Ефективни народни рецепти и съвети при запек и лениви черва

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Как да се отърва от запека завинаги?

Мнениеот PasDeDeux » 05 Яну 2017, 09:23

За запека винаги има причина, не при всеки ще подейства да не яде месо и млечни продукти и хоп, готово отървал се от него. Може да има различни причини и човекът трябва да разбере кои са.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Как да се отърва от запека завинаги?

Мнениеот Gold » 11 Яну 2017, 13:57

Вярно е, че начина на хранене и въобще на живот се отразява пряко и в този аспект, но пък има немалко хора, които живеят здравословно и пак ги тормози запек. Някои път е до физиология и тогава не е излишно някакви натурални продукти да съпътстват правилното хранене. Т.е., не такива, които имат само еднократно действие, а както става дума в темата за боровия прашец- че помага за регулиране и на стомашно-чревния тракт и от там лекува запек, наред с другите ползи за организма, за имунитета и тн.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Как да се отърва от запека завинаги?

Мнениеот roksana » 11 Яну 2017, 14:37

Като постоянно се употребяват такива неща не спират ли да действат в един момент?
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Как да се отърва от запека завинаги?

Мнениеот Gold » 11 Яну 2017, 14:51

Точно това имах предвид. Че ако действат както го дават за боровия прашец, че помага да се регулира самата функция на стомашно чревния тракт, т.е., да работи добре и в резултат просто да не получаваш запек. Нали целта е да се отървеш трайно, а не постоянно да се чудиш какво да правиш все път.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Как да се отърва от запека завинаги?

Мнениеот Nightmare » 12 Яну 2017, 12:21

Някой пробвал ли е боровият прашец с тази цел, да каже дали действа и решава проблема със запека?
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Как да се отърва от запека завинаги?

Мнениеот tinkerbell » 17 Яну 2017, 13:18

Аз в момента пия боров прашец, ама го почнах за засилване на имунна система не за запек. Не ми е било чак проблем, но стомаха ми е по-редовен. При всички случай, против запек е също много важно да не се води много заседнал живот, да се приемат фибри и достатъчно течности.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Как да се отърва от запека завинаги?

Мнениеот Jully » 17 Яну 2017, 13:28

Много неща могат да се приемат, като помощ за стомаха, дори и боровия прашец, макар че с него не съм много запозната.
Но най-важното е, не да се търсят допълнителни стимулации, а да се промени храненето, след като организма не успява да се справи, значи нещо не е наред и трябва да се търси решение, което най-често се крие в достатъчно разнообразната и пълноценна храна.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как да се отърва от запека завинаги?

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Яну 2017, 13:59

Като човек страдащ почти постоянно от запек, мога да кажа, че единствено по време на поста нямах този проблем и явно, веген диетата върши чудеса! Което ме наведе на мисълта, че трябва да се придържам до голяма степен към такова хранене, въпрки че си хапвам и хляб и сирене и месо, но по-рядко от преди. Чувствах се страхотно и нямах проблеми с тоалетната.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да се отърва от запека завинаги?

Мнениеот pitanka » 17 Яну 2017, 14:15

Значи продължаваш в същия дух :smile: и дано не ти се налага пак да се мъчиш заради тоалетната.
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: Как да се отърва от запека завинаги?

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Яну 2017, 14:39

pitanka написа:Значи продължаваш в същия дух :smile: и дано не ти се налага пак да се мъчиш заради тоалетната.

Да, макар че ми писва от еднообразието на храненето ми, но малко по малко и това ще премине и ще се науча да разнообразявам повечко :) Но определено това е начин да се отървеш от запека, който хич не е полезен. Много хора в наши дни страдат и то главно, заради прекаляването с мръвките!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron