Как да възстановим кожата и тялото си след дългата зима?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Как да възстановим кожата и тялото си след дългата зима?

Мнениеот Yunona » 31 Яну 2017, 15:08

Зимата предпочитам по-мазни кремове и лосиони. Само хидратация не е достатъчна, колкото е да е важна. Моята кожа е доста суха - и откъм вода, и откъм липиди. За тяло ползвам крем, който съдържа хидратираща съставка, например урея, и растителни масла (бадемово, ший, какаово, маслинено и т.н.). Последно един лосион с масло от моринга си взех и много ми харесва, но все пак ми идва лек и ще мина отново на споменатата комбинация.
Имам лошия навик да пренебрегвам кожата на ръцете, затова имам по един крем буквално навсякъде :) - до леглото, в кухнята, в банята, на бюрото в работата и в тоалетната на работата. Така поне 2-3 пъти през деня се сещам да ги намажа.
За лицето много често заменям вечерния крем за лице с комбинация от растителни масла (в момента имам едно с арган, черен кимион и макадамия). Много добре ми се отразява. Стъпалата мажа с богат и доста мазен крем, а след него слагам тънки памучни чорапи. Така ги пазя в добър вид.
Голямо мазане пада през зимата, но няма как...
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Как да възстановим кожата и тялото си след дългата зима?

Мнениеот mimeto90 » 01 Фев 2017, 17:12

Какво е това масло от моринга? Самото наименование на плод ли е, друго ли е, ми е непознато.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Как да възстановим кожата и тялото си след дългата зима?

Мнениеот Yunona » 01 Фев 2017, 19:41

mimeto90 написа:Какво е това масло от моринга? Самото наименование на плод ли е, друго ли е, ми е непознато.


Моринга олейфера е тропическо растение. Маслото му е много добро за кожата. Освен това от моринга се правят и хранителни добавки с антиоксидантен ефект (борят се с преждевременното стареене).
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Как да възстановим кожата и тялото си след дългата зима?

Мнениеот zagrijena » 02 Фев 2017, 00:08

И аз често пренебрегвам ръцете на кожата си. Мажа се сутрин преди да изляза и вечер, поне се стремя да е така. Когато забравя, да не ви казвам в какво състояние са ми ръцете. А хич не обичам да ползвам за тях мазен крем, стават ми едни...
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Как да възстановим кожата и тялото си след дългата зима?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Мар 2017, 11:50

От няколко седмици вечер се мажа с кокосово масло, кожата ми се успокои, стана много гладка и мека, тези ранички и сухота, типични за зимата изчезнаха, но не действа при всеки, дъщеря ми не успя да се пребори със сухата кожа така, тя имаше и много разранявания по ръцете. При нея обаче какаовото масло подейства и маслото от авокадо. От тази година преминаваме 100% на натурални масла, отколкото на кремове с незнаен за нас състав.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да възстановим кожата и тялото си след дългата зима?

Мнениеот nefertiti » 22 Мар 2017, 13:42

Ох най-после свърши дългата зима, дойде пролетта - трябва да освежим кожата, че и тялото. :cool: Не ми се занимава с разни домашни процедури и продукти, искам да отида на дерматолог да си свърши работата като хората и да живна малко, че тази зима ми дойде много изтощителна за духа и тялото. :grin: :grin: :grin: Искам нещо за лицето да стане по-свежо и блестящо, няма да е зле и някоя процедура за целулит - лято идва. Сега като пекна слънцето живнах и ми се върна желанието за живот и разкарасяване. :mrgreen: :bouncymulticolor:
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Как да възстановим кожата и тялото си след дългата зима?

Мнениеот kauda » 24 Мар 2017, 16:58

Момичета, каква ви зима, какво ви нещо, мен ме хвана слънцето, кожата ми е суха от зимата и вече съм зачервила бузите! :lol: Не знам кое по-напред да подхващам, слънцезащитните или нещо за подхранване... :hammer:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как да възстановим кожата и тялото си след дългата зима?

Мнениеот nefertiti » 24 Мар 2017, 17:09

kauda написа:Момичета, каква ви зима, какво ви нещо, мен ме хвана слънцето, кожата ми е суха от зимата и вече съм зачервила бузите! :lol: Не знам кое по-напред да подхващам, слънцезащитните или нещо за подхранване... :hammer:


kauda, най-добре отиди да ти направят някоя процедура за възстановяване и регенериране на кожата и после вече подхващай и слънцезащитните продукти. Те дерматолозите ще ти препоръчат най-подходящите за твоята кожа - хем да ти поддържат свежа кожата, хем да я предпазват от лъчите. Прочетох също, че е добре да мием лицето с хладка вода. :smile:
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Как да възстановим кожата и тялото си след дългата зима?

Мнениеот kauda » 24 Мар 2017, 17:16

Да, май е най-добре да говоря с някой специалист, ама аз хич не си падам по процедури и като се знам, ще мина на какаово масло и това ще ми е. :grin:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как да възстановим кожата и тялото си след дългата зима?

Мнениеот nefertiti » 27 Мар 2017, 14:37

kauda написа:Да, май е най-добре да говоря с някой специалист, ама аз хич не си падам по процедури и като се знам, ще мина на какаово масло и това ще ми е. :grin:


Защо не си падаш, какво те притеснява? Ако пробваш подходящите за теб, ще видиш как ще ти хареса, особено като видиш ефект. :smile: Аз така бях с маникюра.. все не ми се занимаваше и не намирах време, ама като видях колко е по-удобно да не се мацотя вкъщи и не си помислям и сама да се лакирам. :mrgreen:
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта