Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот milen22 » 07 Авг 2016, 18:22

Аз съм бил пациент на д-р Матев , признавам си първия път подходих с недоверие към него , не заради друго ами просто за други лечения досега нямам помощ от някой доктор който да кажа ДА свърши си работата ! Здравната ни система е УЖАС тотален и само ти изписват 100 вида кремове и т.н. уж който помагат. При прегледа имах лек външен хемороид който беше отстранен с лазер. Мислих , че всичко е оК но после отново имах проблеми при ходене до тоалетна , отидох отново на преглед и се окажа , че фисурата е правила главно проблема но предния път не се беше показала така да го кажа или по точно не беше станала такава , че да се разпознае. След консултация аз направо се реших за операция или манипулация както точно се казва , постъпих след няколко дни в болница с която той работеше и имах 1 ден за преспиване там но се прибрах вкъщи . Първите няколко дни наистина си е дискомфортно но още на другия ден ходих до тоалетна , и просто не си представях как ще изкарам деня след това. За мое щастие имах супер леки болки , до седмица всичко беше ОК. От тогава досега нямам абс. никакви проблеми ! Имах 2-3 пъти запек и тогава имах леки болки , но когато съм говорил с него ми е казвал , че е нормално. СТРАШНО доволен съм от този човек не за друго а защото не е поредния шарлатанин който ти изписва 1000 вида лекарства и накрая ти взема парите и за операция.... Не се страхувайте да отидете на преглед ! Аз лично му давам 6+ точки ! :+1:
milen22
 
Мнения: 10
Регистриран на: 08 Апр 2014, 09:55

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Ninio » 06 Сеп 2016, 18:07

Здравейте, др. Матев

Преди 2 месеца ми откриха остра фисура нямах болка, парене или сърбеж само ярко червена кръв след дефекация и лек дискомфорт. Изписаха ми Цикатридина супозитори свещички. След лечение 3 седмици отидох на вторичен преглед при хирурга които ми назначи лечението и ми каза, че фисурата е заздравяла мина почти месец от прегледа и днес след дификация отново имаше кръв предполагам, че това пак е фисура. Мога ли да започна отново лечение със свещичките или се налага оперативно лечение ? Аз съм мъж на 24г.
Ninio
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Сеп 2016, 17:54

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 07 Сеп 2016, 09:39

Можете да използвате Цикатридина. Възможно е да е фисура.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот vanko13 » 24 Дек 2016, 11:46

Здравейте, д-р Матев,

От много години имам дискомфорт, чувство на подуване и по-скоро чувство на лютене в областта на ануса. Постоянно усещам все едно мускулите около ануса се отпускат и стягат и това е съпроводено с чувство, все едно е те лазят мравки. Мисля, че има и секрет. Преди време тези симптоми и секрета бяха по-изразителни. При докосване на ануса и леко проникване навътре усещам как чувството на лютене се засилва и как мускулите се свиват. Всичко започна преди много години(12-13), бях в чужбина и получих някакво възпаление на пикочните пътища, уринирах много и често, имах чувството, че не мога да се изпразня докрай. Отодох на лекар и ми дадоха някакъв антибиотик и някакви свещички . Но продължих да имам пориви за уриниране и то доста чести. След това се прибрах в България и продължих да пия някакви антибиотици....Но забелязах, че от ануса постояннио имах секрет и това чувство на лютене. Не знам дали е свързано, но от тогава, когато искам да свърша(когато правя секс) нямам приятното чувсто и еякулацията се случва трудно и бавно, имам чувството, че това лютене отзад по някакъв начин възпрепятства удоволствието от свършването. По същия начин е и с уринирането, просто тръгва по-бавно, все едно мускулите са напрегнати и по-трудно се отпускат. Но нямам нощни ставания за уриниране или пък болка при уриниране. Преди време, много години, ходих на гастроентеоролог(не знаех какво да правя) и ми откриха страхотно възпаление на ануса и тогава ми казаха,че е от там тези смущения се прехвърлят и при еякулацията и уринирането. дадоха ми да се мажа с нещо, но като цяло нещата не се промениха. От тогава спрях да ходя на лекари, просто ми писна, казах си, че не е кой знае какъв проблем. Ходих и на уролози много пъти. казаха ми, че простатата е с нормални размери.С времето нещата се подобриха, но пак си остана лютивото и подуто чувство в областта на ануса и това,че не свършвам навреме. Наскоро си направих всякакви изследвания на еякулат за микролаборатория и на кръв, и всичко е ок. На мен ми се струва, че това забавяне в еякулирането, уринирането и лютивото и чувство на подуване около ануса, са взаимно свързани. Но трябва да се работи на принципа на изключването, според мен.
Благодаря предварително!
vanko13
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Дек 2016, 10:58

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 27 Дек 2016, 10:53

Здравейте, не е изключено да има обща неврологична причина в областта на гръбначният стълб. Консултирайте се с невролог.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот snevi » 25 Фев 2017, 21:35

Здравейте, Д-р Матев

От три седмици майка ми е със следните симптоми: непоносими болки и парене по време и след дефекация до 3-4 часа със пиене на Аналгин. Първата седмица се самолекуваше с Маstu крем-4-5 дни, Доксипрокт крем-2 дни, но след като нямаше облекчение я заведох на хирург, който каза че е фисура. Провеждаше лечението предписано за 10 дни от хирурга около седмица- Цикатридина суп, Прокси М крем, Детралекс по схема, /Флостерон 1 амп. и.м., която не направихме/, но болките продължаваха по същия начин със същата сила. Ежедневно ходеше по нужда и каза че няма запек, дори обратно изпражненията са редки. Заведох я на друг хирург, който отново я прегледа /пак с ректално туше/. Мнението му беше, че и да е имало фисура е започнала да заздравява и е била малка, да продължава същата терапия. През цялото това време само един -два пъти е имала кръв и то само на тоал. хартия при забърсване и след туширането на първия хирург. Започна да прави и бани с Тетра от 2-3 дни. Вчера пак я заведох на трети хирург /един от най-добрите в града/, пак туше, пак болки до припадък. Каза че е за операция, че има вече спазъм и щом не е минало досега с медикаменти това е следващата стъпка. Въпросът ми е мислите ли, че наистина се касае за фисура или може и да е нещо по-сериозно. Само да вметна, че имаше ден в който пропусна ходене по голяма нужда и в този ден все едно и нямаше нищо, а и външно като съм я гледала няма нищо видимо. Благодаря предварително за отговора и извинявайте за дългото словоизлеяние
snevi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Фев 2017, 20:40

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 02 Мар 2017, 11:37

snevi написа:Здравейте, Д-р Матев

От три седмици майка ми е със следните симптоми: непоносими болки и парене по време и след дефекация до 3-4 часа със пиене на Аналгин. Първата седмица се самолекуваше с Маstu крем-4-5 дни, Доксипрокт крем-2 дни, но след като нямаше облекчение я заведох на хирург, който каза че е фисура. Провеждаше лечението предписано за 10 дни от хирурга около седмица- Цикатридина суп, Прокси М крем, Детралекс по схема, /Флостерон 1 амп. и.м., която не направихме/, но болките продължаваха по същия начин със същата сила. Ежедневно ходеше по нужда и каза че няма запек, дори обратно изпражненията са редки. Заведох я на друг хирург, който отново я прегледа /пак с ректално туше/. Мнението му беше, че и да е имало фисура е започнала да заздравява и е била малка, да продължава същата терапия. През цялото това време само един -два пъти е имала кръв и то само на тоал. хартия при забърсване и след туширането на първия хирург. Започна да прави и бани с Тетра от 2-3 дни. Вчера пак я заведох на трети хирург /един от най-добрите в града/, пак туше, пак болки до припадък. Каза че е за операция, че има вече спазъм и щом не е минало досега с медикаменти това е следващата стъпка. Въпросът ми е мислите ли, че наистина се касае за фисура или може и да е нещо по-сериозно. Само да вметна, че имаше ден в който пропусна ходене по голяма нужда и в този ден все едно и нямаше нищо, а и външно като съм я гледала няма нищо видимо. Благодаря предварително за отговора и извинявайте за дългото словоизлеяние

Добре е да се направи преглед. Много е вероятно да е анална фисура.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Христо.Т. » 24 Мар 2017, 21:51

Здравейте! Силно се надявам да ми помогнете по наболял за мен проблем. Имам анална фисура, която предполагаемо бях излекувал със супозитории Прокселан и седящи бани със смрадлика. Но след няколко месеца проблема ми пак се появи и Прокселана спря да действа. Според вас удачно ли е да опитам с Цикатридина или бихте ми препоръчали друго лекарство? Благодаря!
Христо.Т.
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Мар 2017, 21:47

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 28 Мар 2017, 09:30

Христо.Т. написа:Здравейте! Силно се надявам да ми помогнете по наболял за мен проблем. Имам анална фисура, която предполагаемо бях излекувал със супозитории Прокселан и седящи бани със смрадлика. Но след няколко месеца проблема ми пак се появи и Прокселана спря да действа. Според вас удачно ли е да опитам с Цикатридина или бихте ми препоръчали друго лекарство? Благодаря!


Здравейте, ако имате хронична анална фисура, по -добре е да се подложите на хирургично лечение за трайно излекуване.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Анална фисура - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот dianavk » 29 Май 2017, 00:12

Здравейте д-р Матев. Може ли от фисура да има болка във влагалището и ниско долу в корема?
Болка има и в самият анус. Нямам кървене.
dianavk
 
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Ное 2016, 14:15

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта