Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот grigorova » 05 Ное 2016, 12:15

Благодаря Ви за съдействието ,д-р Тодева!Правилно ли съм Ви разбрала,че всъщност циркумцизиото е просто една чисто козметична операция и това дали кожичката е частично или напълно премахната има значение единствено относно естетичния вид на пениса?Функционално няма никакво значение дали главичката е напълно или частично оголена?Според мен ,когато главичката е напълно заголена пениса изглежда по-добре ,а и хигиената ще бъде по-добра отколкото главичката да бъде дори наполовина покрита.Може би имате в предвид факта ,че въпросната процедура има и етно-религиозен отенък и може да породи психологичен проблем у мъжа,но това не мисля да е проблем.Лекаря спомена и ,че често пъти при частичното се получава ново стесняване на отвора на кожичката ,там където е съединена и се налага нова процедура с пълно премахване.Така като тегля чертата мисля ,че пълното е по-практично?
grigorova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Окт 2016, 20:56

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Ное 2016, 10:26

grigorova написа:Благодаря Ви за съдействието ,д-р Тодева!Правилно ли съм Ви разбрала,че всъщност циркумцизиото е просто една чисто козметична операция и това дали кожичката е частично или напълно премахната има значение единствено относно естетичния вид на пениса?Функционално няма никакво значение дали главичката е напълно или частично оголена?Според мен ,когато главичката е напълно заголена пениса изглежда по-добре ,а и хигиената ще бъде по-добра отколкото главичката да бъде дори наполовина покрита.Може би имате в предвид факта ,че въпросната процедура има и етно-религиозен отенък и може да породи психологичен проблем у мъжа,но това не мисля да е проблем.Лекаря спомена и ,че често пъти при частичното се получава ново стесняване на отвора на кожичката ,там където е съединена и се налага нова процедура с пълно премахване.Така като тегля чертата мисля ,че пълното е по-практично?

Здравейте!

Не се притеснявайте! Доверете се на лекуващия лекар и ще стигнете до комфортно за вас решение!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Елина.Тодорова » 04 Яну 2017, 11:35

Добър ден, имам дъщеричка на 3 месеца и 23 дни. От около 2 месеца се появиха пъпчици по лицето,който се превърнаха в големи петна. Кожата е суха. След това започнаха да се появяват по цялото тяло. В момента има най-много на корема,бяха отделни петна,които вече се сливат. Има на шията,по краката,ръцете, от вътрешната част на коленете и лактите е доста по-червено. Мазахме с линола фет по препоръка на педиатъра. След това с биодерма. Сега по препоръка на дерматошог с Авен серията ксеракалм,но ефект няма. Моля за помощ.Благодаря.
Елина.Тодорова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Яну 2017, 11:28

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Яну 2017, 12:52

Елина.Тодорова написа:Добър ден, имам дъщеричка на 3 месеца и 23 дни. От около 2 месеца се появиха пъпчици по лицето,който се превърнаха в големи петна. Кожата е суха. След това започнаха да се появяват по цялото тяло. В момента има най-много на корема,бяха отделни петна,които вече се сливат. Има на шията,по краката,ръцете, от вътрешната част на коленете и лактите е доста по-червено. Мазахме с линола фет по препоръка на педиатъра. След това с биодерма. Сега по препоръка на дерматошог с Авен серията ксеракалм,но ефект няма. Моля за помощ.Благодаря.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки? Би могло да го направите и на е-мейла!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот filipova » 04 Яну 2017, 15:17

Здравейте! Имам следния проблем, дъщеря ми е на 7 г и преди няколко месеца и се появи бяло петънце около лакътя. Петното в последствие се увеличи, на другата ръка има съвсем малко почти незабележимо такова. Ходихме на лекар и ни изписаха Елидел крем за мазане. Не казаха комретна диагноза, но се опасявам за витилиго.Моля ви за мнение какво да правя и към кого да се обърнем за постсвяне на диагноза и последващо лечение, защото наистина съм много притеснена. Да допълня, че дъщеря ми има ридилен белег на единия крак, околко 3-4 см с тъмнокафяв цвят, който има черни косъмчета и два малки белега тип кафе с мляко. Прилагам снимка на петното на ръката, наистина не съм обърнала внимание кога порасна толкова, но може би се увеличи след прекараната преди месец гнойна ангина. Изписаха ни Аугоментин и Сумамед.Благодаря ви
Прикачени файлове
IMG_20170104_140943.jpg
IMG_20170104_140943.jpg (72.82 KiB) Прегледано 419 пъти
filipova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Яну 2017, 14:51

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Елина.Тодорова » 04 Яну 2017, 18:27

Dr Violina Todeva написа:
Елина.Тодорова написа:Добър ден, имам дъщеричка на 3 месеца и 23 дни. От около 2 месеца се появиха пъпчици по лицето,който се превърнаха в големи петна. Кожата е суха. След това започнаха да се появяват по цялото тяло. В момента има най-много на корема,бяха отделни петна,които вече се сливат. Има на шията,по краката,ръцете, от вътрешната част на коленете и лактите е доста по-червено. Мазахме с линола фет по препоръка на педиатъра. След това с биодерма. Сега по препоръка на дерматошог с Авен серията ксеракалм,но ефект няма. Моля за помощ.Благодаря.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки? Би могло да го направите и на е-мейла!

С уважение,
д-р Тодева
Прикачени файлове
image-0-02-05-31cdba9e1a29c63b0bc3361095c794c12bf1c68b019c26a9bfa64072fba0deaf-V.jpg
image-0-02-05-31cdba9e1a29c63b0bc3361095c794c12bf1c68b019c26a9bfa64072fba0deaf-V.jpg (93.17 KiB) Прегледано 410 пъти
Елина.Тодорова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Яну 2017, 11:28

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот zornica.kaloqnova » 11 Яну 2017, 11:15

Здравейте бебето ми е на 6 месеца водих я на дерматолог той каза че диагнозата е екзема себорея назначи ни лечение което бе с кортикостероиден крем повлия се докато го ползвахме след като го спряхме се появи отново водих я на вторичен преглед и каза да продължим още няколко дни с крема и каза че е хронично и ще го израсте.Моля помогнете с какво да я мажа за да не се влошава
zornica.kaloqnova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Яну 2017, 11:08

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Яну 2017, 11:42

filipova написа:Здравейте! Имам следния проблем, дъщеря ми е на 7 г и преди няколко месеца и се появи бяло петънце около лакътя. Петното в последствие се увеличи, на другата ръка има съвсем малко почти незабележимо такова. Ходихме на лекар и ни изписаха Елидел крем за мазане. Не казаха комретна диагноза, но се опасявам за витилиго.Моля ви за мнение какво да правя и към кого да се обърнем за постсвяне на диагноза и последващо лечение, защото наистина съм много притеснена. Да допълня, че дъщеря ми има ридилен белег на единия крак, околко 3-4 см с тъмнокафяв цвят, който има черни косъмчета и два малки белега тип кафе с мляко. Прилагам снимка на петното на ръката, наистина не съм обърнала внимание кога порасна толкова, но може би се увеличи след прекараната преди месец гнойна ангина. Изписаха ни Аугоментин и Сумамед.Благодаря ви

Здравейте!

Не мога да Ви отговоря категорично само от снимките! Направете консултация отново и споделете притесненията си с дерматолога. Ако се касае наистина за витилиго е добре да се пуснат изследвания на щитовидната жлеза и за анемия!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Яну 2017, 11:44

zornica.kaloqnova написа:Здравейте бебето ми е на 6 месеца водих я на дерматолог той каза че диагнозата е екзема себорея назначи ни лечение което бе с кортикостероиден крем повлия се докато го ползвахме след като го спряхме се появи отново водих я на вторичен преглед и каза да продължим още няколко дни с крема и каза че е хронично и ще го израсте.Моля помогнете с какво да я мажа за да не се влошава

Здравейте!

Само от описанието ви не мога да се ориентирам и да дам категоричен отговор!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Яну 2017, 11:56

Елина.Тодорова написа:
Dr Violina Todeva написа:
Елина.Тодорова написа:Добър ден, имам дъщеричка на 3 месеца и 23 дни. От около 2 месеца се появиха пъпчици по лицето,който се превърнаха в големи петна. Кожата е суха. След това започнаха да се появяват по цялото тяло. В момента има най-много на корема,бяха отделни петна,които вече се сливат. Има на шията,по краката,ръцете, от вътрешната част на коленете и лактите е доста по-червено. Мазахме с линола фет по препоръка на педиатъра. След това с биодерма. Сега по препоръка на дерматошог с Авен серията ксеракалм,но ефект няма. Моля за помощ.Благодаря.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки? Би могло да го направите и на е-мейла!

С уважение,
д-р Тодева

Здравейте!

Видях приложената снимка, която сте приложила! Съветвам Ви да прилагате екзомега балсам 3-4 пъти на ден, но трябва да е точно балсама от серията! Искам да Ви попитам с какво измивате тялото и колко често?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта