Как да направя ароматизирана захар вкъщи?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Как да направя ароматизирана захар вкъщи?

Мнениеот nushi.kisyova » 23 Сеп 2014, 14:54

Много обичам предаванията по FLN и 24Kitchen, не само ми дават идеи какво да сготвя, но и ме развличат, а и по-голямата част от водещите са толкова готини и обаятелни :!: :!: :!:

Забелязвам, че често използват ванилова захар, вместо да добавят есенция или ванилия на прах, това ме наведе на мисълта да си направя сама ароматизирана захар :idea: , която до добавям към различни печива или десерти или чайове, тъй като повечето от есенциите са химии, както ваниловата захар по магазините, а също и тази в пакетчетата. :(
dscf1271.jpg
dscf1271.jpg (63.36 KiB) Прегледано 1043 пъти

Лошото е, че не ми идва наум как да ароматизирам захарта :? единия вариант, който се сетих е да настържа, нещото, с което искам да ароматизирам и да го прибавя, но не мисля, че би се получило добре. :|

Другият вариант е да пусна парченце лимон, например в известно количество захар и да разбърквам от време на време, но и това не мисля, че би придало кой знае какъв аромат :(
Имате ли идея как мога да си направя ароматизирана захар вкъщи, така че да има устойчив и приятен аромат :?
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Как да направя ароматизирана захар вкъщи?

Мнениеот ramimni » 23 Сеп 2014, 15:00

Работата е там, че в повечето случаи не се ароматизира направо с плода, в повечето случаи това става само с кората - лимон, портокал, грейпфрут или с подходящо ядливо растение - роза, ванилови зърна, лавандула и т.н.
Другото е, че на 1/4 чаша от растението, с което искаш да ароматизираш, трябва да смесиш с една чаша захар и да престои поне месец, за да имаш хубав краен резултат! ;)
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Как да направя ароматизирана захар вкъщи?

Мнениеот ramimni » 02 Окт 2014, 11:00

Каквото и да добавиш не мисля, че ще поеме захарта аромата или поне няма да е до толкова ароматизирана, колкото я продават по магазините, а и едва ли ще използваш често, по-добре готова, според мен :!:
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Как да направя ароматизирана захар вкъщи?

Мнениеот Snejna » 28 Ное 2014, 16:58

Интересно, не знаех, че може някой да си направи ароматна захар! :shock:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да направя ароматизирана захар вкъщи?

Мнениеот zagrijena » 11 Яну 2017, 14:30

Най-лесното, което се сещам е с канела. Любопитно ми е само за сладкиши ли може да се ползва тази захар?
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Как да направя ароматизирана захар вкъщи?

Мнениеот Malina » 17 Яну 2017, 15:52

Не мисля, че е трудно, просто трябва да сложиш ароматите заедно със захарта и да престои достатъчно дълго в затворен съд, докато поеме миризмите, но дали наиситна се получава като ваниловата захар от магазина - съмнявам се.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как да направя ароматизирана захар вкъщи?

Мнениеот dessiblond » 17 Яну 2017, 17:54

И аз мисля, че няма да се получи нищо или поне резултатът няма да е толкова траен и успешен.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта