Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с физиотерапия, рехабилитация и възстановителни процедури, да споделяте мнение и да получите съвет.

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот Maria Georgieva » 22 Мар 2016, 00:08

Благодаря много за отговора, д-р Георгиев!
Образуванието не е много голямо, но понякога ме наболява, както и долната част на палеца, която е най-близо до него. Но се надявам нещата наистина да отминат, както и болката от физиотерапията.

Поздрави,
Мария
Maria Georgieva
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Мар 2016, 22:46

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот Plamen Georgiev » 22 Мар 2016, 09:47

Здравейте!

Нормално е в началото да имате болка и дискомфорт в областта, но със времето тези неща ще отшумят. Физиотерапията ще помогне за това. Задължително правете процедурите с ултразвук.

Поздрави!
Plamen Georgiev
 
Мнения: 180
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 07:51

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот Maria Georgieva » 24 Мар 2016, 00:33

Надявам се да отшумят. Курсът физиотерапия приключи, така че нямам повече процедури за правене. Но в крайна сметка това топче си остана и може би ще е така винаги. Да не говорим, че никой не ми каза със сигурност какво е, а може и да е нещо съвсем друго, което няма как да установят. Все още имам и болката от силния ток. Като цяло - все проблеми, а уж лекарите имат призвание да помагат.
Maria Georgieva
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Мар 2016, 22:46

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот Plamen Georgiev » 31 Мар 2016, 09:08

Здравейте!

Това, което наричате "топче" не е нещо, за което трябва да се притеснявате. Много често след травми се образуват различни съединително-тъканни разраствания, които обаче са ограничени и не е нужно да премахват, освен ако не пречат значително на движението. Щом Ви е прегледал лекар, той е преценил, че това е следствие на травмата и не е повод за притеснение.

Физиотерапията понякога може да причини дискомфорт или обостряне на симптомите. Това е нормално за периода, в който се правят процедурите. Силният ток е провокирал дразнене по хода на нерва, което обаче с времето ще отшуми и не може да причини увреждания. Дори да се получил пик на тока, това е било само за момент и не е опасно.

Повече за процедурите, които са Ви правили може да прочете в рубриката "Апаратна физиотерапия"

Понякога дори при правилно лечение и подбрани средства могат да се получат някои странични ефекти. Надявам се бързо нещата да отшумят, да се възстановите напълно и да забравите за неприятните моменти.

Поздрави от екипа на "Фрамар"!
Plamen Georgiev
 
Мнения: 180
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 07:51

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот Maria Georgieva » 04 Апр 2016, 23:41

Здравейте!

Много Ви благодаря за изчерпателния отговор!


Поздрави,
Мария
Maria Georgieva
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Мар 2016, 22:46

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот Снежана.Василева » 03 Май 2016, 10:29

След закупуване на кинезиолентата кой може да я постави
Снежана.Василева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Май 2016, 10:26

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот Plamen Georgiev » 03 Май 2016, 14:45

Здравейте!

Най-добре е кинезио лентата да я постави сертифициран кинезитерапвет, но може и друг специалист преминал курс по кинезиотейпинг.

Ако решите да си я слагате вие, просто може да получите желания ефект, но няма да ви навреди. Просто има специфични неща в поставянето, които ако не сте си поставяли лента няма как да знаете.

Повече за кинезиологичните ленти и тяхното приложение може да прочетете в нашата статия "кинезиотейпинг"

Поздрави!
Plamen Georgiev
 
Мнения: 180
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 07:51

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот larisa.doncheva » 04 Май 2016, 14:00

Здравейте.От една година имам ужасна болка в свивката на десния крак отпред и тазобедрената ми става прищраква и се трие сякаш на сухо.Преди година й правих снимка и ортопед в Бургас каза, че ставата е перфектна,а тази болка била от защипване на мускул при активни спортисти от пренапрягане.Би ми една инжекция умрях от болка една седмица и нищо.Лекарите-рентгенолози пък констатираха,че че вероятно се касае за коксартроза на двете стави с по-засилена на дясната и находки на спина бифида.Личния лекар предполага че имам радикулопатия и ме изпрати на невролог,тя констатира ,че не съм за нея пусна ми снимка на поясните прешлени за да се види дали е от там проблема.На резултатите пише остеохондроза на L1 и L2 ,засилена поясна лордоза.Преди 12 години имам претърпяна катастрофа с фрактура на L1 TX 4 TX 10.Носих 1 година пластмасов корсет ,малко рехабилитация и дотам.Всичките тези години бях почти без болки.Но този крак ми заклещва и не мога да го освободя за да стъпя в продължение на 10 -15 минути и болката е непоносима.Посъветвайте ме на какъв лекар да ходя ,защото досега всеки различно ми казва.Удачно ли е да нося някакъв ортопедичен корсет или колан ,не отслабват ли мускулите с тях.
larisa.doncheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Май 2016, 13:43

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот Plamen Georgiev » 05 Май 2016, 09:36

Здравейте!

Проблемът вероятно е комплексен, но не мога да Ви кажа защо лекарите нямат едиинна диагноза. Това, което Ви е обяснил ортопеда вероятно е било, че прищракването е често срещано при спортисти и танцьори и е свързано с пренапрежение на мускулите около тазобедрената става. Остава въпросът обаче за болката и блокирането на ставата.

При положение, че рентгеновите снимки показват някакви изменения и на тазобедрената става и на прешлените, е твърде възможно да има развитие на коксартроза, но в същото време да има мускулен дисбаланс на мускулите около ставата и проблем с кръста, свързан със старата травма.

Според мен трябва да искате второ мнение от ортопед за коксартрозата и да се насочите към кинезитерапевт за рехабилитационни упражнения и физотерапия.

В домашни условия може да опитате да правите тези упражнения:

Упражнения за тазобедрените стави при болка и артрозни изменения

Упражнения за подобряване на ставната подвижност

Може да носите колан за кръста, но не постоянно, а само когато имате болки, за да не отслабват мускулите на кръста. Ако обаче проблемът е основно от тазобедрената става, това няма да има особен резултат.

Поздрави!
Plamen Georgiev
 
Мнения: 180
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 07:51

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот emoticon » 02 Юли 2016, 14:16

Здравейте. Наскоро при преглед при невролог откриха,че имам сколиоза. Дадоха мо рецепта за колан да нося, но болките в гърба и кръста не минават. На 29г. съм. Какво мога да направя за облекчение на болките за напред? Благодаря!
emoticon
 
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Юни 2016, 22:26

ПредишнаСледваща

Назад към Физиотерапия и рехабилитация

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта