Мислите ли, че можете да се откажете от Фейсбук?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Мислите ли, че можете да се откажете от Фейсбук?

Мнениеот Lili_pili » 22 Май 2017, 15:11

уморена написа:Не мога без фейсбук и другите социални мрежи, правя си профили навсякъде, харесва ми и за мен това е начин да се покаже, че аз се интересувам от технологиите и от това как се развива света. Дори е странно, на интервю за работа да кажеш, ченямаш профил в социалната мрежа,хората търсят информирани служители, които са наясно какво се случва в момента по света и какви са методите на реклама, продажба и т.н.

Зависи за каква работа става въпрос, не при всяка е важен опита в социалните мрежи, но ако нещата са свързани с работа на компютър или с работа в сферата на технологиите, може и да има нужда. :roll:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Мислите ли, че можете да се откажете от Фейсбук?

Мнениеот Pipilota » 22 Май 2017, 21:13

С фейсбук и без фейсбук все тая, понякога го отварям, понякога - не. Не ми е голяма страст, но пък хвърлям по едно око. Имам познати, които постоянно се включват от различни места и на всяко действие се отбелязва в мрежата.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Мислите ли, че можете да се откажете от Фейсбук?

Мнениеот rabotnata pchela » 01 Юни 2017, 10:07

Ама що трябва да се отказвам от фейсбук :) там си ми е добре, влизам си, ползвам си разни неща, кефя си се, точка. :mrgreen: Поствам по някоя снимка на отрочето да му се радват бабите и продължавам. Сега имам няколко групи, които са ми страст и се усещам,че прекарвам повече време там, но и това ще мине.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Мислите ли, че можете да се откажете от Фейсбук?

Мнениеот Pipilota » 06 Юли 2017, 11:55

rabotnata pchela написа:Ама що трябва да се отказвам от фейсбук :) там си ми е добре, влизам си, ползвам си разни неща, кефя си се, точка. :mrgreen: Поствам по някоя снимка на отрочето да му се радват бабите и продължавам. Сега имам няколко групи, които са ми страст и се усещам,че прекарвам повече време там, но и това ще мине.

Дано! Фейсбук изяжда неусетно времето ни. А ние после като родители даваме оценки на децата "те много стоят в мрежата'', а ние сме същите! Вчереа гледам една БАБА пред блока със смартфона , всички деца тръгват да се прибират, включително и нейните и тя цъка и лайква във фейса... :shock:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Мислите ли, че можете да се откажете от Фейсбук?

Мнениеот Kaya » 31 Юли 2017, 14:42

С майчинстовот си започнах да прекарвам повече време в мрежата, преди минимално стоях онлайн. :) Но сега, когато ми е скучно ходя и се сракам с някоя майка в някоя група за това, че иска да си захрани детето не като мен с картофи, ами тя иска с краставица и така..
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Мислите ли, че можете да се откажете от Фейсбук?

Мнениеот Дороти » 14 Ное 2018, 12:59

Аз съм правила подобен експеримент със себе си. Една седмица без ФБ - възможно е и както се вижда - оцелях :jumpeveryone:
Не знам за по-дълъг период дали бих могла, но в един момент съм сигурна, че ще трябва да спра да го ползвам, защото "изяжда" много от личното ми време.
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: Мислите ли, че можете да се откажете от Фейсбук?

Мнениеот Story_teller » 11 Яну 2019, 11:36

На този етап по-скоро не. В един момент обаче ще е добре да го направя. Усещам че ми хаби много от времето, а и спрях да чета книги, както преди. Не ми харесва.
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Re: Мислите ли, че можете да се откажете от Фейсбук?

Мнениеот Dalia » 11 Яну 2019, 13:09

Преди като бях без работа прекарвах много повече време в него, но сега му обръщам внимание само вечер :lol: И то го използвам основно за чат, за да се чуя с приятелките, ми които за съжаление живечт в друг град и в друга държава. Сега в последно вреем обаче прекарвам повче време в инстаграм :wink: Да се отказвам не съм си и помисляла, все пак това е някаква връзка със света.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта