Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот krasimira.dimitrova » 26 Сеп 2016, 15:16

Добър ден искам да попитам как мога да задам въпрос към специалист невролог
krasimira.dimitrova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Сеп 2016, 14:57

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот krasimira.dimitrova » 26 Сеп 2016, 15:30

Благодаря въпроса ми е следният имам проблеми при спане будя се и осъзнавам че съм спряла да дишам сякаш някои ми е изкарал въздуха с топка.Така е от няколко години случва ми се понякога веднъж в месеца но има и месеци в които ми се е случвало и по 7-8 пъти.Ходила съм на лекари ендокринолог,кардиолог,белодробен,невролог гинеколог и всички казват че съм здрава и ми няма нищо правени са ми изследвания всичко е в норма скенер на глава и там е ок накрая ме пратиха на психиатър изписаха ми Золофт но нещата не се променят тези ,,кризи,,ако мога така да ги нарека си остават.Какво да правя
krasimira.dimitrova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Сеп 2016, 14:57

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Василева 12345 » 28 Сеп 2016, 13:48

Здравейте, след открита преди месец флеботромбоза и лечение със Синтром се появи силно главоболие. Някои лекари препоръчват изследване скенер с контраст други изследване с цветен доплер сонография. Двете изследвания еднаква информация ли носят и кое е по подходящото в случая. Предварително Ви Благодаря
Василева 12345
 
Мнения: 19
Регистриран на: 29 Авг 2016, 21:13

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 29 Сеп 2016, 12:48

krasimira.dimitrova написа:Благодаря въпроса ми е следният имам проблеми при спане будя се и осъзнавам че съм спряла да дишам сякаш някои ми е изкарал въздуха с топка.Така е от няколко години случва ми се понякога веднъж в месеца но има и месеци в които ми се е случвало и по 7-8 пъти.Ходила съм на лекари ендокринолог,кардиолог,белодробен,невролог гинеколог и всички казват че съм здрава и ми няма нищо правени са ми изследвания всичко е в норма скенер на глава и там е ок накрая ме пратиха на психиатър изписаха ми Золофт но нещата не се променят тези ,,кризи,,ако мога така да ги нарека си остават.Какво да правя



Здравейте,

Уместно е състоянието и резултата от лечението да обсъдите с лекуващия Ви психиатър. В допълнение е уместно да се мисли за състоянието сънна апнея - спиране на дишането по време на сън, съпроводене с хъркане. Може да се проведе изследване за сънна апнея в клиничен център за сънна апнея. Такива има в неврологичните клиники на "Александровска болница" и "Царица Йоанна - ИСУЛ" - София.

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 29 Сеп 2016, 12:50

Василева 12345 написа:Здравейте, след открита преди месец флеботромбоза и лечение със Синтром се появи силно главоболие. Някои лекари препоръчват изследване скенер с контраст други изследване с цветен доплер сонография. Двете изследвания еднаква информация ли носят и кое е по подходящото в случая. Предварително Ви Благодаря


Здравейте,

Двете изследвания носят различна информационна стойност и резултатите от тях се допълват в диагностичния процес. Могат да бъдат проведени и двете или някое от тях, като това решение се взема от специалист спрямо вашето клинично състояние.

Успех,

Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот iva.radeva » 03 Окт 2016, 14:07

Здравейте имам въпрос. От 15 години страдам от главоболие пулсиращо силно навсякъде ме боли главата чак ми си повдига вие ми се свят шумят ми ушите. имам страхова невроза плюс хипохондрия. ходила дъм на много изследвания всичко е наред. преди около 1 седмица ми правиха ЕЕG казаха ми че съм имала невроза. въпроса ми е ако имам запушени съдове или тумор ще покаже ли на това изследване. Благодаря ви предварително!
iva.radeva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Окт 2016, 13:52

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 04 Окт 2016, 12:45

iva.radeva написа:Здравейте имам въпрос. От 15 години страдам от главоболие пулсиращо силно навсякъде ме боли главата чак ми си повдига вие ми се свят шумят ми ушите. имам страхова невроза плюс хипохондрия. ходила дъм на много изследвания всичко е наред. преди около 1 седмица ми правиха ЕЕG казаха ми че съм имала невроза. въпроса ми е ако имам запушени съдове или тумор ще покаже ли на това изследване. Благодаря ви предварително!



Здравейте !

При всички споменати състояния и оплаквания, във Вашия случай е уместно лечението на състоянието Ви да се проведе съвместно от невролог и психиатър. EEG изследването е специфично, високоспециализирано изследване и щом Вашият невролог е преценил това, значи е уместно Във вашия случай. Още повече, че колегата Ви е прегледал и Ви познава състоянието в детайли.

Успех,

Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот s_ivelina » 25 Окт 2016, 13:05

Здравейте,д-р Савов!
Майка ми има ошипяване на врата и получава замайване,пие Кавинтон и Вестибо 24мг,има ли лечение за шиповете и какво е то.Благодаря.Кой може да ни помогне.
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот s_ivelina » 26 Окт 2016, 13:48

Здравейте отново!
Майка ми преди 1г получи инсулт на малкия мозък.лявата ръка и крак й бяха леко сдървени,но в момента е на крака.Ходим редовно на консултации при нейната Невроложка и тя я гледаше последно на Доплер и й каза,че има ошипяване ,шипове на гушата до рамената,целия врат и затова тя трудно извърта глава настрани,като сдървена е..каза ни,че лек няма за шиповете ,но искам и друго мнение по въпроса..пие също така и Гинко билоба за памета,понеже започна от време на време да забравя.късно се сеща..но се сеща..че е забравила това и онова,,подире ни казва..
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот s_ivelina » 26 Окт 2016, 13:51

s_ivelina написа:
s_ivelina написа:Здравейте,д-р Савов!
Майка ми има ошипяване на врата и получава замайване,пие Кавинтон и Вестибо 24мг,има ли лечение за шиповете и какво е то.Благодаря.Кой може да ни помогне.



Здравейте отново!
Майка ми преди 1г получи инсулт на малкия мозък.лявата ръка и крак й бяха леко сдървени,но в момента е на крака.Ходим редовно на консултации при нейната Невроложка и тя я гледаше последно на Доплер и й каза,че има ошипяване ,шипове на гушата до рамената,целия врат и затова тя трудно извърта глава настрани,като сдървена е..каза ни,че лек няма за шиповете ,но искам и друго мнение по въпроса..пие също така и Гинко билоба за памета,понеже започна от време на време да забравя.късно се сеща..но се сеща..че е забравила това и онова,,подире ни казва..
Забравих да допълня,че от скоро почна пак с Кавинтон и ни каза,че с него се чувства по добре,спокойно завърта глава наляво и надясно..
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron