Идеи за мартеници, как да си направим?!

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Идеи за мартеници, как да си направим?!

Мнениеот maminka » 24 Фев 2014, 13:29

Закъсняхме с мартениците тази година, но все пак стоя зад идеята да си направим такива сами с малчуганите, защото не ми се дават излишни парички за прости мартеници, които ще раздават наляво и дясно в училище!

Всяка година, правят в час по домашен бит мартеници, но техниката е проста, а и не се случват много бързо нещата, тъй като не сме все още достатъчно сръчни, а затова се изискват двама души, а ние сме трима, един, от които полусръчко - визирам себе си!
Чудих се дали нямате някакви лесни идеи за семпли мартеници, които да скалъпим събота, неделя и понеделник, че във вторник ще е голямото разменяне! :?

Като че ли мартениците тип гривна са по-лесни за направа, а и по-симпатични, можете ли да ми дадете идеи как да направим с дечургигата такива! :roll:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Идеи за мартеници, как да си направим?!

Мнениеот ramimni » 24 Фев 2014, 14:16

Ами понякога правим с племенницата ми, но и аз не зная как стават тези мартенички тип гривна, ние правим или за вратле, или тип брошка по-лесни са за направа, а и децата се занимават повече!
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Идеи за мартеници, как да си направим?!

Мнениеот Rali_hr » 06 Фев 2015, 13:28

Мартениците се заплитата много лесно, а именно, като се въртят конците в противоположна посока. Сега продават гранки с конци, които са оплетени, само се реже и може да сложите по някакво мънисто. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Идеи за мартеници, как да си направим?!

Мнениеот Andrey » 09 Фев 2015, 14:52

Аз съм си купил едно кълбо и само си режа и раздавам на хората. :lol: :lol: :lol:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Идеи за мартеници, как да си направим?!

Мнениеот Lili_pili » 11 Фев 2015, 11:11

Преди време правих едни мартеници гривни като възелчета и ставаха на редица, много хубави, но вече съм забравила как се плетат :(
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Идеи за мартеници, как да си направим?!

Мнениеот Ваня Стойчева » 11 Фев 2015, 12:36

Отворих статията, препратена отдолу, идеята за плетивото е много интересна, но как ли ще се получи в двата цвята на класическата българска мартеница?
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Идеи за мартеници, как да си направим?!

Мнениеот moni.sparrow » 11 Фев 2015, 15:01

Ваня Стойчева написа:Отворих статията, препратена отдолу, идеята за плетивото е много интересна, но как ли ще се получи в двата цвята на класическата българска мартеница?

Ами както е на картинката с розовия и черен конец, смятам, че ще изглежда интересно, за който има време и желание да плете, но се и продават такива, де :|
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Идеи за мартеници, как да си направим?!

Мнениеот Anka » 11 Фев 2015, 15:04

moni.sparrow написа:
Ваня Стойчева написа:Отворих статията, препратена отдолу, идеята за плетивото е много интересна, но как ли ще се получи в двата цвята на класическата българска мартеница?

Ами както е на картинката с розовия и черен конец, смятам, че ще изглежда интересно, за който има време и желание да плете, но се и продават такива, де :|

Е друго си е да си направиш а и ако имаш талант, малко желание и търпение, пък и време де, можеш да направиш поне за най-близките ръчни мартеници! :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Идеи за мартеници, как да си направим?!

Мнениеот Rali_hr » 17 Яну 2017, 15:30

Някой зарибил ли се е да си прави сам мартеници? В училище ще има състезание за мартенички и се чудя дали да не се включим.. :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Идеи за мартеници, как да си направим?!

Мнениеот mamina » 17 Яну 2017, 23:56

То какво е нужно - въображение и сръчни ръце. Който ги има, ще се справи.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта