Какво мога да взема в самолета?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Какво мога да взема в самолета?

Мнениеот svetlozara » 02 Ное 2016, 16:11

Предстои ми пътуване този месец със самолет, с Уизеър, т.е. евтина компания, та затова няма да използвам чекиран багаж, а само ръчен такъв. Разбрах, че има някои изисквания :oldtimer: какво е позволено и какво не да се внася на борда на самолета, затова ще ми е от полза ако кажете какво мога да взема със себе си в ръчния багаж. :shrug:
Разбрах, че не трябва да се носи течност по-голяма от 100мл., но какво друго е забранено да взема в самолета? :scratchheadblue:
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Какво мога да взема в самолета?

Мнениеот Mon_ton » 02 Ное 2016, 17:22

Нещо, което не бива да носиш е течности, както самата ти си казала, гримовете ти трябва да са сведени до минимум, нокторезачки, ножици, пили за нокти. Лекарства могат да се носят, но в малки разфасовки. Може да носиш повече, ако имаш рецепта. Всъщност почти всичко, което е малко по размер може да го вземеш в ръчния си багаж, стига д а не е опасно.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво мога да взема в самолета?

Мнениеот Грохот » 02 Ное 2016, 17:44

Остри предмети и такива, които могат да се ползват като оръжие, май ги конфискуват. Така че по-внимателно с ножиците и пилите :smile: .
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Какво мога да взема в самолета?

Мнениеот analizatorka » 02 Ное 2016, 22:42

Течности защо не може да се носи? Ако вода си носиш в по-голяма бутилка, ще ти я вземат ли?
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Какво мога да взема в самолета?

Мнениеот dejavu » 03 Ное 2016, 10:22

analizatorka написа:Течности защо не може да се носи? Ако вода си носиш в по-голяма бутилка, ще ти я вземат ли?


Може да пренасяш някакво забранено вещество под формата на течност или опасно, затова :smile: . Пък и в самолета дават вода, няма да се умре от жажда.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Какво мога да взема в самолета?

Мнениеот Elica » 04 Ное 2016, 13:28

Причината с течностите е, че може да се направи някоя бомба, не че носиш сок вместо вода. :mrgreen: Всичко течно е забранено, на една приятелка й взеха и епилаторите дори, така че което може да се стори опасно.. вземат.го.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какво мога да взема в самолета?

Мнениеот ramimni » 04 Ное 2016, 14:19

Не само за ръчния багаж има изисквания и за другия, който също го качват на самолета, има. Затегнаха се мерките заради опасността от тероризъм. Интересно беше за мен, че е позволен алкохол да се носи в багажа, ако е закупен от безмитната зона. Ако не е купен от там е забранено :smile: .
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Какво мога да взема в самолета?

Мнениеот Pipilota » 10 Ное 2016, 10:21

ramimni написа:Не само за ръчния багаж има изисквания и за другия, който също го качват на самолета, има. Затегнаха се мерките заради опасността от тероризъм. Интересно беше за мен, че е позволен алкохол да се носи в багажа, ако е закупен от безмитната зона. Ако не е купен от там е забранено :smile: .

Не е така, аз съм носила ракия от тук в чужбина и не е имало никакви проблеми.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво мога да взема в самолета?

Мнениеот svetlozara » 30 Мар 2017, 15:13

В багажа, може да се сложи почти всичко, но вероятността да се отвори, разгледа, разпори и разхвърли в огромна. Не очаквайте, че някой ще ви пази вещите. В ръчния багаж има големи ограничения, защото все пак се предполага, че там може да дебнат опасности, когато е наблизо до вас. При него ограниченията са безброй.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта