Карат ли ви да се чувствате неудобно скъпите подаръци?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Карат ли ви да се чувствате неудобно скъпите подаръци?

Мнениеот vanessa_ » 28 Мар 2017, 11:12

Аз не се притеснявам изобщо, след като някой е решил да ми вземе нещо, нека да го направи. :wink: Все пак това е свободен избор, след като е имал възможност и е преценил, значи е готов да даде тези пари и не очаква нищо отсреща.
А всеки, както сте казали, може да отговори с подобаващ жест, дори и да не е скъп.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Карат ли ви да се чувствате неудобно скъпите подаръци?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 28 Мар 2017, 12:20

Какво го мислите толкова, след като някой ви е подарил нещо, значи така е искал и толкова. Преценил е може или не може да си го позволи, никой не ви задължава да отговаряте. Ако изпитвате такова задължение, може би не получавате подаръците от правилния човек...
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Карат ли ви да се чувствате неудобно скъпите подаръци?

Мнениеот Jully » 28 Мар 2017, 14:24

И аз никога не съм се притеснявала за това, какви подаръци получавам. Вземам това, което ми харесва и толкова, без да мисля дали би отговорило на това, какъв подарък аз съм получила от този човек.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Карат ли ви да се чувствате неудобно скъпите подаръци?

Мнениеот Alex_mor » 28 Мар 2017, 14:37

Е, на мен ако ми подарят скъп подарък ми става неудобно, много ясно, но все пак се предполага, че като мъж би следвало аз да подарявам скъпи неща, а не да получавам такива.. :mrgreen: Иначе с приятелите ми се движим на един"кантар".
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Карат ли ви да се чувствате неудобно скъпите подаръци?

Мнениеот Ernestina » 28 Мар 2017, 21:54

Стига с тези мъжки и женски роли. Отдавна сме на такова дередже, че от всички ни се изисква да сме "мъже" по неволя :)
Подаръка е почно това - човек решава да даде нещо на някого, без да иска друго в замяна. От нататък, ако се предполага нещо в замяна, значи не е съвсем подарък и тогава трябва да има неудонбство и премисляне, дали да се приема.
Ernestina
 
Мнения: 86
Регистриран на: 12 Яну 2017, 17:32

Re: Карат ли ви да се чувствате неудобно скъпите подаръци?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Мар 2017, 23:09

Добре бе хора, представете си две сестри, едната с големи възможности, а другата една свързва двата края. Принерно. Замжната купува парфюм подарък равностоен на половин заплата на бедната девойна, подарява й почивки, рязходи? Не знам си какво си, а другата все отговаря със сантименталности. И искате да ми кажете, че защото ви е толкова близка като сестра и вече вие няма да се чъвствате един вид длъжни поне веснъж да отговорите с равнозначен подарък? Това не го разбирам...все пак когато чпвек порасне все пак става чужд и друго семейство, вече не делите една черга...
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Карат ли ви да се чувствате неудобно скъпите подаръци?

Мнениеот svetlozara » 30 Мар 2017, 15:22

Аз пък не се чувствам неудобно, но и отогварям винаги подобаващо, ако нямам възможност много празници да подаря нещо със сигурност бих се почувствала ужасно, че получавам скъпи и хубави неща, а от мен насреща една блуза от намаления..
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Карат ли ви да се чувствате неудобно скъпите подаръци?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 08 Юни 2017, 09:48

rabotnata pchela написа:Добре бе хора, представете си две сестри, едната с големи възможности, а другата една свързва двата края. Принерно. Замжната купува парфюм подарък равностоен на половин заплата на бедната девойна, подарява й почивки, рязходи? Не знам си какво си, а другата все отговаря със сантименталности. И искате да ми кажете, че защото ви е толкова близка като сестра и вече вие няма да се чъвствате един вид длъжни поне веснъж да отговорите с равнозначен подарък? Това не го разбирам...все пак когато чпвек порасне все пак става чужд и друго семейство, вече не делите една черга...

Разбира се, че бих се постарала да отговоря подобаващо, но след като получавам нещо от сестра си, дори и да сме разделени вече, след като е преценила, и ми е сестра, явно ще знае какво е финансовото ми положение и надали ще очаква много.
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта