Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 11 Мар 2017, 16:23

biser.bonchevski написа:Здравейте и благодаря за отговора д-р Савов. Лекуващия невролог каза че е в състояние майка ми да бъде транспортирана с линейка и в момента сме във военния санаториум в Банкя по направление 7. Сериозно се занимават с нея рехабилитаторите, с крака почти всички движения си ги изпълнява почти на 100% но само в легнало положение и рахабилитаторката е доволна много има и лек напредък и с ръката. При изправяне на крака обаче нещата са зле, не смее да се застои, не смее да си изпъне засегнатоя крак и да го заключи, а за стъпки изобщо не смее да започне, вече за четвърти път я изправя рехабилитаторката и имам усещане за големи трудности. Дали ще успеем да преодолеем тези страхове? И някакви проблеми с ориентацита й за местоположението и, обясняваме и, че сме в Банкя, а и тя видя като пристигнахме и разбра тогава къдепристигнахме, сега доста често казва, че сме си в Троян или на село, тези отклонения дали ще отшумят с времето. Лечението продължаваме с тробекс, ноотропил и сомазина-сироп.



Здравейте,

Възстановяването след мозъчен инсулт е бавен и продължителен процес. Степента на възстановяване зависи от обширността на инсулта и състоянието на останалите мозъчни съдове и на организма като цяло. Дали и колко ще се възстанови е индивидуално и никой не може да ви даде отговор. Такъв би бил спекулация. Продължавайте с рехабилитацията и редовния прием на медикаменти. Това е и правилното поведение. Необходимо е търпени и постоянство !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Vasila » 29 Мар 2017, 11:32

Здравейте, д-р Савов,високо оценявам възможността да се консултирам онлайн със специалист! Моля Ви за мнение по следния въпрос, ако е възможно, разбира се! Преди 5 години майка ми (сега 78, тогава 73) имаше няколко преходни прединсултни прояви, за което се лекува в болница. След това продължи да пие по предписание Кавинтон, подходящи хранителни добавки и други неща, които вече не си спомням. През всички тези години тя си е добре, не е имала същите оплаквания и не сме правили нови консултации. Аз обаче продължих да й давам през зимата Кавинтон - по 2 табл. на ден, а на пролет й го спирам. Реших, че това е добре за оптимално поддържане през зимата на кръвоносните съдове, тъй като, както знаем, се свиват от студа. Вероятно все пак съм се консултирала с някого, но съм забравила с точност. Въпросът ми е, правилно ли постъпвам, да практикувам ли по същия начин занапред (от октомври до март - Кавинтон, а в останалите месеци без него) и проблем ли е спирането на медикамента изведнъж през пролетта? Благодаря!
Vasila
 
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Мар 2017, 11:10

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот flip937 » 17 Апр 2017, 17:23

Здравейте,
от 2 месеца имам главоболие от темето до очите.На 17 години съм.Болката е най-вече при движение-размазва ми се зрението,получавам световъртеж,пречат ми силни звукове и светлината от компютъра.
При тренировка получавам конвулсии и имам чусвството че и леко тръскане на главата ми пречи.Почти спрях да излизам и да тренирам за да намалее главоболието.Не помагат лекарства като Парацетамол,Нурофен,Дорета.
flip937
 
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Апр 2017, 17:17

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 17 Апр 2017, 22:27

Vasila написа:Здравейте, д-р Савов,високо оценявам възможността да се консултирам онлайн със специалист! Моля Ви за мнение по следния въпрос, ако е възможно, разбира се! Преди 5 години майка ми (сега 78, тогава 73) имаше няколко преходни прединсултни прояви, за което се лекува в болница. След това продължи да пие по предписание Кавинтон, подходящи хранителни добавки и други неща, които вече не си спомням. През всички тези години тя си е добре, не е имала същите оплаквания и не сме правили нови консултации. Аз обаче продължих да й давам през зимата Кавинтон - по 2 табл. на ден, а на пролет й го спирам. Реших, че това е добре за оптимално поддържане през зимата на кръвоносните съдове, тъй като, както знаем, се свиват от студа. Вероятно все пак съм се консултирала с някого, но съм забравила с точност. Въпросът ми е, правилно ли постъпвам, да практикувам ли по същия начин занапред (от октомври до март - Кавинтон, а в останалите месеци без него) и проблем ли е спирането на медикамента изведнъж през пролетта? Благодаря!


Здравейте !

Наличието на мозъчносъдово заболяване (МСБ), проявило се във Вашия случай с ТИА (транзиторна исхемична атака) предполага перманентното приемане на медикаменти за нейното лечение, по същия начин, по който постоянно се лекува артериалната хипертония. Моето мнение е постоянно приемане на медикамента (вторична профилактика) за да се предотврати повторен инцидент. Уместно е веднъж годишно контролен преглед при невролог.

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 17 Апр 2017, 22:29

flip937 написа:Здравейте,
от 2 месеца имам главоболие от темето до очите.На 17 години съм.Болката е най-вече при движение-размазва ми се зрението,получавам световъртеж,пречат ми силни звукове и светлината от компютъра.
При тренировка получавам конвулсии и имам чусвството че и леко тръскане на главата ми пречи.Почти спрях да излизам и да тренирам за да намалее главоболието.Не помагат лекарства като Парацетамол,Нурофен,Дорета.


Здравейте,

посетете личния си лекар и той след преценка ще Ви изпрати за консултация с невролог. Правилното лечение е следствие на правилна диагноза.

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот MimiBan » 24 Апр 2017, 12:00

Здравейте ,искам да ви помоля за помощ ...Миналата година изкарах грип и се появиха световъртежи , изписаха ми бетасерк , витамин б ( много ми помогна) ..С времето намаляха ,но все още се появяват рядко е ,но...,имаше и главоболие сякаш ме бие ток ,но то спря ( а и ми падна душа върху главата и тогава започна ) ...Ходих на УНГ всичко е наред ...Ще ви бъда благодарна ако ме насочите от какво може да са , защото не знам към какъв лекар да се насоча ... Благодаря ..
MimiBan
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Апр 2017, 11:53

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 09 Май 2017, 09:42

MimiBan написа:Здравейте ,искам да ви помоля за помощ ...Миналата година изкарах грип и се появиха световъртежи , изписаха ми бетасерк , витамин б ( много ми помогна) ..С времето намаляха ,но все още се появяват рядко е ,но...,имаше и главоболие сякаш ме бие ток ,но то спря ( а и ми падна душа върху главата и тогава започна ) ...Ходих на УНГ всичко е наред ...Ще ви бъда благодарна ако ме насочите от какво може да са , защото не знам към какъв лекар да се насоча ... Благодаря ..



Здравейте

Уместно е да се консултирате с невролог и отоневролог.

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Cvetii13 » 23 Май 2017, 16:22

Здравейте д-р Савов
Пиша Ви относно баща ми, който е на 67 години. Края на февруари изкара лек инсулт на крак (засегната беше само половината му уста, в последствие се възстанови).До преди този момент не е имал абсолютно никакви здравословни проблем (освен кървяща язва през 2014г) На 14 март получи втори инсулт, реагирахме веднага, около час след това вече бяхме в 1ва градска болница. Не е губил съзнание, по - скоро проблем с равновесието и леко изоставане в една половина. Възстанови се добре, още в болницата можеше да ходи, а в последсвие вкъщи ходенето му се подобри съвсем. В събота на 20.05, дойде при мен и говора му беше много затруднен, извикахме 112, кръвното му беше 195/130 (оказа се, че от 3 дни не си е пил Бизогамата), лекаря го свали с лекарство под езика, накрая го да прави определни движения и каза не е инсулт, а че говора е затруднен заради високото кръвно и че ще се оправи (наистина след свалянето на кръвното, говорът се подобри). На другия ден обаче, говореше все по - неясно и в един момент, видях, че му е трудно да преглътне водата и се дави. Вечерта дойде 112, казаха, че най- вероятно е инсулт и го закарахме в Окръжна. Оказа се исхимичен инсулт в мозъчния ствол, обясниха, че не е тежък, но мястото е лошо, тъй като там е центъра за дишане и сърдечна дейност. При него е засегнат говора и гълтачния рефлекс, поне преди постъпването можеше да ходи, не е губил съзнание. Не съм го виждала тъй като свиждането ще бъде в четвърък. Казаха единствено, че не е с опастност за живота, но няма подобрение на гълтането и е със сонда през носа за да се храни. Моля, за Вашето мнение дали засягането на гълтачния рефлекс е обратим процес или не, както и кога можем да очакваме подобрение и дали ще настъпи такова изобщо.
Благодаря предварително!
Cvetii13
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Май 2017, 16:15

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот pavlova77 » 29 Май 2017, 19:42

какво означава от ЯМР - в областта на root entry зоната на V-ти черепно нерв се визуализира съдонва структура комуникираща с нерва. описаната находка при клинична корелация може да се свърже със съдов.нервен конфликт. МР данни за единичния глиозни промени в мозъка от съдов характер с давност.
pavlova77
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Май 2017, 18:49

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Vasila » 12 Юни 2017, 15:13

Dr Ilian Savov написа:
Vasila написа:Здравейте, д-р Савов,високо оценявам възможността да се консултирам онлайн със специалист! Моля Ви за мнение по следния въпрос, ако е възможно, разбира се! Преди 5 години майка ми (сега 78, тогава 73) имаше няколко преходни прединсултни прояви, за което се лекува в болница. След това продължи да пие по предписание Кавинтон, подходящи хранителни добавки и други неща, които вече не си спомням. През всички тези години тя си е добре, не е имала същите оплаквания и не сме правили нови консултации. Аз обаче продължих да й давам през зимата Кавинтон - по 2 табл. на ден, а на пролет й го спирам. Реших, че това е добре за оптимално поддържане през зимата на кръвоносните съдове, тъй като, както знаем, се свиват от студа. Вероятно все пак съм се консултирала с някого, но съм забравила с точност. Въпросът ми е, правилно ли постъпвам, да практикувам ли по същия начин занапред (от октомври до март - Кавинтон, а в останалите месеци без него) и проблем ли е спирането на медикамента изведнъж през пролетта? Благодаря!


Здравейте !

Наличието на мозъчносъдово заболяване (МСБ), проявило се във Вашия случай с ТИА (транзиторна исхемична атака) предполага перманентното приемане на медикаменти за нейното лечение, по същия начин, по който постоянно се лекува артериалната хипертония. Моето мнение е постоянно приемане на медикамента (вторична профилактика) за да се предотврати повторен инцидент. Уместно е веднъж годишно контролен преглед при невролог.

Успех,
Д-р Савов


Много благодаря за Вашето мнение!
Vasila
 
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Мар 2017, 11:10

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта