Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот lyni » 12 Яну 2017, 17:58

Д-р Тодева, моля да ми кажете дали да очаквам вашето становище, благодаря!
lyni
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Мар 2016, 15:02

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Яну 2017, 12:39

lyni написа:Здравейте,
имам отрицателно изследване на уреаплазма уреалактин по днк метод в геника от м. май16, положително от м.август16 по днк метод в геника и положително 10 на 5-та степен от м. декември16 по някакъв бърз биохимичен метод с антибиограма. Поради факта, че се регистрира бременост, в момента съм в 20 гест. седмица не можах да проведа лечение. Единия гинеколог казава, че уреаплазма не се лекува по време на бременост и антибиотиците (в случая макролиди-азитромицин, еритромицин) са опасни за увреждане на плода, другия гинеколог казва, че е абсолютно безвреден и изписва сумамед 0,500 мг на 24 часа за 3 дни. И двамата гинеколози се водят престижни в моя град.Мен това което ме притеснява е опасността от преждевременно пукане на околоплодния мехур или евентуално увреждане на плода от антибиотика.Въпросите ми към вас са следните - как за 3 месеца резултата от днк теста може да стане от отрицателен положителен, при положение, че с мъжа ми нямаме никакви странични сексуални контакти, мога ли да се доверя на резултата, че все пак имам уреаплазма и да мисля какво да правя от тук на сетне или да направя още едно иследване -моля посочете по кой метод а дори и в коя лаболатория. И най накрая и най-важно - кой от гинеколозите е прав, защото вярното решение е едно, но аз не мога да преценя кое. Моля да вземете отношение по въпросите ми, за което предварително ви благодаря!

Здравейте!

Извинявам се за забавянето на отговора си! По принцип най-точни методи за доказване на инфекция са тези, които регистрират ДНК. Относно антибиотиците изброените от вас биха могли да се прилагат и по време на бременност! Вие защо решихте да изследвате уреаплазма? По принцип рядко се правят изследвания, особено при липса на рисков сексуален контакт! Моето мнение да повторите още веднъж ДНК тест и ако все пак е положителен да се доверите за лечението на гинеколога, който го е препоръчал!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот lyni » 17 Яну 2017, 11:48

Благодаря Ви, на въпроса ви-изследването беше с профилактична цел, а също и поради възникнали симптоми на цистит( в урина не се откриват патогенни бактерии, както и уреаплазма-иследване също на урина по въпросния биохимичен метод за уреаплазма).
lyni
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Мар 2016, 15:02

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Яну 2017, 12:02

lyni написа:Благодаря Ви, на въпроса ви-изследването беше с профилактична цел, а също и поради възникнали симптоми на цистит( в урина не се откриват патогенни бактерии, както и уреаплазма-иследване също на урина по въпросния биохимичен метод за уреаплазма).

Да, разбирам! Повторете все пак теста по възможност в друга лаборатория!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот РадославаМитева » 24 Яну 2017, 05:16

Здравейте,

Искам да изкажа и аз своя проблем. От няколко години имам бяло течение. Било е по-обилно, и оскъдно както сега. Ходила съм на акушер- гинеколог миналата година. Каза ми, че съм здрава и нямам проблем да имам деца. Това беше по случай един въпрос който имах към него. Проблемът с бялото течение и понякога ми пропуска цикъла, случвало се е 2-3 месеца пропуск в годината го имам още от тийнейджърските години. Ходила съм тогава на лекар, но са ми казвали, че това е от хормоните. Сега съм на 29 години. Прекарала съм кандидоза на 24-5 години мисля, не помня. Имам един аборт. В момента нямам проблеми освен това бяло течение. Пила съм Микомакс 150 по 1 табл сеемично и Гино певарил песарии, влагалищно поставяне, но преди доста години, 2012та година. Имам изследване, влагалищен секрет (мисля, че се казва микробиологично изследване или цитонамазка), 2015 година, при което ми казаха, че нямам притеснителни резултати. В момента се чувствам добре, освен течението но предвид моята история ме е страх да водя вече полов живот, а все още съм млада. В момента се страхувам от всякакви болести, най-вече полово предавани и ако правя секс задължително с презерватив. Бих искала да попитам към какъв лекар може да ме насочите да се обърна, живея в София? Предполагам дермато-венеролог или гинеколог? И втория ми въпрос - не мога да не водя полов живот и в тази връзка - презервативите дали помагат на сто процента за превенция на полово предавани болести? Искам да се чувствам пак пълноценна жена, но се страхувам. Не съм правила секс от 4 години. В момента имам (ще имам) от днес връзка с чужденец, който идва в България специално да ме види и се страхувам. Аз го приемам като работно задължение, но ако стигнем до секс не знам какво да правя. Става въпрос за секс с презерватив. Да откажа или да рискувам.
Още веднъж Ви благодаря за помощта и ще очаквам Вашия отговор тук или на мейл radi.miteva@gmail.com

П.С. Другот лошо нещо е, че той в момента е болен от грип (и треска) и въпреки това ще дойде до България да ме види. Ходи на доктор, пие антибиотици на всеки 6 часа от днес за да се оправи. Въпроса е, че не искам да се заразя и аз, като се видим, а срещата е вече уговорена.
Какво ще ме посъветвате да направя?

Поздрави,

Ради
РадославаМитева
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Яну 2017, 04:24

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот tanichka_33 » 08 Фев 2017, 13:35

Добър ден. Имам въпрос. Преди да кажем около седмица мириса и цвета на урината ми се промениха. Имам от дете бяло течение, което на изследвания излиза чисто. Сега самото течение дали от застудяването се засили и яйчниците ме болят, но не постоянно. Миризмата на самата вагина също не е според мен нормална. Едната от двете срамни устни, според мен е подута леко и не цялата , а от вътрешната и страна има малки точици доколкото виждам. Сега ме притеснява това, че от 3 дена на входа на вагината имам зачервяване, наподобяващо протъркване, но не е болезнено, просто е дискомфортно, тъй като при ходене по малка нужда щипе. Купих тест за уро инфекции и доколкото може да му се вярва показа, че имам нитрити в урината. Нямала съм сексуални контакти повече от два месеца. Въпроса ми е ако има някаква инфекция чисто бактериална, може ли да доведе и до тази така да я наречем протривка или раничка. Благодаря предварително!
tanichka_33
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Фев 2017, 13:26

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот okei » 15 Фев 2017, 10:37

Здравейте !
Пиша ви отностно полов проблем. От 2-3 месеца имам малки червени ранички по главичката на пениса и лек сърбеш към тях.
Преди 2-3 дни ми се появи една бяла пъпка на върха на главичката ми. Може ли да ми кажете опасно ли е това и как мога да се излекувам. Не съм правил секс от 2 месеца. Правих само орална любов може ли от там да съм се заразил от гъбички.
Ако желайте мога да изпратя снимки.
okei
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Авг 2015, 15:28

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот sladoled » 28 Фев 2017, 17:59

Здравейте Д-р Тодева, пиша Ви по повод на едно мое притеснение. Проблемът ми е от няколко месеца и е следният: На ствола на пениса имам нещо, което ме притеснява, защото ме сърби непостоянно.Третирал съм го с ламизил, крем здраве, невен , дипрогента, веднъж дори го намазах и с клотримазол, но ефектът след каквото и да е мазане е повече зачервяване и дори като че ли се подува леко.Това доста ме притеснява и затова реших да се обърна за помощ към Вас. Качвам снимки.
IMG_0146.JPG

IMG_0150.JPG
sladoled
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Фев 2017, 17:23

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот bob123 » 28 Фев 2017, 18:27

Здравейте !
От няколко години имам хронична хламидия,коя добавка би било удачно да ползвам:Триактал или Colastra Colactiv 3 и евентуално в какви дози?Благодаря!
bob123
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Фев 2017, 03:25

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот flip937 » 18 Апр 2017, 14:34

Здравейте Д-р Тодева,
от няколко месеца трудно стискам-постоянно ходя до тоалетна,докато спя имам течение от пениса с лоша миризма,лепкаво, което не мога да спра- щом легна започва да се стича по крака ми.На 17 години съм.Никога не съм имал полов контакт с друг човек.Не искам да ходя на лекар лично, затова се моля да ми отговорите тука.
От какво може да е това течение?Как да го спра?
flip937
 
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Апр 2017, 17:17

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron