Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Robbie » 20 Ное 2016, 01:26

Здравейте отново д-р Тодева,
Преди време Ви бях писал относно pearls papules, както и да е на своя глава реших да направя баня с калиев перманганат, разбира се знам, че разтворът трябва да се прозрачен бледо розов и такъв беше! Моят проблем се появи след втората процедура - започнах да усещам дискомфорт и нещо като парене след ходене по малка нужда. Според мен не съм се изгорил - видимо по пениса няма изменения, освен веднъж след епилация (с депилиращ крем) когато по главичката се появиха червени петънца, но не яри, които не сърбяха, не се белеха. Направих промивка с р-р от лайка, а на следващият ден започнах серия с такъв от Смрадлика - нямаше особено подобрение. След като приключих със Смрадликата минах на бебешка козметика, едва с нея усетих някакво успокоение, но за кратко. От скоро усещам, че дразненето е най-голяма след ходене по голяма нужда възможно ли е да е някаква чревна бактерия, която се е разнесла чрез бельото? Не съм имал сексуални контакти поне шест месеца преди случката, така, че предполагам не са гъбички. Не съм забелязал да изтича някакъв секрет от пениса, миризма имаше като на застояла урина първите няколко дни, сега не (или може би, аз не я усещам вече, но пък и никой около мен не ми е казвал, че мириша). Възможно ли е Калиевия перманганат да е раздразни кожата и главичката до такава степен, че постоянно да усещам дразнене, или да активира цистит, простатит и всякакви такива "приятни" неща?
Друго, което искам да споделя, е че през последните една две-години кожата ми се промени и от смесена към мазна започна да става доста суха, особено през зимата, възможно ли е перманганата да е увредил pH на главичката?
Надявам се сте добили представа за моят проблем и също така се надявам да успеете да ми помогнете.

Благодаря Ви предварително!
Robbie
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Сеп 2016, 15:43

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Дек 2016, 12:08

potrebitelskoime написа:Здравейте, преди 1-2 месеца след полов акт и орален секс получих зачервяване на главичката на члена. В първите дни мисля, че бяха само точици, но в последствие се превърна в зачервяване. При възбуда, полов акт или мастурбация зачервяването се засилва много. Първите дни имах парене, но не при уриниране, а просто така в отворчето откъде уринирам. При уриниране нямам смущения. Ходих на уролог, който ми предписа мехлем на име Тридерм, но нямаше ефект и ме прати на кожен лекар, който ми изписа фуцидин крем и отново нямаше ефект. Сега ми изписа Латикорт и антибиотик за 3 дни на име Сумамед. Кремът е за 7 дни, минаха 3, но все още не виждам ефект.
Проблемът ми не е решен все още, бих ви бил благодарен, ако ми помогнете въпреки закъснението.

Здравейте!

Най-добре е да се пуснат изследвания на кръв, урина, смив от мястото и еякулат!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Дек 2016, 12:18

Robbie написа:Здравейте отново д-р Тодева,
Преди време Ви бях писал относно pearls papules, както и да е на своя глава реших да направя баня с калиев перманганат, разбира се знам, че разтворът трябва да се прозрачен бледо розов и такъв беше! Моят проблем се появи след втората процедура - започнах да усещам дискомфорт и нещо като парене след ходене по малка нужда. Според мен не съм се изгорил - видимо по пениса няма изменения, освен веднъж след епилация (с депилиращ крем) когато по главичката се появиха червени петънца, но не яри, които не сърбяха, не се белеха. Направих промивка с р-р от лайка, а на следващият ден започнах серия с такъв от Смрадлика - нямаше особено подобрение. След като приключих със Смрадликата минах на бебешка козметика, едва с нея усетих някакво успокоение, но за кратко. От скоро усещам, че дразненето е най-голяма след ходене по голяма нужда възможно ли е да е някаква чревна бактерия, която се е разнесла чрез бельото? Не съм имал сексуални контакти поне шест месеца преди случката, така, че предполагам не са гъбички. Не съм забелязал да изтича някакъв секрет от пениса, миризма имаше като на застояла урина първите няколко дни, сега не (или може би, аз не я усещам вече, но пък и никой около мен не ми е казвал, че мириша). Възможно ли е Калиевия перманганат да е раздразни кожата и главичката до такава степен, че постоянно да усещам дразнене, или да активира цистит, простатит и всякакви такива "приятни" неща?
Друго, което искам да споделя, е че през последните една две-години кожата ми се промени и от смесена към мазна започна да става доста суха, особено през зимата, възможно ли е перманганата да е увредил pH на главичката?
Надявам се сте добили представа за моят проблем и също така се надявам да успеете да ми помогнете.

Благодаря Ви предварително!

Здравейте!

Смятам, че е най-добре да се консултирате лично със специалист!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот s_wachew » 07 Дек 2016, 23:23

Здравейте, д-р Тодева!Искам да се допитам до Вас относно един доста деликатен въпрос.Преди 3 месеца ми направиха циркумцизио поради фимоза и аз се възстанових безпроблемно.Конците паднаха на края на първия месец и вече всичко е зарастнало.Появи се обаче проблем,за който не съм и предполагал.Понеже нямам партньорка ,задоволявах сексуалните си потребности чрез мастурбиране обикновено един -два пъти седмично.Знаете,че това се прави като се движи кожичката напред-назад върху главичката,докато спермата се изхвърли.Сега ,след процедурата това на практика е невъзможно ,защото кожичката просто липсва.От операцията до сега аз не съм мастурбирал ,защото не знам как да го правя и изобщо мога ли, след като съм обрязан.Обмислях варианта просто да движа напред-назад кожата по самия ствол на члена,но се притесних да не се разкъса мястото ,където е съединена кожата.А и като не се стимулира главичката не знам, дали ще се стига до оргазъм? От друга страна, за да стимулирам главичката, аз трябва да я масажирам директно с ръка ,а не знам дали тя няма да се увреди нещо от това?В крайна сметка необходимо ли е изобщо да мастурбирам?Мога ли да си карам така, без да изхвърлям спермата?До колкото знам тя се образува непрекъснато и се натрупва ,но какво става с нея ,ако не се изхвърля?До кога може да се събира, без да бъде изхвърлена навън?Може би се чудите ,защо не съм задал въпросите си на лекарите ,които са направили операцията?Истината е ,че въпросния лекар изобщо вече не е в България ,а личната ми лекарка е доста възрастна и изобщо не мога да дискутирам тези неща с нея.Надявам се да ми отговорите на въпросите ми,които съм сигурен не могат да Ви затруднят!Дано проявите съпричастност ,защото не зная какво да правя.Мога ли изобщо да мастурбирам без кожичка и ако да как или е по-добре изобщо да не го правя?Предварително Ви благодаря и се надявам на съвет от Ваша страна!
s_wachew
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Дек 2016, 23:21

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Дек 2016, 11:53

s_wachew написа:Здравейте, д-р Тодева!Искам да се допитам до Вас относно един доста деликатен въпрос.Преди 3 месеца ми направиха циркумцизио поради фимоза и аз се възстанових безпроблемно.Конците паднаха на края на първия месец и вече всичко е зарастнало.Появи се обаче проблем,за който не съм и предполагал.Понеже нямам партньорка ,задоволявах сексуалните си потребности чрез мастурбиране обикновено един -два пъти седмично.Знаете,че това се прави като се движи кожичката напред-назад върху главичката,докато спермата се изхвърли.Сега ,след процедурата това на практика е невъзможно ,защото кожичката просто липсва.От операцията до сега аз не съм мастурбирал ,защото не знам как да го правя и изобщо мога ли, след като съм обрязан.Обмислях варианта просто да движа напред-назад кожата по самия ствол на члена,но се притесних да не се разкъса мястото ,където е съединена кожата.А и като не се стимулира главичката не знам, дали ще се стига до оргазъм? От друга страна, за да стимулирам главичката, аз трябва да я масажирам директно с ръка ,а не знам дали тя няма да се увреди нещо от това?В крайна сметка необходимо ли е изобщо да мастурбирам?Мога ли да си карам така, без да изхвърлям спермата?До колкото знам тя се образува непрекъснато и се натрупва ,но какво става с нея ,ако не се изхвърля?До кога може да се събира, без да бъде изхвърлена навън?Може би се чудите ,защо не съм задал въпросите си на лекарите ,които са направили операцията?Истината е ,че въпросния лекар изобщо вече не е в България ,а личната ми лекарка е доста възрастна и изобщо не мога да дискутирам тези неща с нея.Надявам се да ми отговорите на въпросите ми,които съм сигурен не могат да Ви затруднят!Дано проявите съпричастност ,защото не зная какво да правя.Мога ли изобщо да мастурбирам без кожичка и ако да как или е по-добре изобщо да не го правя?Предварително Ви благодаря и се надявам на съвет от Ваша страна!

Здравейте!

Липсата на кожичка не пречи на мастурбацията. За ваше удобство може да използвате лубрикант!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот zlatko » 21 Дек 2016, 21:18

здравейте др. Тодева живея във Франция и от 3 години в едно малко градче. Преди 3 месеца и 6 дена имах рисков полов контакт без презерватив с момиче което не познавам много добре на 20 дена след половия контакт започнаха оплакванията ми бяха парене и щипене и болки в пикочния канал като оринирам предимно сутрин 10 дни след това се появи бяло сръсно течение от пениса. Записах си час при личния ми доктор и след като ми пусна кръвни изследвания за хив вирус. направих си изследванията в 5 седмица след рисковия полов контакт който беше отрицателен. Личния ми доктор ми изписа 4 хапчета. Една инжекция която я постави лично той мускулно в кръста. 5 дена след това бялото течение пря но остана паренето и щипенето което продължи 2 месеца. в 3 месец пак си пуснах изследвания за хив вирус. пак е отрицателен. но през това време 2 месеца изпаднах в силна депресия спрях да работя и не се хранеах. появиха ми се симптоми като подуване в корема болки в крайниците на краката. чувствам като парене в ноктите. рових се из интернет да срещна такива симптоми или оплаквания на моите не срещнах никъде за това ви моля ако може да ми дадете съвет като специалист. защото трябва да изчакам 4 месеца за специалист по венерически болести това означава април месец 2017. благодаря ви предварително. весело изкарване на празниците.
zlatko
 
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Дек 2016, 20:21

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Дек 2016, 11:58

zlatko написа:здравейте др. Тодева живея във Франция и от 3 години в едно малко градче. Преди 3 месеца и 6 дена имах рисков полов контакт без презерватив с момиче което не познавам много добре на 20 дена след половия контакт започнаха оплакванията ми бяха парене и щипене и болки в пикочния канал като оринирам предимно сутрин 10 дни след това се появи бяло сръсно течение от пениса. Записах си час при личния ми доктор и след като ми пусна кръвни изследвания за хив вирус. направих си изследванията в 5 седмица след рисковия полов контакт който беше отрицателен. Личния ми доктор ми изписа 4 хапчета. Една инжекция която я постави лично той мускулно в кръста. 5 дена след това бялото течение пря но остана паренето и щипенето което продължи 2 месеца. в 3 месец пак си пуснах изследвания за хив вирус. пак е отрицателен. но през това време 2 месеца изпаднах в силна депресия спрях да работя и не се хранеах. появиха ми се симптоми като подуване в корема болки в крайниците на краката. чувствам като парене в ноктите. рових се из интернет да срещна такива симптоми или оплаквания на моите не срещнах никъде за това ви моля ако може да ми дадете съвет като специалист. защото трябва да изчакам 4 месеца за специалист по венерически болести това означава април месец 2017. благодаря ви предварително. весело изкарване на празниците.

Здравейте!

Най-вероятно оплакванията са от стреса. Съветвам Ви да дадете еякулат за микробиологично изследване. Относно теста за хив го повторете и на 6-я месец след контакта за максимална сигурност!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот zlatko » 27 Дек 2016, 14:08

здравейте др. тодева благодаря ви за отговора но тука ми казаха че няма смисъл да повтарям теста за хив след 6 месец защото в 3 месец теста 100% достоверен така ми казаха тука в франция. а според вас има ли възможност тестовете да не открият анти тела на хив инфекция при положение че има прозрачен период за наличието за хив. много се извинявам че ви притеснявам ще ви бъда благодарен ако ми отговорите и на този въпрос пожелавам ви приятно изкарване на новата година
zlatko
 
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Дек 2016, 20:21

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот vht7 » 29 Дек 2016, 21:37

Здравейте, очевидно имам проблем с кожата около гениталиите, по принцип съм имал подобни неща и преди, но не са били чак толкова задълбочени, предполагам нещата се дължат на суха и изтощена кожа, но искам да се консултирам със специалист. Какво мислите вие ? В периодите когато ги мажа с разни мазила, нивеа крем или вазелин отминават, после пак се появяват, възможно ли е при изпотяване и поради изкуствената материя на бельото което нося, кожата да не може да диша и да става така, също така използвам баня доста често, предполагам също може да е от значение...
ето снимки:
https://postimg.org/gallery/2au1vzsn2/
ПС: има едни неща които на снимката излгеждат като мехурчета от херпес, но не !
vht7
 
Мнения: 13
Регистриран на: 08 Ное 2016, 16:45

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот vht7 » 29 Дек 2016, 22:09

vht7 написа:Здравейте, очевидно имам проблем с кожата около гениталиите, по принцип съм имал подобни неща и преди, но не са били чак толкова задълбочени, предполагам нещата се дължат на суха и изтощена кожа, но искам да се консултирам със специалист. Какво мислите вие ? В периодите когато ги мажа с разни мазила, нивеа крем или вазелин отминават, после пак се появяват, възможно ли е при изпотяване и поради изкуствената материя на бельото което нося, кожата да не може да диша и да става така, също така използвам баня доста често, предполагам също може да е от значение...
ето снимки:
https://postimg.org/gallery/2au1vzsn2/
ПС: има едни неща които на снимката излгеждат като мехурчета от херпес, но не !


Друго което забравих да спомена е, че имам гъбички по главичката които в момента лекувам, също така на снимката, не съм сигурен дали се вижда, но кожата по пениса е леко нацепена.
vht7
 
Мнения: 13
Регистриран на: 08 Ное 2016, 16:45

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта