Новините на БТВ или на НОВА ТВ?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Новините на БТВ или на НОВА ТВ?

Мнениеот stream » 23 Мар 2017, 17:42

qwerryyy написа:
Fancy написа:Интернет им е конкуренцията. Доста хора вече не гледат новини по телевизията, а се осведомяват за всичко от интернет.

много по-лесно е, чудя се как още има вестници, кои са само н ахартиен носител, а нямат интернет издание, което да им печели в пъти повече.


При интернет изданията рекламодателите могат да получат детаилна информация от Гугъл Анализ за това от къде е дошъл трафика във техните сайтове. Ако трафика е нисък това няма да е добре за сайта.

При хартиените вестници е важно вестника да се продаде на ниска цена на повечето лафки и магазини, за да може да се изкупят повече броики от едно издание. Реално при ниска цена собствениците на лафки, бутки и други ще закупят много бройки от един вестник. Собствениците на вестника ще кажат, че се издава в определен тираж на рекламодатилите и това ще вдигне цената на рекламата, а дали всички броики от тиража ще се изкупят от обикновенните хора, които не са собсвеници на лафки е друг въпрос.
stream
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Мар 2017, 17:14

Re: Новините на БТВ или на НОВА ТВ?

Мнениеот stream » 23 Мар 2017, 17:51

Fancy написа:Интернет им е конкуренцията. Доста хора вече не гледат новини по телевизията, а се осведомяват за всичко от интернет.


Реално ако една телевизия разполага със собствени, нагласени хора, които участват във пийпълметирията тя винаги ще има висок рейтинг независимо от това какво правят повечето хора. Реално в пийпълметрията участват около 500 домакинства за България и при толкова малка страна, като нашата е лесно да се казва на определени хора да гледат определени неща и да им се плаща за това с цел увеличаване на цената на рекламата.

Във Сащ на много неща лесно и пада рейтинга защото хората започнаха да гледат неща от интернет стрийминг приожения като Нетфликс.
stream
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Мар 2017, 17:14

Re: Новините на БТВ или на НОВА ТВ?

Мнениеот Guppy » 24 Мар 2017, 11:19

stream написа:
Пума написа:Коя телевизия гледате? БТВ, Нова ли някоя друга. Смятате ли, че отразяват по новините всичко обективно? Аз гледам Нова и много повече я предпочитам пред останалите телевизии, филмите, новините, като цяло :)


Няма обективни новини. Журналистите изопачават истината и талкуват така, както им е казано. Ако не изпълняват това, което им е наредено ще останат без работа.

Съгласна съм с това, а и не знам каква е тази политика, но постоянно негативни новини, напрягащи. Новините само за ужасни случки ли трябва да са, само лоши неща ли се случват в тая държава? :shock:
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Новините на БТВ или на НОВА ТВ?

Мнениеот kalina_216 » 24 Мар 2017, 14:26

Желанието е да ни карат да се чувстваме зле, за да бъдем винаги покорни и с наведена глава, защото ако успеем да изплуваме, може би няма да сме така притеснени.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Новините на БТВ или на НОВА ТВ?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 08 Юни 2017, 09:44

Явно се разбира, под новини, че трябва да се казват само негативни неща. За мен новините трябва да информират какво се случва, за съжаление явно се случват само гадни неща по света. Рядко има нещо положително в новините.
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Новините на БТВ или на НОВА ТВ?

Мнениеот Pipilota » 08 Юни 2017, 12:40

От както не гледам новини съм много доволна и изобщо не се напрягам с глупости. :roll: Да, може да е смешно за някои хора на моята възраст, че не гледам новини и че не се интересувам, съвсем по-различно приемам нещата.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Предишна

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта