Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Юли 2016, 09:23

iNiksel! написа:Здравейте, на 18 години (момче) и имам проблеми с косата ми. Всеки ден я мия защото всяка сутрин като се събудя тя е мазна. Искам да допълня че и всеки ден я суша. Освен това баща ми, дядо ми и т. н са плешиви а усещам че и на мен започва да ми оредява, макар и все още не усилено. Моля за съвет.

Здравейте!

Съветвам Ви да използвате антисебореен шампоан като Низорал 3 пъти в седмицата с престой на пяната за 10 мин! Като начало това може да забави процеса на разреждане на окосмяването!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Юли 2016, 09:33

Anna_123 написа:Добър ден, д-р Тодева!
Аз съм момиче на 25 години. Пиша Ви за помощ относно моя двоен проблем. Никога не съм имала проблеми с кожата, нито на лицето, нито на скалпа. От близо година обаче кожата на главата ми стана мазна. Косата ми започна да пада изключително много, вече започвам да се плаша. Имам мазен пърхут. В момента ползвам Head and Shoulders за мазна коса и маска за косопад с плацента. По лицето е по-мазна отколкото по скалпа, от време на време се появява и акне. По носа и брадичката постоянно имам черни точки и ми се налага да си махам поне 1 седмично, за да е чиста кожата ми. В момента се оправям единствено със салицилов спирт 1%, премахва мазното от лицето, но до вечерта кожата ми пак е като намазана с много мазен крем. Бихте ли ме посъветвали какво да ползвам за косопада? Когато си връзвам косата, опашката ми вече значително е намаляла. Също така, с какво да мажа или почиствам лицето си, за да се отърва от този излишен себиум. Благодаря Ви предварително!

Здравейте!

Съветвам Ви лично да посетите кожен лекар, защото когато проблемът е комбиниран трябва добре да се подберат средствата, а може да е необходимо да се направят и изследвания и допълнителни консултации!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Алопеция Ареата

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Юли 2016, 09:44

tsvetelina.boyankina написа:Здравейте, д-р Тодева!
Диагностицираха ме с Алопеция ареата преди 1 година. Тогава имах едно петно с диаметър 4см., използвах Анакапс, Неоптид и след това Алпикорт Ф. След Алпикорта ми порасна много бързо здрава и устойчива коса. С днешна дата имам 3 нови голи петна, които третирам с Адвантан и Алпикорт. Правих изследвания на полови хормони, щотовидна жлеза, УНГ, 2 панорамни зъбни снимки, скенер на глава и нищо, всичко е в норма, всичко е наред. Въпросът ми е следният - има ли откъде другаде да идва този проблем, дали има нещо общо с недостиг на Б12(не съм правила такива изследвания*) и вероятно ли е наистина проблемът да е на "нервна почва", както заключиха 2ма дерматолози? В заключение - от 2012год. съм с диагноза ВЪЗМОЖНА НЕПОТВЪРДЕНА Множествена склероза - двете автоимунни заболявания може ли да са свързани помежду си?!
Благодаря Ви предварително!
С уважение!

Здравейте!

За съжаление не е изключена връзка между двете състояния. Много често различни автоимунни заболявания се асоциират!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот dob4o_77 » 21 Юли 2016, 20:54

Здравейте.Искам да ви попитам има ли шанс да почне да ми расте коса след оплешивяване.След казармата малко по-малко започна да намалява растежа си и след 5-6 г вече си бях оплешивял.Не полагах никакви грижи и усилия,мислех си,че всичко опира до ген-дядо ми по майчина линия е бил така.Вече съм на 36 г и сега се чувствам доста потиснат от този проблем.Отделно от това някой друг час след баня и малкото ми останала коса се омазнява,кожата на главата също,сякаш съм се мазал с олио.Та въпроса ми е-има ли надежда да почне да ми расте коса,медицината може да е напреднала в тази насока.Благодаря Ви предварително
dob4o_77
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Юли 2016, 20:38

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Юли 2016, 10:55

dob4o_77 написа:Здравейте.Искам да ви попитам има ли шанс да почне да ми расте коса след оплешивяване.След казармата малко по-малко започна да намалява растежа си и след 5-6 г вече си бях оплешивял.Не полагах никакви грижи и усилия,мислех си,че всичко опира до ген-дядо ми по майчина линия е бил така.Вече съм на 36 г и сега се чувствам доста потиснат от този проблем.Отделно от това някой друг час след баня и малкото ми останала коса се омазнява,кожата на главата също,сякаш съм се мазал с олио.Та въпроса ми е-има ли надежда да почне да ми расте коса,медицината може да е напреднала в тази насока.Благодаря Ви предварително

Здравейте!

Аз Ви съветвам да посетите дерматолог, защото може да се забави темпа на косопада, а и да се реши проблемът със себореята, защото тя ускорява този процес. По отношение на един път загубено окосмяване за съжаление опцията е присаждане на коса!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот rosy » 16 Сеп 2016, 10:57

Здравейте.Преди няколко дни бях на преглед при дерматолог заради обилен косопад .Назначиха ми инжекции алое,ревалид и цинк биотин.Въпросът ми е дали тези лекарства пречат на кърменето.
rosy
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Сеп 2016, 10:43

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Сеп 2016, 10:33

rosy написа:Здравейте.Преди няколко дни бях на преглед при дерматолог заради обилен косопад .Назначиха ми инжекции алое,ревалид и цинк биотин.Въпросът ми е дали тези лекарства пречат на кърменето.

Здравйте!

Най-добре е да уточните това с лекуващия лекар. Не мога да вземам отношение към лечение на друг колега.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот сълзица капкова » 05 Окт 2016, 19:24

Уважаема д-р Тодева,
извинявам се за притеснението,но ми е важно да знам, дали ампулите против косопад, които си закупих стават за кърмачки - това са ампулите ЛАБО HAIR LOSS HSSC. Благодаря Ви за вниманието!
сълзица капкова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Окт 2016, 19:06

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот SuzanaArsova » 11 Окт 2016, 15:15

Здравейте!
Aко плешивостта ми е наследствена, но и ако преди години съм имала гъста и буйна коса има ли шанс да я спася скоро започнах Ревалид, но незнам дали въобще има смисъл да ги пия.Моля ви помогнете ми защото ми писна да я крия в плитка за да не се вижда темето ми от километри. Ще съм благодарна и на съвети относно маски,ампули, лекарства и др.. Благодаря предварително. П.с. на 24 години съм, а последно имах хубава коса като много малка може би на 10 години. Мисля, че след пубертета я загубих.
SuzanaArsova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Окт 2016, 15:10

Re: Проблеми с косата и косопад онлайн консултация дерматолог

Мнениеот synex » 17 Окт 2016, 22:35

Здравейте д-р Тодева ! Имам проблем свързан с бързо омазняване на скалпа характеризиращо се с неприятна миризма.Също така имам засилен косопад който най-вероятно е генетично обусловен. Сутрин след като се изкъпя след няколко часа се появява въпросната миризма която се засилва с напредването на деня, като ако не си измия косата преди да легна на сутринта миризмата е най-силна. Косата ми е с дължина 6-9 mm като не я оставям да пораства над тази дължина. Няма видими люспи, зачервяване, сърбеж или пърхот. Мъж на 21 години съм и нямам проблеми с омазняването на кожата по други части на тялото. Използвам шампоан Clear против омазняване като го прилагам всяка сутрин.
synex
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Окт 2016, 22:14

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта