Благодаря предварително !
egeninska
 
Мнения: 7
Регистриран на: 23 Юни 2017, 16:20

ПредишнаСледваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта