Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот Monika_Spasova » 20 Окт 2015, 12:59

lini_leni написа:Според мен ако се откажем от очаквания, мечти, надежди, а започнем да изживяваме този един момент, разбира се, че с нагласа за предстоящия, то ще живеем много по-пълноценно и качествено.

И по безсмислено, може би? :) Ако нямаме очаквания, стремежи, надежди и мечти какво ни остава? безсмислен живот ден за ден, без никаква цел? Не е ли тъжно?
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот lini_leni » 10 Дек 2015, 16:06

Monika_Spasova написа:
lini_leni написа:Според мен ако се откажем от очаквания, мечти, надежди, а започнем да изживяваме този един момент, разбира се, че с нагласа за предстоящия, то ще живеем много по-пълноценно и качествено.

И по безсмислено, може би? :) Ако нямаме очаквания, стремежи, надежди и мечти какво ни остава? безсмислен живот ден за ден, без никаква цел? Не е ли тъжно?

Не, тъжно е хората да се надяват и да се молят, като в това да влагат повече усилия, вместо да си стегнат задниците и да направят нещо по въпроса, очакванията са по-зле и от надеждите, ходи по врачки, когато стоиш и си в очакване да се случи нещо, някой да те измъкне от гадната реалност и в крайна сметка да те направи щастлив, очаквай го! Мечти - какво са мечтите, плод на въображението, ако го имаш в достатъчни количества и не спираш да го развиват, то ще може да постигнеш отвъд това, което си мечтал! Чий е безсмисленият живот?
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот black » 12 Яну 2017, 16:52

Мечтите и надеждите са хубаво нещо, но най-добре е да ги осъществиш. Няма нищо по-тъжно от това скрито да се надяваш или да си мечтаеш цял живот за нещо и накрая дори да не си се доближил до него. Аз бих искал да добия навика да тренирам по-често.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот silver933 » 22 Мар 2017, 13:58

Един много полезен навик е примерно да се закусва, да се спортува и т.н.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот Локумът » 22 Мар 2017, 15:15

20-30 навика са многоза поддържане, но малко спорт, разходки из природата, тва множе да подобри живота и особено, ако имаме навика да нае се бъркаме в работата на другите - най-добре.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот kalina_216 » 23 Мар 2017, 13:23

Спорта е нещо, което променя животи наистина, затова го слагам на първо място, след като следват различни други занимания като йога, като срещи с приятели, като обещанието да ядем повече плодове. Когато реших да ставам вегетарианка преди толкова много време, започнах съвсем просто, не започнах да ограничавам месото, а започнах да включвам много повече плодове и зеленчуци в дневното си меню, само веднъж седмично не ядях месо, малко по малко изместих и за няколко месеца имах достатъчн обогато безмесно меню. Сега се опитвам по същия начин да разкарам животинските продукти като цяло от менюто си, в момента ям само и единствено скъпи сирена, които хапвам веднъж месечно, само защото ги обожавам на вкус и наистина не знам дали ще успея да се отърва от тях.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот vanessa_ » 23 Мар 2017, 14:44

На теория много добри навици знам, н на практика не спазвам нито един от тях. :lol:
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот valensiq » 23 Мар 2017, 16:26

vanessa_ написа:На теория много добри навици знам, н на практика не спазвам нито един от тях. :lol:

И аз съм така, все всичко знам, все от утре започвам голямата прпомяна, но това утре така и не идва. :lol:
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот Monika_Spasova » 10 Апр 2017, 15:39

От няколко седмици започнах да спортувам сутрин, правя упражнения, направо бях толкова схваната, усещах, че прешлените ми са набити един в друг, целият ми гръб пукаше, сага се чувствам много по-добра, сякаш изправих и стойката си.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот Jully » 10 Апр 2017, 15:54

Monika_Spasova написа:От няколко седмици започнах да спортувам сутрин, правя упражнения, направо бях толкова схваната, усещах, че прешлените ми са набити един в друг, целият ми гръб пукаше, сага се чувствам много по-добра, сякаш изправих и стойката си.

Има ли ефект за изправянето, аз доста с ъм се изкривила, не знам заради работата или заради друго, но съм малко на струна на една страна, виждам го по дясната ми обувка се огъва,сякаш стъпвам от външната й страна.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта