Има ли живот след смъртта, как мислите?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Има ли живот след смъртта, как мислите?

Мнениеот mix_twix » 19 Яну 2017, 12:07

zheleva212 написа:Мисля, че има прераждане и се надявам да има, защото като допускаме грешки да можем да ги оправяме и да си взимаме поуките. Иначе ако не го правим представям си как се въртим в кръг и правим едно и също всеки път, направо да полудее човек :smile: .
Как си вземаш поуки и ги поправяш, след като не помниш нищо о тпредишния си живот? :mrgreen:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Има ли живот след смъртта, как мислите?

Мнениеот asdddwww » 19 Яну 2017, 14:34

Вчера си говорихме за това с колегите... според някои има, според други е чиста химия и физика и само заради това, няма къде да се изгуби душата. Според мен душата ни е част от възприятията диктувани от мозъка, които не обещават щастлив рай.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Има ли живот след смъртта, как мислите?

Мнениеот Mauritius » 19 Яну 2017, 14:52

За мен животът след смъртта е да се "преродиш" в потомците си. Внукът или правнукът ти да го оприличават на теб, той или тя да носи чертите ти, качествата ти. Душата, тази енергия, която учените уж успяват да уловят чрез снимки и разни там други методи, според мен се трансформира в нещо и остава на земята.
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Има ли живот след смъртта, как мислите?

Мнениеот vanessa_ » 19 Яну 2017, 16:40

Mauritius написа:За мен животът след смъртта е да се "преродиш" в потомците си. Внукът или правнукът ти да го оприличават на теб, той или тя да носи чертите ти, качествата ти. Душата, тази енергия, която учените уж успяват да уловят чрез снимки и разни там други методи, според мен се трансформира в нещо и остава на земята.

Много сложно звучи това, което описваш ти :) С други думи ти казваш, че ние се загубваме тотално, защото се изпаряваме.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Има ли живот след смъртта, как мислите?

Мнениеот M.Tasheva » 19 Яну 2017, 18:05

Не вярвам да има такова животно, няма доказателства за това. А щом няма доказателства, значи няма такова нещо.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Има ли живот след смъртта, как мислите?

Мнениеот mix_twix » 24 Мар 2017, 14:45

Имам толкова познати, които вярват, че след като умрем отиваме на някое по-добро място и изобщо, случва се нещо велико. А според мен ние сме някакви си живи същества и толкова, умираме и нищо повече не се случва, иначе ще е доста пренаселено на това хубаво място. :mrgreen:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Има ли живот след смъртта, как мислите?

Мнениеот svetlozara » 30 Мар 2017, 15:00

Аз нямам някакви големи очаквания за след смъртта, мисля, че не се случва нищо интересно, бих се радвала, ако се изненадам приятно и ни очаква нещо вълнуващо и хубаво.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Има ли живот след смъртта, как мислите?

Мнениеот Malina » 30 Мар 2017, 16:03

Не се притеснявайте, всички ще разбрем кво става. :lol:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Има ли живот след смъртта, как мислите?

Мнениеот Monika_Spasova » 04 Апр 2017, 21:39

Би било хубаво да има нещо интересно което се случва. Само че.. от къде да се знае, дали има нещо нещо сле д смъртта аз на теории не мога да вярвам, защото така или иначе, никой никога не е дошъл да каже хаха
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта