Полента или качамак, каква е разликата и как се приготвя?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Полента или качамак, каква е разликата и как се приготвя?

Мнениеот Bambaa » 17 Окт 2014, 11:37

От дете не съм яла качамак, предполагам последно баба ми е правила. Нейният беше такъв гъстичък,
kachamak.jpg
kachamak.jpg (54.22 KiB) Прегледано 575 пъти
много го обичах и имам чувство, че мога към всичко да прибавя качамак :D :D

Скоро хванах едно предаване, в което правиха полента, май това е италианското име на качамака :? Нямам идея от какво точно се прави качамака, но полентата не изглеждаше трудна за приготвяне, предполагам, че и качамака не е, тъй като изглеждаха по един и същ начин, предполагам е имало само разлика в брашното :?: :? :?

Много ми се иска да си забъркам такава вкусотия, смятам, няма да е много трудно, може ли някой да ми каже как си го приготвя? :? А дали знаете за разликата между полентата и качамака - каква е?
Всъщност качамака как го сервирате като гарнитура към някаква манджичка, която има повечко сосче като това
drug-kachamak.jpg
drug-kachamak.jpg (51.7 KiB) Прегледано 575 пъти
или самостоятелно само със сиренце? :?
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Полента или качамак, каква е разликата и как се приготвя?

Мнениеот belleville » 17 Окт 2014, 11:41

Майка ми го правеше със сирене и запържен червен пипер в олио, не е от особено от здравословните манджи, но пък аз и без това не го обичах, не мога да си го представя с друго гарниран, предполагам би бил по-поносим с манджа със сос :mrgreen: :mrgreen:
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Полента или качамак, каква е разликата и как се приготвя?

Мнениеот Sacrilege » 23 Май 2017, 10:20

Мисля, че качамак и полента са различни неща, но ще може ли някой да уточни разликата.
Полентата става по-скоро като блат, а качамакът е каша. Нали не бъркам?
Sacrilege
 
Мнения: 17
Регистриран на: 25 Ное 2016, 11:20

Re: Полента или качамак, каква е разликата и как се приготвя?

Мнениеот Kaya » 23 Май 2017, 10:22

Sacrilege написа:Мисля, че качамак и полента са различни неща, но ще може ли някой да уточни разликата.
Полентата става по-скоро като блат, а качамакът е каша. Нали не бъркам?

Мисля, че са точно едно и също, защото и качамакът може да се направи като блат и пак си се нарича качамак, както и с полентата се случва същото. Просто едно и също ястие с различни имена. А къде е първоизточника, можем да гадаем само.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Полента или качамак, каква е разликата и как се приготвя?

Мнениеот kauda » 23 Май 2017, 11:29

И аз мисля, че са едно и също. Чувала съм и от готвачи да го казват, може би различни имена. Както ние казваме, ориз със зеленчуци, хората му казват ризото. :mrgreen:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron