Никнене на зъби - онлайн консултация със специалист Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Никнене на зъби - онлайн консултация със специалист Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 13 Мар 2014, 14:54

В тази тема може да задавате въпросите си свързани с никненето на зъбите на вашите бебета и деца!

На въпросите ви ще отговаря лекар - специалист по Педиатрия - д-р Галина Кисьова.

Повече информация за д-р Галина Кисьова може да откриете в справочника на Фрамар.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Никнене на зъби - онлайн консултация със специалист Педи

Мнениеот s_ivelina » 30 Мар 2014, 20:31

здравейте!
на моята започнаха венците да я сърбят ,постоянно си лапа ръцете,дайте ми съвет..
появиха й се много трески по главата кажете ми как да се отстранят по лесно.правя ги с топло бебешко олио.но засега няма още ефект.благодаря!
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Никнене на зъби - онлайн консултация със специалист Педи

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 31 Мар 2014, 16:53

s_ivelina написа:здравейте!
на моята започнаха венците да я сърбят ,постоянно си лапа ръцете,дайте ми съвет..
появиха й се много трески по главата кажете ми как да се отстранят по лесно.правя ги с топло бебешко олио.но засега няма още ефект.благодаря!


Здравейте,
може да мажете венците с Пансорал гел за зъби при бебе, а за по лесно премахване на млечните корички може да използвате Авен Педиатрил за млечни корички.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Никнене на зъби - онлайн консултация със специалист Педи

Мнениеот s_ivelina » 07 Май 2014, 11:10

Здравейте! до кой месец да й давам Дентакинд?Благодаря!
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Никнене на зъби - онлайн консултация със специалист Педи

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 09 Май 2014, 11:53

s_ivelina написа:Здравейте! до кой месец да й давам Дентакинд?Благодаря!


Здравейте,
може да го давате до една годишна възраст, ако има изразени симптоми.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Никнене на зъби - онлайн консултация със специалист Педиатър

Мнениеот kamelia_ivanov » 29 Юни 2015, 04:47

Страхотно е че може да се консултираме онлайн :)
kamelia_ivanov
 
Мнения: 15
Регистриран на: 08 Авг 2014, 04:41

Re: Никнене на зъби - онлайн консултация със специалист Педиатър

Мнениеот dessita » 31 Авг 2015, 00:16

Здравейте, Доктор Кисьова,
нашата дъщеря е на 4м. и 5 дни, установихме, че вече има пробил долен ляв кучешки зъб, десният кучешки зъб е почти излязал и той. Притеснява ме първо факта, че толкова рано и излезе зъб(даже почти 2), и това, че са кучешки и излизат отпред на венеца, не отгоре. Моля за вашето мнение!

Също искам да вмъкна още малко питания- храним се с Лактана Био 1 и сутрин давам по 5 капки Био Гая, след като Лактаната е с пробиотици, да продължавам ли да давам и Био Гая. Възможно ли е предозиране.
Започнах захранване на нашата бебка, сега се храни 6 пъти на ден само с мляко.Кога най-рано да започна да давам по цяло пюре(190гр. ли да е-вижда ми се твърде много, тя яде по 130 преварена вода с 4 лъжички мляко, малко е злояда).Увеличавам дозата на пюрето ежедневно,от няколко лъжички до половин бурканче сме стигнали вече. След тази доза о/о 100гр. пюре тя не иска мляко. Вижда ми се малко странно изведнъж да започна да давам повече мляко и на обед зеленчуково пюре, за да може да мине на 5 дневен режим.
Моля за вашето мнение!
Благодаря предварително!
dessita
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Авг 2015, 23:54

Re: Никнене на зъби - онлайн консултация със специалист Педиатър

Мнениеот виктория матева » 25 Сеп 2015, 09:00

Здравейте искам да попитам за моята принцеса още от бебе не иска да спи и всеки казва че е моментно но до ден днешен продължава нощно време се буди през два часа неспокойна е почти не спи ,а целия ден е поспалива опитахме повече игри и разходки през деня, по-късно да я приспиваме ,но не се получава нормално ли е.
виктория матева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Сеп 2015, 08:47

Re: Никнене на зъби - онлайн консултация със специалист Педиатър

Мнениеот dacka85 » 28 Сеп 2015, 15:17

Здравейте! Синът ми е на 10 месеца и вече имаме 8 зъба, понякога е много неспокоен -мрънка, лигави се и е някак нервен и раздразнителен от зъбите предполагам. Постоянно се буди нощем през час през два дори понякога по-често. Много рядко се е случвало да имаме спокойна нощ(1-2 пробуждания) . Има ли вероятност да е нещо друго освен зъбите?
dacka85
 
Мнения: 81
Регистриран на: 23 Сеп 2015, 16:58

Re: Никнене на зъби - онлайн консултация със специалист Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 08 Окт 2015, 22:35

dessita написа:Здравейте, Доктор Кисьова,
нашата дъщеря е на 4м. и 5 дни, установихме, че вече има пробил долен ляв кучешки зъб, десният кучешки зъб е почти излязал и той. Притеснява ме първо факта, че толкова рано и излезе зъб(даже почти 2), и това, че са кучешки и излизат отпред на венеца, не отгоре. Моля за вашето мнение!

Също искам да вмъкна още малко питания- храним се с Лактана Био 1 и сутрин давам по 5 капки Био Гая, след като Лактаната е с пробиотици, да продължавам ли да давам и Био Гая. Възможно ли е предозиране.
Започнах захранване на нашата бебка, сега се храни 6 пъти на ден само с мляко.Кога най-рано да започна да давам по цяло пюре(190гр. ли да е-вижда ми се твърде много, тя яде по 130 преварена вода с 4 лъжички мляко, малко е злояда).Увеличавам дозата на пюрето ежедневно,от няколко лъжички до половин бурканче сме стигнали вече. След тази доза о/о 100гр. пюре тя не иска мляко. Вижда ми се малко странно изведнъж да започна да давам повече мляко и на обед зеленчуково пюре, за да може да мине на 5 дневен режим.
Моля за вашето мнение!
Благодаря предварително!


Здравейте,
при някои деца реда на никнене, както и времето на появата на зъбите е по различен от обичайното. Ако мислите обаче, че зъбчето се показва необичайно заведете да го прегледа неговия лекар. Няма никакав проблем да давате Биогая капки. Постепенно ще увеличавате количеството на пюрето, сега може да давате 150 гр. Постепенно трябва да спрете да давате мляко на обедното хранене и да редувате на обяд- единия ден зеленчуково, на другия ден месно пюре.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта