Сватба без деца? Харесва ли ви идеята?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Сватба без деца? Харесва ли ви идеята?

Мнениеот La_bomba » 17 Май 2017, 16:12

Затова всеки родител трябва да прецени каква е възрастта на детето му и колко би издържало на сватба. Миналия уикенд бяхме на сватба, имаше деца, около 10 годишни, които танцуваха и се държаха по-възрастно от възрастните. Никой не усети, че са там.
La_bomba
 
Мнения: 126
Регистриран на: 28 Мар 2017, 10:23

Re: Сватба без деца? Харесва ли ви идеята?

Мнениеот S_Milenska » 20 Май 2017, 10:06

Снощи бях на заведение, там се пушеше, имаше няколко деца, които тичаха пищяха, бяха на около 4 години, определено не им беше мястото там, не знам какви родители са тези, да си водят децата на подобни места, но.. ум толкова! Така е и със сватбите, деца под 7-8 години нямат място на сватба, те не могат да спрат мирно, когато се случва нещо важно, не могат да разберат кога е момента да не реват, когато трябва да поздравят и т.н. Добре е да се изчака да пораснат и тогава да ходят по такива събития.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Сватба без деца? Харесва ли ви идеята?

Мнениеот kauda » 21 Май 2017, 08:26

Да, зависи от възрастта, до 5 години са неуправляеми, няма как да присъстват и да съсипят важния ден. Също така е добре да им е обясни на по-големите, че нямат място постоянно до булката и младоженеца. Присъствала съм на сватба, на която, едно момиченце около 10г. беше натъкмена между булката и младоженеца, докато те се опитваха да си отрежат сватбената торта.Да, децата са мили, но все пак този ден е за двама специални хора, а не за хлапетата, колкото и младоженците да обичат децата, или да са любезни с тях.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Сватба без деца? Харесва ли ви идеята?

Мнениеот S_Milenska » 03 Юли 2017, 11:25

kauda написа:Да, зависи от възрастта, до 5 години са неуправляеми, няма как да присъстват и да съсипят важния ден. Също така е добре да им е обясни на по-големите, че нямат място постоянно до булката и младоженеца. Присъствала съм на сватба, на която, едно момиченце около 10г. беше натъкмена между булката и младоженеца, докато те се опитваха да си отрежат сватбената торта.Да, децата са мили, но все пак този ден е за двама специални хора, а не за хлапетата, колкото и младоженците да обичат децата, или да са любезни с тях.

О, да ! а то на х ората им е неудобно да кажат нещо на децата, често децата се превръщат в център на вниманието само, защото трябва. А това не е честно и към младоженците. Родителите трябва дас а наблизо и да обясняват кога едно дете трябва да етам и кога е добре да изчака търпеливо до масата си.:)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Сватба без деца? Харесва ли ви идеята?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Юли 2017, 14:47

Преди 2 месеца вече бяхме на сватба. Там бешо точно така, имаше 2 деца по-големи (разбирайте на около 9-10г). Момиче и момче. Вживяваха се сякаш са на своята собствена сватба. Нали знаете, малки деца се опитват да се държат сериозни и зглеждат абсурдно. Момичето беше с рокля в стил аз съм булката, момчето червено, пълничко и стабилно облечено за да е официално. През цялото време се навираха пред булката и младоженеца, а тя добра жена им обръща внимание. Все едно им беше аниматор. Имаше еротичен танц, а тея деца също бяха двойка, беше абсурдно!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock:
Моето също беше там, само че през цялото време си играеше с една девойка пред ресторанта,в идяхме го чак на рок песните, където се раздаде на макс и си тръгнахме хаха :)) Та, затова да обобщя, не съм против децата на сватбите, ако са правилно дресирани кога да са на мегдана и кога не. :bump:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Сватба без деца? Харесва ли ви идеята?

Мнениеот Snejna » 04 Юли 2017, 12:00

За мен е излишно да се вписва в поканите. Децата имат място на една сватба, ако са достатъчно големи, ако са достатъчно разбрани и ако приемат факта, че се намират на официално събитие, където център на вниманието трябва да бъдат младоженците. А по-малките деца, те не носят никаква вина за това какви са, а родителите им трябва да преценят имат ли място или нямат място на някое сватбено събитие.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Сватба без деца? Харесва ли ви идеята?

Мнениеот Yunona » 04 Юли 2017, 12:27

Snejna написа:За мен е излишно да се вписва в поканите. Децата имат място на една сватба, ако са достатъчно големи, ако са достатъчно разбрани и ако приемат факта, че се намират на официално събитие, където център на вниманието трябва да бъдат младоженците. А по-малките деца, те не носят никаква вина за това какви са, а родителите им трябва да преценят имат ли място или нямат място на някое сватбено събитие.


Ами ако родителите преценят, че децата имат място на сватбата? И ако смятат, че е нормално непрекъснато да са при булката, да я дърпат, да си играят и т.н., защото "са деца" и "това е нормално"? За съжаление такива картинки са често срещани. Някои хора наистина не могат да си представят, че децата им не са такъв извор на радост за другите хора, колкото за тях :)
Затова е добре да се погрижим да няма подобни разминавания между представите на домакините и на гостите.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Сватба без деца? Харесва ли ви идеята?

Мнениеот kauda » 04 Юли 2017, 13:36

Повечето деца стоят навън и играят в градината на ресторанта. До колко и дали е правилно е друг въпрос, защото все пак хората навън не са чатс от сватбата и може да са случайни минувачи, аз го намирам за опасно. Отделно, че както казахте, децата не са толкова сладки на сватбата и ангажират, защото са деца. Разбирам някой да си заведе детето, но наистина да няма какво да го прави, но нека не е масово събитие,с ватбата да е с 20 деца.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Предишна

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта