Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Лайт » 06 Фев 2016, 13:01

Здравейте ! Детето ми на 6 г. изкара Варицела, в следствие на пъпка избила във вътрешната част на долния клепач,получи зачервяване на клепача от вътре на бялото на окото в близост до клепача и секреция, сутрин се събуждаше със секрет по миглите като сополки.Едната сутрин даже окото не се отвори веднага, малко се бяха слепили клепачите.Почнахме с лайка промивки за около 4- 5- дни имаше ефект и почти се беше оправило, секрета сутрин спря и бялото на окото се поизбистри. Спрях промивките и на другия ден беше пак така, зачервено и със секрет по миглите сутринта. Почнахме капки Тобрин, 7 дни, оправи се.Сега след 5 дни от как ги спряхме и сутрин пак е леко позачервено вътре бялото и самия клепач от вътре, секрет сега няма, но като се събуди само това оченце сълзи ( другото не ), сълзи известно време след събуждане и после спира.
Какво мога да направя ? Нормално ли е, и дали трябва да се обърна към офталмолог, ако се влоши и пак почне секрет ?
Лайт
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Фев 2016, 12:37

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот viliboeva » 11 Фев 2016, 10:11

Здравейте! Имам бебе на 1м. и 19 дни. В момента бебето приема биогая 5 к. сутрин, абоколикен по 5 капки на всяко хранене и Вигантол по 2 капки. Може ли да му давам биозин кидс или ще ми препоръчате друг имуностимулатор. Предварително благодаря. Бебето е на изкуствено хранена с НАН 1 комфорт.
viliboeva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Фев 2016, 14:08

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот monika_sieonova » 07 Мар 2016, 13:16

Здравейте,
Моля дса ми препоръчате имуностимулант, или какво изобщо да давам на дете, което сега е с бронхит , а преди 5 месеца бяхме с вирусна плевмония.
Благодаря предварително.
monika_sieonova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Мар 2016, 13:07

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Сем..Драганови » 18 Мар 2016, 18:27

Здравейте!На детето хемоглобина е 100 на годинка.Докторката изписа уелкид ако има съмнения за анемия не е ли по добре да взема сиропа Герисан или друг продукт.При положение че детето не боледува често.
Сем..Драганови
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Мар 2016, 18:19

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот esika » 20 Мар 2016, 13:18

Здравейте,
Момчето ми е на 15 годни.От три години подържа субфебрилна температура – 36.09 - 37.2. обикновено започваме да я мерим след леко зачервено гърло и лечение с антибиотик.По време на лечението спада,но след това пак се връща. Отпаднал е,няма сили за нищо,изгуби апетит.От миналото лято до сега отслабна с 10 килограма.
Преди седмица направихме пълна кръвна картина,урина,биохимия, манту,снимка бял дроб- всичко е в норма.Левкоцитите му са 8,30, хемоглубина 151.
Не го боли нищо,много рядко има главоболие, изхожда се нормално, само е отпаднал и няма сили.
Преди три години правихме чернобробни изследвания-бяха в норма,както и консултация с неврохирург в София. Посъветваха ни да спрем да мерим температурата и така направихме. Изписаха му ImmunoMix и като че ли проблемите отшумяха до зимата,когато пак зачерви гърлото и пак започна температурата.
Личната му лекарка,казва че му няма нищо.Изписа ни Изопринозин и Цетебе и от днес започваме лечение,изчакахме резултата от манту,който направихме по моя преценка.
Разтревожена съм и не знам какво да предприема,към какъв лекар да се обърна и какви изследвания още да направим?Усещам,че температурата го измъчва и смятам,че има някаква причина да я подържа.
Не си спомням точно,но възможно е оплакванията да са започнали след
Реимунизацията против тетанус и дифтерия,която се прави на 12 години.След нея започнаха оплакванията,отпадналост и температурата.
esika
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Мар 2016, 10:09

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот ibrahim.segmenov » 22 Мар 2016, 13:04

Здравейте имам едно запитване дъщеря ми е на 4 год.и от 1 год.ми први по 2 3 инфекции ларингит,и инфекции на пикочните пътища.А до преди това не знаехме доктор както се казва .Ходихме при лекар направих изследвания и каза че малко анемична,какво искаше да каже с това малко не знам ми изписа биозин кидс по 5мл.на ден.Ако може съвет от вас Благодаря.Ако трябва ще предоставя и изследванията.
ibrahim.segmenov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Мар 2016, 13:00

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Вили.Тонева » 28 Юни 2016, 16:57

Д-р Галина Кисьова бихте ли ми казали дали може да се дава Имуноксин тинктура ( http://apteka.framar.bg/30052472/%D0%B8 ... 0%BC%D0%BB ) на 4 годишно дете,тъй като от малка има малко подути лимфни възли , кистичка на глезена (личния й лекар ни каза ,че няма за какво да се притесняваме) и често боледува от ангини ?
Вили.Тонева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Юни 2016, 16:49

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Ина.Искренова » 02 Юли 2016, 10:54

Здравейте, извинете ме ако въпроса ми е не за тази тема,но съм сериозно притеснена . Баба съм на момиченце което ще направи 2 месеца на 5 юли.Снаха ми се промени след раждането и комуникацията с нея ми е трудна ,почти невъзможна. Категорично отказва да обменяме опит и съвети. С майка и обсебиха детето и грижите които полагат ,в началото мислех за безобидни,сега ме притесняват много. И така :
Нашето бебе не се къпе ,абсурд е да му се мие главичката (според снахата ..докато не му се затвори фонтанелата.А това според нея щяло да стане към 7 месец)
Маже се обилно с детски масла,по няколко пъти на ден ,дори и в тези горещини.
Почиства се само с мокри кърпи,ако се е наакало памперса се сменя,само ако е дошло времето на третия час от предишния?!Винаги се включва печка !
Ушичките не се почистават,очичките не се забърсват ,косичката не се реши,не му се прави гимнастика,и едва от вчера му облече дрешки които да са според сезона, в количката е завито винаги със зимно юрганче ,плюс калъфа за студ,дъжд и мъгла .Детето вече е постоянно неспокойно,плаче и се мята,спи и се събужда с рев.Коликите по преминаха,храни се добре,повръща в рамките на нормалното.
Роди се здраво и без проблеми,но горе описаното от мен направо ме съсипва. Не съм тук да ми оправите отношенията, според статуса ми на запазена марка "свекърва" някой ще ме посъветват да не се бъркам,това и правя.Но виждам че моето "не бъркане" е в ущърб за детето, виждам че така не се полагат грижи за бебе. Но пък цялата къща,количка,кошче,ръчички са обвързани с червени конци, разни води от баячи и врачки,постоянно се палят кибритени клечки и още и още. Моля Ви за помощ и съвет,как да помогна на внучката си,тя не заслужава това? Аз съм детегледачка,отгледала съм едно момиченце от 1 месец до 3 години,две близначета от 15 дни до 2 години,от 1 седмица се грижа за момиченце на 3 месеца.Тези деца са на богати и известни хора, те всичките КЪПЯТ децата си . Ако поста ми е отегчителен и не на място,изтрийте го....но ми е много мъчно за моето момиченце.
Ина.Искренова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Юли 2016, 10:17

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Eftimova » 16 Авг 2016, 14:02

Здравейте,
Моля за съвет . Искам да подсиля имунната система на дъщеря ми която е на възраст 2 години и 4 месеца. Насочила съм се към Ехинацея на капки ChildLife, с натурален портокалов вкус за деца над 6 месеца. Добро ли е, има ли нежелани странични реакции или Вие бихте ли ми препоръчали нещо друго?
Благодаря Ви предварително.
Eftimova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Авг 2016, 12:04

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 28 Авг 2016, 18:56

monika_sieonova написа:Здравейте,
Моля дса ми препоръчате имуностимулант, или какво изобщо да давам на дете, което сега е с бронхит , а преди 5 месеца бяхме с вирусна плевмония.
Благодаря предварително.


Здравейте,
може да давате бронховаксом по схема.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта