Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот niya_mazova » 19 Окт 2016, 11:34

Има един тънък момент, че детето си носи храна от вкъщи, но ако му давате пари да има у себе си, то, поблазнено от другите деца, често си купува от училищните лавки. И то не съвсем здравословни и приемливи неща. А как да отнемеш това право да има пари у него си, ще се чувства изолирано и неудовлетворено.
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот Локумът » 03 Ное 2016, 16:30

niya_mazova написа:Има един тънък момент, че детето си носи храна от вкъщи, но ако му давате пари да има у себе си, то, поблазнено от другите деца, често си купува от училищните лавки. И то не съвсем здравословни и приемливи неща. А как да отнемеш това право да има пари у него си, ще се чувства изолирано и неудовлетворено.

Ами за тва трябва да му обясняваш какво трябва и какво не трябва да яде, не бива да има нищо забранено, но и не трябва лошата храна да е ежедневие.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот Rali_hr » 10 Ное 2016, 13:48

Ако нямаш и въузможността къде да се храниш, ще се срамуваш и ще ти е трудно много ясно. Но децата сега с това хранене на стол мисля, че си хапват по-спокойно и свикват да се гледат как ядат по-качествени неща. Ако си ги учим кое е за ядене и кое е залъгалка, може и да се получат нещата и в по-горните класове.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот qwerryyy » 24 Мар 2017, 16:28

И родителите вече обръщат внимание на храненето на децата и не се гледа като на извънземни на тези, които си носят домашна храна ;)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот Jully » 28 Мар 2017, 14:19

Вече много деца си носят обяд в училище, всеки избира как и с какво да се храни, ако се говори на децата колко е важно да се хранят полезно и пълноценно няма да пропускат вкусния обяд, само и само да направят някакво грешно измислено впечатление на хора, които често дори не си струва да бъдат впечатлявани.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот Viktor_11 » 06 Апр 2017, 12:30

никой от класа ми не си носи обяд в училище и аз също не го правя, би ме било срам да изкарам там пържените кюфтетаот вкъщи да ги яда на чина, някои път си нося сандвич но е рядко, ако много ми се е ядял точно такъв а няма от къде да си купя.
Viktor_11
 
Мнения: 17
Регистриран на: 14 Фев 2017, 12:28

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот kauda » 07 Май 2017, 12:59

Viktor_11 написа:никой от класа ми не си носи обяд в училище и аз също не го правя, би ме било срам да изкарам там пържените кюфтетаот вкъщи да ги яда на чина, някои път си нося сандвич но е рядко, ако много ми се е ядял точно такъв а няма от къде да си купя.

А ако на тебти харесва, защо да не си носиш :) какво толкова, от време на верме ще ти се подиграват, ама даже и ще завиждат, като виждат, че не ядеш боклуци. А и вече е много готино дас е храниш здравословно и прави впечатление на по-големите. :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот Ваня Стойчева » 09 Май 2017, 10:29

Те всички минават през някакъв период и отказват да носят храната си в училище под предтекст, че постоянно някой им се подиграва. Но наистина, ако родителите дават атрактивни и вкусни неща на децата си, подигравките ще минат в завист и ще искат и те.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот magic_boy » 11 Май 2017, 09:54

Аз тренирам доста и винаги си нося ядене в училище, не ям хамбургери или поне не всеки ден, не ям чипсове и такива, затова яденето в училище ми е задължително.
magic_boy
 
Мнения: 28
Регистриран на: 11 Май 2017, 08:37

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот Paladin » 11 Май 2017, 10:42

magic_boy написа:Аз тренирам доста и винаги си нося ядене в училище, не ям хамбургери или поне не всеки ден, не ям чипсове и такива, затова яденето в училище ми е задължително.

:clappingorange: :clappingorange: :clappingorange: Браво, пич! много е гот да видиш млади хора, които се грижат за здравето си, всеки се сеща като мине 20-те, а ти си се сетил по-рано, евала
Paladin
 
Мнения: 109
Регистриран на: 19 Апр 2017, 09:33

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта