Има ли nexgard spectra действие срещу кучешка тения ?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Има ли nexgard spectra действие срещу кучешка тения ?

Мнениеот Светлин.Теодоров » 19 Май 2016, 17:54

Здравейте,
Интересува ме има ли препаратът nexgard spectra действие срещу кучешка тения ?
Благодаря.
Светлин.Теодоров
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Май 2016, 17:47

Re: Има ли nexgard spectra действие срещу кучешка тения ?

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 20 Май 2016, 11:14

Здравейте,

препаратът се използва за третиране на опаразитяване с бълхи и кърлежи при кучета, когато е показана едновременна превенция на дирофилариози или третиране на опаразитяване със стомашно-чревни нематоди. Сигурни ли сте, че става въпрос за кучешка тения (ехинококоза) при Вашето куче, тъй като кучето е краен гостоприемник и от ехинококоза симптоматично боледува човек, който е междинен гостоприемник.

Светлин.Теодоров написа:Здравейте,
Интересува ме има ли препаратът nexgard spectra действие срещу кучешка тения ?
Благодаря.
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Има ли nexgard spectra действие срещу кучешка тения ?

Мнениеот Светлин.Теодоров » 20 Май 2016, 13:18

Питам профилактично,защото даваме на кучето през лятото nexgard spectra и искам да знам,дали е необходимо да даваме и друг препарат за обезпаразитяване(примерно срещу кучешка тения).
Светлин.Теодоров
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Май 2016, 17:47

Re: Има ли nexgard spectra действие срещу кучешка тения ?

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 20 Май 2016, 14:53

За вътрешно обезпаразитяване срещу най-често срещаните ендопаразити при кучето има други чудесни и ефективни препарати. Аз лично бих Ви препоръчала Дронтал плюс, Цестал плюс или Празител. С най-висок клас е Дронтал плюс тъй като таблетките са овкусени. Обезпаразитявайте го редовно и кучето Ви ще бъде свободно от най-често срещаните вътрешни паразити. Освен вътрешно, кучето трябва да се обезпаразитява и външно. Добри препарати под формата на пипети, които мога да Ви препоръчам са - Адвантикс (предпазва и от комари, които са причинители на коварната Дирофилариоза при кучето), Фиприст. Има и противопаразитни каишки на същия принцип, но това е вече по Ваша преценка.

Светлин.Теодоров написа:Питам профилактично,защото даваме на кучето през лятото nexgard spectra и искам да знам,дали е необходимо да даваме и друг препарат за обезпаразитяване(примерно срещу кучешка тения).
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30


Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта