Хомеопатия за деца

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 26 Апр 2016, 11:00

Тук можете да задавате въпроси свързани с хомеопатия

На вашите въпроси ще отговаря д-р Марио Янакиев специалист по педиатрия и хомеопатия


Повече информация за д-р Марио Янакиев можете да намерите в справочник Фрамар

"ОТ НУЛА " д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот Нели93 » 26 Апр 2016, 16:01

Здравейте д-р Янакиев,
Бебето ми навършва скоро 2 месеца , но има от 3 дни хрема а от днес започна да покашля.
Лекарят ми изписа лечение.
Въпросът мие – ще може ли да го ваксинираме?
Нели93
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Апр 2016, 15:26

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 26 Апр 2016, 20:37

Здравейте Нели,
Продължете терапията ,която Ви е изписал Вашият лекар.
Имунизации се правят в пълно здраве – БЕЗ ТЕМПЕРАТУРА , КАШЛИЦА, И ОБИЛНА ХРЕМА. За повръщане и диария да не говорим.
След оздравяването трябва да минат поне 7 дни за да може Вашият лекар да постави ваксините.
Що се отнася до имунизациите – във втория месец по имунизационния календар се правят 2 ваксини – шествалентната Хексацим и противопневмококовата Синфлорикс.
Горещо препоръчвам да помолите Вашия лекар да не ги поставя едновременно –а на интервал от 1 седмица.
Моите мотиви са – да се намали болката при ваксинирането и ако имаме повишение на температура , то да знаем от коя точно ваксина е.
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 27 Апр 2016, 07:12

Кога се включва жълтъкът за първи път и по колко яйца е безопасно да консумира детето за деня ?

Яйченият жълтък е ценен хранителен продукт, който съдържа изключително важни и биологично активни съставки, като незаменими мастни киселини, много витамини – предимно мастноразтворими и микроелементи.
Бебето консумира за първи път жълтъка през 6 ия месец.
Трябва да използвате само пресни яйца с доказан произход. Колкото е по–малък въздушният мехур в долната част на яйцето, толкова е по–прясно. Консумира се още в деня на закупуването. Хубаво трябва да се почисти черупката, защото по–голяма част от болестите се предават от нея.
Вари се 15–20 минути. Половината от жълтъка се стрива фино в зеленчуковото пюре. Дава се два пъти седмично – например вторник и петък.
Досега аз не съм срещнал алергии и непоносимости към него. Въпреки всичко, ако се появи някакъв обрив, спрете предлагането на жълтъка и се обадете на своя лекар.

За по-големите деца смятам ,че оптималното количество на консумация на яйца е 2 на ден.
Внимавайте с тяхното качество.
Не ги давайте на децата ако :
---имат странна миризма.
---пропукани са .
---не е ясно колко време са били на стайна температура. /оптималната за тяхното съхранение е 2 до 8 градуса./
---ако при обелване боята е проникнала обилно по белтъка.
Откъс от книгата „От Нула“
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот mexx » 27 Апр 2016, 09:41

Здравейте, доктор Янакиев!
Моля за вашата помощ :)
Сина ми е на 2г.9м, диагностициран от специалист УНГ с възпалена трета сливица. Симптомите му са постоянна хрема, подути и зачервени сливици, уголемена трета сливица, като самата тя запушва евстахиевите тръби и доведе до намаляване на слуха. Също така стои с отворена уста, диша тежко, предимно през устата, хърка по време на сън.
Много често при възпаление на третата сливица, сливиците му имат бяло-жълти налепи, които не са гнойни, а също са съпроводени със лош дъх. При взети натривки бактерия не беше изолирана, а налепите са на лице, стоят повече от 2 седмици, потъмняват в жълто и изчезват. Никой от тримата лекари, които го преглеждат (личен лекар, педиатър и УНГ), не установи какви са.
В момента е на лечение с Лимфомиозот, Кларитин и Кетотифен за 30 дни, преди 2 месеца мина същото лечение с продължителност на приема на трите лекарства 3 месеца. Също така има изписан Тонзилотрен.
От около година контролирам задната хремата да не създаде проблем с Шуслерови соли за сега предимно успешно. Не можах да намеря комбинация, която да влияе пряко на третата сливица, за това лекувам симптомите, най-вече хремата.
От една седмица започнах други две хомеопатични лекарства- КАЛКАРЕА ФОСФОРИКА 15 СН и АГРАФИС НУТАНС 5 СН. Спрях изцяло Шуслеровите соли. Резултат има, доста по-бързо минаха симптомите.
Въпросите ми са следните: намирате ли лечението за адекватно и колко време трябва да продължи лечението с последните започнати хомеопатични средства?
Забравих да напиша, че не е преглеждан от лекар хомеопат.
Сърдечно благодаря предварително :)
mexx
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Апр 2016, 08:58

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 27 Апр 2016, 18:07

Здравейте mexx,
Първо искам да Ви благодаря за изключително прецизното описание на страданието на вашето дете. Вярвам ,че искате най-доброто както за профилактика , така и за лечение.
Уголемената трета сливица/аденоидит/ е много често срещана патология при децата от 1 до 7 годишна възраст.
Не се притеснявайте , че Вашите лекари не са изолирали бактериите ,които са причинили възпалението. Ние лекарите знаем ,че „обичайно заподозрените“ са 3 – Хемофилус, Стрептококус и Мораксела. Тяхното доказване има значение за предписване на съответния антибиотик, а не за създаване на профилактична схема.
Смятам ,че още е рано за оперативното премахване на третата сливица.
Много добре сте се насочили към препарата Аграфис.
За да допълня схемата , ние хомеопатите се интересуваме от типа дете. Защото не е едно и също да лекуваме аденоидита на едно слабичко , кротко и притеснително пациентче или напротив – хиперактивно с алергични прояви т.нат.
За целта ми отговорете :
---колко тежи и колко е високо
---има ли алергични прояви
---любима поза за спане
---има ли скърцане със зъли
---характерни изпотявания
---характерови прояви
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот mexx » 27 Апр 2016, 23:02

Dr Mario Yanakiev написа:Здравейте mexx,
....
За целта ми отговорете :
---колко тежи и колко е високо
---има ли алергични прояви
---любима поза за спане
---има ли скърцане със зъли
---характерни изпотявания
---характерови прояви


Аз Ви благодаря за компетентния и бърз отговор, доктор Янакиев!
Всъщност съм се изразила неправилно и искам да уточна, при бактериалните изследвания са изолирани две от споменатите от Вас бактерии (Мораксела и Стрептококус), но в умерено количество. Според лекарите е нормално за дете, посещаващо детска градина.
Може да прозвучи хвалебствено, но ще направя обективно описание на детето ми. :)
Той е контактно, будно и умно дете с напреднало за възрастта си развитие. Любопитен и упорит е.
Конкретно по вашите въпроси:
- тежи 13кг., висок е 95см. Сравнително слаб е.
- алергични реакции- има атопичен дерматит, овладян и с липса на обриви и сържежи от около година. По времето на обострен дерматит е мазан няколкократно с кортикостероидни кремове. Също така има алергии към храни, неустановени все още от мен. Обрива се изразява в ситни пъпки, образуващи зачервени петна около устата, които се появяват след хранене и изчезват до 30-60 мин. след появяването им. Последно се обрина от чесън.
- любимата поза за спане е по гръб, с вдигнати ръце.
- скърцане със зъби- не, никога.
- изпотява се много рядко, предимно на слепоочията и главата.
- характерови прояви- не е от децата, които се тръшкат, пищят или налагат мнение на всяка цена. В определени ситуации трудно отстъпва, иска нещата да стават по неговия начин, но с подход и компромиси, постигаме баланс. Иска да играе с всички чужди играчки, но трудно и с уговорки дава своите. Мисля, че е нормално за възрастта му.
Бях изчерпателна, дано не е било прекалено.
Отново благодаря за вниманието :)
mexx
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Апр 2016, 08:58

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот mexx » 27 Апр 2016, 23:35

Извинявам се за този, втори коментар, но не успях да редактирам горния.
Не знам дали е от значение, но исках да добавя, че при детето има почерняване на зъбния емайл. Минали сме преглед при стоматолог, според нея се дължи на киселенността на слюнката и няма как да се контролира.
Лека вечер :)
mexx
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Апр 2016, 08:58

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот DrMarioYanakiev » 28 Апр 2016, 06:30

Здравейте mexx,
И така - предлагам Ви следната хомеопатична схема , която ще се приема 2 месеца. След нея следва почивка. Използвайте лятото за да отделите 10 дни на море и 10 дни на планина . Защо ли? Защото детето Ви ще порасне и физически ще укрепне и през есента ще е по-добре. През септември ще продължим терапията.
Прецизирайте посещенията в детската градина. Когато се разболее го спирайте и поне 10 дни след това не го пускайте. Вариантът да ходи на градина само до обяд е много удачен с оглед да се намалят атаките от инфекции, които гъмжат в градината. Всяко трето дете в групата му кашля , и естествено майките казват , че кашлицата е ....алергична. Но това не истина.
Хомеопатичните препарати се приемат на гладно ,като децата ги смучат или хрускат - те ги обичат. Може да ги разтваряте във вода. Схемата не се спира ако се разболее детето и се налага да се приемат други лекарства.
И така :
--- сутрин Аграфис 5 сн - 5 гран.
---вечер Силицея 30 сн - 5 гран.
---два пъти месечно - на 1 во и 15 о число - Туберкулинум 15 сн по 5 гран.
Ако детето го заболи ухото - препарата Хепар суфур е фаворит за възпалението на Евстахиевата тръба.
Когато имате продължителни и неспирни гнойни секреции по задната част на гърлото , то препоръчвам Калиум сулфурикум.
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Хомеопатия за деца

Мнениеот mexx » 28 Апр 2016, 11:05

Много Благодаря за изчерпателните, професионални и бързи отговори. Започвам да следвам Вашата схема, вярвам че състоянието на детето ще се подобри.

Желая Ви още много професионални успехи!

До нови срещи :)
mexx
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Апр 2016, 08:58

Следваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта